Opelclub Fórum
Rada ohladom zakonov - jazdenie bez dokladov.

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
parker161
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 10.09.2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi Sep 10, 2010 11:27 pm    Predmet: Rada ohladom zakonov - jazdenie bez dokladov. Odpovedať s citátom

Zdravim Vas,chcel by som sa opytat ako to vlastne chodi v tomto divnom state...Pred 3 dnami som kupil v bazare auto a chcem sa opytat ci mozem jazdit autom pokial mi nepride technicky (ma mi prist postou,bazar ma auto prihlasit aj odhlasit za manipulacny poplatok).Auto nemam poistene,musim ho dat ihned poistit alebo to nejde bez technickeho?..Povinnu vybavu mam aj vsetky papiere z bazaru (zmluva atd.)..Dakujem

edited by admin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: So Sep 11, 2010 8:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

s takymto auto jazdit nesmies... musis mat original technicky preukaz alebo notarom overenu kopiu, prefoteny technicak je zdrap papiera ktory ti nepomoze... poistku taktiez az s technicakom ak sa nemylim, ale to budu skor vediet povedat poistovne... bohuzial to je politika autobazarov ze nemaju technicke preukazy tam kde je auto vystavene a musia to potom posielat, alebo tam su auta ktorych majitelia sedia doma a potom sa to takto predlzuje... priatelkyn oco kupoval fabiu z AAA a cakal mesiac na technicak...
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
parker161
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 10.09.2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: So Sep 11, 2010 1:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som sa bol dnes akurat v poistovni pytat a povedali mi ze nemozem ho poistit bez technivkeho ale ze oni to dovtedy maju poistene v tom bazare a ze mozem jazdit s dokladmi prislusnymi.I ked neviem ked nemam ten technicky.Je to cele na hlavu postavene,clovek si legalne chce kupit auto a nemoze nan om jazdit kvoli divnym zakonom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
parker161
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 10.09.2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: So Sep 11, 2010 1:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale dakujem za dotaz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Sep 11, 2010 1:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To nie je vec zákona, ale vzťahu predávajúci versus kupujúci. Načo si bral auto bez dokladov, keď si chcel na ňom hneď jazdiť? Mal si ísť spolu s predávajúcim na príslušný DI, auto odhlásiť na teba a v tvojom bydlisku ho následne prihlásiť. Ale ono je to tak, keď do toho vstúpi ešte autobazár, ako sprostredkovateľ.
Ja som napríklad dostal od predávajúceho splnomocnenie aj s dokladmi a absolvoval som všetko sám aj s autom, ale v mojom prípade bol ako majiteľ auta zapísaný samotný majiteľ autobazáru. Takto ti neostáva iné, len čakať. Ber to tak, akoby si auto ešte nemal, čo je vlastne z legislatívneho hľadiska aj pravda.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
parker161
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 10.09.2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: So Sep 11, 2010 1:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na mna ako neskuseneho vyletel ze musim zaplatit manipulacny poplatok a oni mi ho prihlasia a odhlasia keby viem ze je aj takato moznost, tak to riesim inak.Nabuduce budem vediet,A pritom ten predavac vedel ze ho potrebujem hned lebo sme sa o tom bavili na skusobnej jazde,no co uz.diky hosi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group