Opelclub Fórum
Problémy z C20XE , motor šklbe , zhasína pri zohriatí

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CALIBRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
matoblazo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.04.2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Pi Apr 03, 2009 11:23 am    Predmet: Problémy z C20XE , motor šklbe , zhasína pri zohriatí Odpovedať s citátom

Zdravim vas vsetkych , Som vlastnikom Calibry 2.0 16V z roku 94 je to ta 110KW verzia, opíšem vám závady od kúpy , možno to napomôže v riešení problému. Od kúpy to auto nekúrilo skoro vôbec, podotýkam že bola zima , ale zvykol som sa teplo obliecť . Prvé ma napadlo vymeniť termostat čo sa aj stalo , pri vyberaní termostatu boli hadice suché čo mi nedávalo zmysel, termostat sa vymenil a auto šlapalo dalšie 2 mesiace, až teraz z prvými jarnými teplotami začali probémy s motorom , najprv len smrad ktorý vychádzal z motora , najprv som ho prisudzoval spojke, neskôr ale po zohriatí a znova naštartovaní motor kašlal, vynechával a smrdel. dolial som olej , neskôr kvapalinu do chladiacej sústavy, skontroloval sviečky atd... pri výlete na devín a zhruba polhodinovom státí a znova naštartovaní kašlal, nemal výkon a tak som ostal stáť na krajnici . Všimol som si vela vody zhruba pod rozdelovačom a dolial kvapalinu ktorej trocha ubudlo , zhruba po hodine som naštartoval a odišiel po svojich , auto začalo kašlať po zastavení a stání na mieste. Druhý den v servise mi vymenili prasknutú hadicu zhruba pri tom rozdelovaci a poslali ma dom, po zaparkovaní a státí zase kašlanie a smrad a dym z oblasti pri alternátore ako ide malý chladiaci okruh do motora, expanzná nádobka fučí ako parná lokomotíva a neviem či je to dobre , teplomer ukazuje najviac 90 a vždy ked sa rozbehnem tak sa samozrejme zníži , kašlal ale aj pri 60 stupnoch, moj dohad je že je zavzdušnený chlad. systém a neviem či má expanzka fučať alebo nie, ako to má vlastne fungovať a ako odvzdušnovať, vyzerá že tesne pri motore je veelmi velka teplota alebo netlaci vodna pumpa , to by ale vtedy z tej prasknutej hadice netriskala voda...tak to vylucujem, altrernator dobija, z neho dym ist nemoze.. prosim pomozte , chcem to vyriesit cim skor , ale neviem co vymenit ... ci expanzku, pumpu, hadice , tesnenie motora, ...olej vo vode nemam ale je velmi kalna... ak by mi niekto vazne vedel poradit volajte 0905 558 221 , cez weekend to musim spravit, auto ma vpodstate zivi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Apr 03, 2009 3:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna by si s tym nemal jazdit.
a vypada to na tesnenie pod hlavou !
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Apr 03, 2009 5:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak ho nakopneš na prvú šupu tak je s elektrikou asi všetko ok, ak ti dymí tak sa ti dostáva olej do spalovacieho priestoru ak ti mizne chladiaca kvapalina tak treba zistiť kam ti mizne, možno treba nadstaviť predzápal alebo ako už bolo povedané tesnenie pod hlavou vymeniť, a už bi som vymenil všetky tesnenia alebo netankovať na Jurki Cool .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matoblazo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.04.2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Ne Apr 05, 2009 8:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na Jurki netankujem Very Happy a po weekende kedy som odvzdušnoval celý chladiaci systém , chvílu to pracovalo , nikde voda už neuniká, netečie, tlak v hadiciach je dobrý ale znova kuckanie a vynechávanie motora, pondelok idem do servisu ... uvidím
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kadettc
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2007
Príspevky: 812
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ne Apr 05, 2009 9:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A ako si to odzvdusnoval?
_________________
Astra F C20LET EDS ph.3(310ps)
Combo C Y17DT VeCe Car Y22DTR Kadett C limo i200 Kadett C city 2,0
http://www.kadettc.salem.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
matoblazo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.04.2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Po Apr 06, 2009 10:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No takze , problem sa zda byt vyrieseny iked riesit na tom aute je este stale vela. Odvzdusnoval som to inak velmi logicky ručne , každú hadicu povoliť pozrieť kolko tečie , doliať rovno do hadice atd...proste sa presvedčiť a zaistiť že ten vzduch proste namá kde by bol... ale to nebol ten problém, pretože po odvzdušnení sa to šklbanie - vynechávanie objavilo zase . dnes som teda neváhal , skočil do auto kelly a objednal jednu z podstatných vecí čo nebolo menených .. a to palivový filter. Nemusím ani spomínať že prístup je velmi krkolomný , je umiestnený pri nádrži smerom k stredu, vyzeralo že nebol menený od výroby.. Bohužial nemám garáž a výmena sa konala na parkovisku pri kuchajde kde mi to vcera zdechlo. Po dlhom montovaní a vyberaní hrdze z očí , pričom sa zastavil aj okoloidúci asociál pri aute a začal do toho kecať sa výmena podarila a calibra sa niekolko hodín testovala - úspečne , iked volnobeh nieje to čo by mal byť , trochu brbloce ale už sa to dá nazvať nekludným volnobehom.. bude toho este asi vela ale dnes som sa presvedčil že aj bezdomovec môže byť skrachovaný mechanik... Pozdravujem Calibristu Michala s modým motorom a dakujem že sa zastavil ked ma videl a povzbudzoval ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Apr 06, 2009 10:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V poho šak keď vidím Opel v núdzi tak zastavím, okrem Rumúnskych pocestných ofšem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matoblazo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.04.2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Ut Apr 07, 2009 9:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a je to tu znova , po vymene filtra , zriadenia chladiaceho systemu a vsakovakych inych veci je to znova to iste.. je mozne aby toto robili nekvalitné sviečky ? menil som tam sviečky pred mesiacom a dal nové jednokontaktné pritom staré boli dvoj... neviem teraz , možno ten divný predavač ani nevedel čo je sviečka a pichol mi do rúk prvé čo mu v nich pristálo... dnes ma to zase nechalo pri poluse a odtrtkal som sa ledva ledva k tomu istému parkovisku ako včera... nechal som to vychladnúť a potom skúšal ...okrem kolísavého volnobehu a bubnovania výfuku ale nič.... celú tú dobu som to potom testoval prehánal ako blázon , brzdenie motorom, akcelerácia naplno s rôznych otáčok,státie na mieste , vypínanie zapínanie , turovanie na mieste a nič , idem už spať bo nevládzem ... no istý som si že zajtra to spraví znova a budem tam de som bol... vždy sa to stáva za dňa, v noci to beží ako žeravé...už začinam veriť že tá calibra je upír a slnko jej proste nerobí dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matoblazo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.04.2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Po Apr 13, 2009 12:58 pm    Predmet: diagnostika Odpovedať s citátom

vie niekto ako sa robi vyblikávacia diagnostika ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Apr 13, 2009 1:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús dať ešte príspevok do inej témy, napr. do Opel všeobecne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matoblazo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.04.2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: St Máj 20, 2009 10:23 am    Predmet: problem diagnostikovany ale nevyrieseny Odpovedať s citátom

JE to vahov vzduchu , problem asi vyrieseny ..... osobne nexe sa mi stym uz piplat , aj ked som asi uz blizko vyriesenia , nasypal som do nej od kupy uz asi 600 EUR a kupil som ju za 1300 EUR ... takze posuvam stafetu a predavam ju za 1000 EUR kto xe ...aj tak som 900 v strate a to ma sere...neva ..treba este tu vahu vzduchu co sa da neoriginal za 100 EUR kupit ale nemam zbytocnych dalsich 100 EUR ... ...http://opel-calibra.autobazar.eu/20i-16v-id1002385.html ... interier som vylepsil Surprised)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matoblazo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.04.2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Št Máj 21, 2009 10:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No...dalsi zaznam...vahu vzduchu som vymenil ale za starsiu...problem bol stale....teda zly volnobeh...tak som dneskaj vycistil krokac a a ejhle...volnobek sice asi 900 ale docela rovny a stály...idem utorok na diagnostiku ku cali055 a uvidim co na to pocitac .... stale si myslim ze je zla...spalovanie este stale nieje vporiadku...a nevie niekto nastavovat predzapal ? alebo aspon poradit ako sa to ma robit...dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matoblazo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.04.2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Št Máj 21, 2009 10:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

PS > asi si ju predsalen neham
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Máj 22, 2009 3:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Za 500 eur kúpim od teba motor keď chceš Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LEXXX525
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 27.04.2010
Príspevky: 56
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ne Máj 30, 2010 12:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

co si zistil?? ja mam uz od kupi ten isty problem ale mne to nerobi tak casto,zhruba raz za tyzden niekedy ani to.ja som precistil wdckom atd. tie klapky podtym kritom z sfi napisom.a islo mi to 2tyzne super,a potom som ja somar natankoval V POWER a problemi su spet.ja osobne som uz uvazoval ze to auto podpalim,a potom som zrazil srnku a musel som donho nadrbat dalsich 400euro,takze uz vnom mam tolko prachov ze sa mi ani neoplati predat...
_________________
Audi A8 2.8 V6 30v

ex Opel Astra 2.0 turbo Irmscher 250ps
ex Bmw 730i E38
ex Alfa Romeo 156 2.4 JTDm
ex OPEL OMEGA 2.5 V6 X25XE
ex OPEL CALIBRA 2.0 16v C20XE
ex BMW E30 318i
ex MERCEDES BENZ 190E 2.6 V6
ex VW GOLF 2 GTI
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Máj 30, 2010 10:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

myslím že ju už nemá, takže asi už neodpíše, neviem vôbec ako to doriešil, daj to niekde na diagnostiku nech ti to napoja či vykazuje niaku chybu.
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LEXXX525
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 27.04.2010
Príspevky: 56
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ne Máj 30, 2010 11:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

skusam to nejak urobit sam,nakolko som uz do calibri dal 10krat viac penazi jak som chcel,ale ak sa stym nepodari nic urobit budem muset ist na pc.chcem kupit BMW 740i a calibra pojde do garaze a dam ju komplet dokopi.
_________________
Audi A8 2.8 V6 30v

ex Opel Astra 2.0 turbo Irmscher 250ps
ex Bmw 730i E38
ex Alfa Romeo 156 2.4 JTDm
ex OPEL OMEGA 2.5 V6 X25XE
ex OPEL CALIBRA 2.0 16v C20XE
ex BMW E30 318i
ex MERCEDES BENZ 190E 2.6 V6
ex VW GOLF 2 GTI
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tuning-hifi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.12.2009
Príspevky: 2906
Bydlisko: Martin, Pata

PríspevokZaslal: Ne Máj 30, 2010 1:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Chalani skuste kuknut cidlo otacok.. kamaratovi robil porblem zalomeny kabel od snimaca a ked ze je tieneneny chytal sumy... raz islo to auto ako blazon, inokedy ho dusilo a neslo do vykonu.. vymenilo sa a uz to taha ako besne...
_________________
Blacky - Opel Omega A Limuzina 2,6i CD manual
Drobcek2 - Opel Omega A Caravan 2,6i CD Automat
Evolution - Opel Omega B limuzina 2,0i 16v manual
Evolution II - Opel Omega B limuzina 2,5 V6 manual
Srsen - Opel Corsa A 1,2
Maco - Mitsubishi Pajero Wagon GLS 3.0 V6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LEXXX525
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 27.04.2010
Príspevky: 56
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Po Máj 31, 2010 1:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ok skusim a dam vedet ako to dopadlo,zatial dik za radu
_________________
Audi A8 2.8 V6 30v

ex Opel Astra 2.0 turbo Irmscher 250ps
ex Bmw 730i E38
ex Alfa Romeo 156 2.4 JTDm
ex OPEL OMEGA 2.5 V6 X25XE
ex OPEL CALIBRA 2.0 16v C20XE
ex BMW E30 318i
ex MERCEDES BENZ 190E 2.6 V6
ex VW GOLF 2 GTI
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CALIBRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group