Opelclub Fórum
Corsa 98,1.0

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BARINO
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.04.2007
Príspevky: 2
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Dec 05, 2007 3:04 pm    Predmet: Corsa 98,1.0 Odpovedať s citátom

Ahojte!Potrebujem poradit.Mam Corsa rv98,1,0.Po nastartovani za studena mi kolisu otacky a motok akoby mal kazdu chvilu zhasnut.Ked zacnem na neutrali pridavat plyn tak zacina akoby dusit a sekat.Proste chod motora straca otacky a dost ho trasie.Nedalo sa mi ani rozbehnut na jednotke,stale to zhasinalo.Vaha vzduchu je upne nova!!!Chlapik v servise mi povedal ze to EGR ventil nema!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: St Dec 05, 2007 5:23 pm    Predmet: Re: Corsa 98,1.0 Odpovedať s citátom

BARINO Napísal:
Ahojte!Potrebujem poradit.Mam Corsa rv98,1,0.Po nastartovani za studena mi kolisu otacky a motok akoby mal kazdu chvilu zhasnut.Ked zacnem na neutrali pridavat plyn tak zacina akoby dusit a sekat.Proste chod motora straca otacky a dost ho trasie.Nedalo sa mi ani rozbehnut na jednotke,stale to zhasinalo.Vaha vzduchu je upne nova!!!Chlapik v servise mi povedal ze to EGR ventil nema!!


Ak neklame APM tak EGR ventil máš. Skontrolovať a prečistiť by si mal motorček voľnobehu a môžeš skontrolovať a prečistiť aj ten EGR ventil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zetko
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.08.2007
Príspevky: 24
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: St Feb 27, 2008 1:11 pm    Predmet: možno Odpovedať s citátom

neviem neviem mne to tiež robilo za studena, a vyčistil som škrtiacu klapku, agr ventil amenil som sviečky a nakoniec to bolo len a len škrtiaca klapka a potenciometer škrtiacej klapky, neskôr sa mi ale pre zmenu stalo, že začala sekať za tepla ale to je váha vzduchu, mal som tiež novú ale neoriginál (kelly) a terz mám origoš ale jazdenú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
intros
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 12
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Feb 28, 2008 9:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som kupil corsu 1.0 r.v. 1998, motor nastartuje bez problemov pri zaradenom neutraly. Len otacky vzdy klesnu a za asi dve sekundy sa vratia na normal. Ked mam zaradenu jednotku a vymacknutu spojku a sucasne pustene svetla (motor mi zdochne napr. v meste a potrebujem sa rychlo pohnut) motor naskoci ale otacky klesnu a motor zhasne, aby nezhasol musim trochu pridat plyn. Je to normalne ze tie otacky vzdy pri nastartovani trochu klesnu a vzapeti asi cca dve sekundy sa vratia na asi 900 (podla rucicky)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Feb 28, 2008 10:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

intros Napísal:
Ja som kupil corsu 1.0 r.v. 1998, motor nastartuje bez problemov pri zaradenom neutraly. Len otacky vzdy klesnu a za asi dve sekundy sa vratia na normal. Ked mam zaradenu jednotku a vymacknutu spojku a sucasne pustene svetla (motor mi zdochne napr. v meste a potrebujem sa rychlo pohnut) motor naskoci ale otacky klesnu a motor zhasne, aby nezhasol musim trochu pridat plyn. Je to normalne ze tie otacky vzdy pri nastartovani trochu klesnu a vzapeti asi cca dve sekundy sa vratia na asi 900 (podla rucicky)?
no čo ja viem, ta moja startuje s rovnakymi otackami stale...nic neklesa, nic nestupa....
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Feb 28, 2008 11:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tento motor, ak sa nemýlim, má klapku ovládanú elektronicky, servomotorom a jeho súčasťou je aj spínač voľnobehu. Problém môže byť jednak v ňom, alebo aj v zanesenej škrtiacej klapke.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
standape
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 14.02.2008
Príspevky: 822
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Št Feb 28, 2008 6:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nehral sa ti niekto s plynovým pedalom???mne to raz islo podobne ako opisujes ty a mal som moc nasponovany pedal v motorovom priestore.aj ked ho zoslapnes musis citit ze nezabera hned!!
_________________
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group