Opelclub Fórum
pomale a divne klesanie otacok

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
marekson
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 29.01.2008
Príspevky: 84
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Ut Máj 20, 2008 8:51 pm    Predmet: pomale a divne klesanie otacok Odpovedať s citátom

hello,

mam jeden problem a neviem co s nim. Pri zohriatom aute, ked vyradim rychlost, tak otacky pomaly klesaju. Nakoniec klesnu, ale pri novych autach v priebehu cca 1-2 sek. na tejto Astre je to pozvolne, akoby klesanie po urcitych stupnoch v trvani cca 5-7 sek.

Raz pri ceste do Prahy sa mi stalo, ze pri jazde z kopca na neutraly lietali otacky hore a dole, potom som zastal lebo sa mi to nepacilo, nastartoval a bolo to OK.

Co sa oplati vymenit, kde je podla Vas zrada?

dikes moc,
marek.
_________________
Astra F, 1.4, rv. 1999, X 14 NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Máj 21, 2008 7:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna nejaky podtlak zvetrana hadica, vtedy to zvykne.. pripadne cidlo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marekson
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 29.01.2008
Príspevky: 84
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: St Máj 21, 2008 8:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pls, vedel by si blizsie povedat co s tym treba spracvit? Co vymenit, co skontrolovat?

Vdaka za pomoc.
_________________
Astra F, 1.4, rv. 1999, X 14 NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Máj 21, 2008 9:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no to je len moj odhad s tym ze ti na volnobehu skacu otacky... ja som tiez s tym mal problem na predchadzajucom aute a bola zvetrana hadica a aj zanesene boli niektore... tak mi lietali otacky na volnobeh.. problem vyriesis vymenou hadice za novu... len treba zistit ktora to je a to len metodou pokus omyl.. ak to sposobuje teda ono .. pockaj si na niekoho skusenejsieho v oblasti motorov macil signum atd ja len skusam..oni ti skor poradia spravne


btw pri ceste z kopca na neutrali? neviem preco vsetci vyhadzuju rychlost z kopca Evil or Very Mad Rolling Eyes Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marekson
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 29.01.2008
Príspevky: 84
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: St Máj 21, 2008 9:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Diki, pockam na ostatnych rady a dufam, ze sa to podari vyreiesit.

Co sa tyka toho neutralu: ked potrebujem brzdit, tak vyuzivam brzdenie motorom, ale toto som isiel cca 2 km dole miernym kopcom cca 110 km/h, takze 5-ka + plyn nebola rozumna.
_________________
Astra F, 1.4, rv. 1999, X 14 NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Igor
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 25.04.2008
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Máj 21, 2008 1:55 pm    Predmet: Re: pomale a divne klesanie otacok Odpovedať s citátom

marekson Napísal:
hello,

mam jeden problem a neviem co s nim. Pri zohriatom aute, ked vyradim rychlost, tak otacky pomaly klesaju. Nakoniec klesnu, ale pri novych autach v priebehu cca 1-2 sek. na tejto Astre je to pozvolne, akoby klesanie po urcitych stupnoch v trvani cca 5-7 sek.

Raz pri ceste do Prahy sa mi stalo, ze pri jazde z kopca na neutraly lietali otacky hore a dole, potom som zastal lebo sa mi to nepacilo, nastartoval a bolo to OK.

Co sa oplati vymenit, kde je podla Vas zrada?

dikes moc,
marek.

Ahoj, ja som maj podobný problém na WV Polo, stým že mi otáčky vo voľnobehu lietali raz hore raz dole a sem-tam mi zhasol motor. Problém bol v šktiacej klapke. Po naštelovaní správneho uhla bolo po probléme. Taktiež nie som odborník na motory.
_________________
Igor - Opel Astra Caravan 1.8 92 Kw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kalli
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 26.08.2007
Príspevky: 306
Bydlisko: Bahon

PríspevokZaslal: Pi Jún 06, 2008 11:31 am    Predmet: motorcek. Odpovedať s citátom

Tak je tu teplo a tak som sa rozhodol pre cistenie, lietaju otacky a obcas to aj umrie a preto otazka:

To na tej fotke je motorcek volnobeznych otacok? ak ano v ktorom mieste ho mam rozobrat?


http://fotoalbumy.azet.sk/alpa/laktova-opierka/?i9=8fee44fde045


Dakujem za pochopenie a odpovede.
_________________
NECH VAM OPLE OPLUJU
A ja budem pri tomto fore odbornik na astru...... Smile
moja astra: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=5693
http://picasaweb.google.sk/2md.kalli/ASTRAGPracant#5368403805304951298
astra G caravan X20XEV
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Jún 06, 2008 8:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno. Najprv ho odmontuješ od škrtiacej klapky, t.j. v časti 1). Pozor je tam lisované papierové tesnenie. Nezlom ho. Stojí síce pár korún, ale načo si to komplikovať. Potom samotný krokáč rozmontuješ na 2 diely rozobratím v mieste 2). Je tam gumový krúžok, nestrať ho. Časť na ktorú sa pripája konektor je elektrická, v nej skontroluj voľný pohyb kotvy, t.j. malého kovového piestika, prípadne ho zľahka prepláchni benzínom a potom zasa zľahka namaž kvapkou oleja (radšej menej ako viac). Druhá, mechanická časť, je práve tá, ktorá spôsobuje problém, pretože je zväčša zanesená stuhnutým olejom. Trčí z nej tyčka, ktorá zasahuje do elektrickej časti a opiera sa o kotvu. Sú v nej dva otvory, ktoré tvoria tzv. bypas okolo škrtiacej klapky v zatvorenom stave a ktoré uzatvára kužeľovitý ventil, ktorý je súčasťou tyčky. Veľmi ňou nekmáš, aby si nepoškodil sedlo. Do týchto otvorov nastriekaj čistič karburátorov, chvíľu nechaj pôsobiť a vylej. Opakuj dovtedy, kým s toho pôjde sajrajt. Potom to znova poskladaj. Imbusy v časti 1) uťahuj opatrne, závit je v hliníku. Mne sa ten spodný podarilo strhnúť.
Popri tom by som ti odporúčal odmontovať aj teleso škrtiacej klapky a vyčistiť ho komplet aj zospodu a rovnako prečistiť všetky otvory v ňom. Nájdeš ich podľa hadičiek, ktoré vedú do škrtiacej klapky. Napríklad na ďalšej fotke, hadica č.3 vedie pod škrtiacu klapku a ústi do otvoru s priemerom cca 1mm. Ten zvykne byť veľmi často upchatý.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
kalli
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 26.08.2007
Príspevky: 306
Bydlisko: Bahon

PríspevokZaslal: So Jún 07, 2008 5:30 am    Predmet: Dakujem Odpovedať s citátom

Tak toto bola odpoved odbornika.......a tak sa pustim do toho.
Este raz DAKUJEM.
_________________
NECH VAM OPLE OPLUJU
A ja budem pri tomto fore odbornik na astru...... Smile
moja astra: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=5693
http://picasaweb.google.sk/2md.kalli/ASTRAGPracant#5368403805304951298
astra G caravan X20XEV
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Jún 07, 2008 9:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som písavú náladu. Wink
Veľa šťastia.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Jún 07, 2008 8:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ten otvor tusim niekedy zvacsuju.
ale treba na to aj urcitu verziu do riadiacej jednotky
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
kalli
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 26.08.2007
Príspevky: 306
Bydlisko: Bahon

PríspevokZaslal: Po Jún 09, 2008 1:05 pm    Predmet: tak tu mate navod a fotky Odpovedať s citátom

Vdaka macilovy som sa do toho pustil, nic to nebolo a tak som vam pridal aj fotky s popisom. Akurat som ich v opacnom poradi ulozil ale ved to pochopite.

ci to pomohlo este neviem musim to vyskusat, no ked nie tak poprosim macila ako rozobrat celu skrtiacu klapku, aj ked uz tusim ako.

Tak mozno som pomohol.....

http://fotoalbumy.azet.sk/alpa/motorcek-volnobeznych-otacok/?i9=1ac532aa9745
_________________
NECH VAM OPLE OPLUJU
A ja budem pri tomto fore odbornik na astru...... Smile
moja astra: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=5693
http://picasaweb.google.sk/2md.kalli/ASTRAGPracant#5368403805304951298
astra G caravan X20XEV
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jún 09, 2008 3:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nič zložité. Samotné teleso klapky drží na saní pomocou štyroch štiftov a matíc. Predtým však musíš odpojiť tiahlo plynu a zo zadnej časti hadičky ohrevu klapky a dve podtlakové hadičky. Hadičky ohrevu musíš niečim zaslepiť, pretože inak z nich bude vytekať chladiaca kvapalina. Tiahlo plynu drží na malom guľovom čape a zaistené je zdola drôtenou sponou. Tú musíš vytiahnuť, drží tam vlastnou pružnosťou, tak pozor aby ti neuletela. Potom vysunieš bovden z plechového držiaka. Na bovdene je štelovacia "matka", ale radšej ňou netoč, aby si si nerozladil nastavenie ovládania plynu. Pod klapkou je papierové tesnenie. Mne sa rozpadlo na dve časti, ako keď sa rozlepí lepenka. Dotesnil som to potom vysokoteplotným silikónom.
V najbližšej dobe ma tiež čaká čistenie. Celú klapku mám zas...olejovanú a dnes mi pri návrate domov ostali vysieť otáčky na 1500ot/min. Po pridaní zas klesli, takže jasná diagnóza. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
kalli
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 26.08.2007
Príspevky: 306
Bydlisko: Bahon

PríspevokZaslal: Po Jún 09, 2008 7:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak toto je super, mne to zatial funguje, otacky neklesly, no pustim sa podla navodu do toho a spravim znova fotecky pre dalsich zaujemcov.
macil, dakujem za spolupracu aj za vsetkych ostatnych, ktorym tymto pomozeme.
_________________
NECH VAM OPLE OPLUJU
A ja budem pri tomto fore odbornik na astru...... Smile
moja astra: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=5693
http://picasaweb.google.sk/2md.kalli/ASTRAGPracant#5368403805304951298
astra G caravan X20XEV
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group