Opelclub Fórum
motor vynechava

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ceklis
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.02.2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Ut Máj 25, 2010 5:26 pm    Predmet: motor vynechava Odpovedať s citátom

Zdravim na combe 05 1.4i ked idem stale rovnakim tempom citim skubanie na lpg mi motor aj zhasne ale na benzine iba trha op com vi vipisal:P0130 P0170 P0300 P0301 P0303.nieco s O2 a zapalovanim ked som sviecky som vimenil sviecky zmazal kody tak to islo cca 30km bez chibi a potom zase zacalo.poradi niekto ?
_________________
opel combo 2005 1.4xep
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Máj 25, 2010 6:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vymenovanie komponentov, ktorých technický stav má najväčší vplyv na vlastnosti motora pri spaľovaní LPG (samozrejme, stav všetkých komponentov motora má vplyv na jeho chod, ale u týchto je ich vplyv na chod motora pri jazde na LPG markantný):

1. zapaľovacie sviečky - častý zdroj problémov. Je potrebné si uvedomiť, že zápalná teplota benzínu je okolo 100°C, kým LPG má zápalnú teplotu až 450 - 500°C. Takže sviečka, ktorá ešte dokáže zapáliť benzínovú zmes, LPG už nezapáli. Toto je príčinou vynechávania zapaľovania a trhania motora. Ďalším problémom je to, že pri spaľovaní LPG vzniká vyššia teplota a sviečky sú preto viac namáhané. Preto montážnici odporúčajú aj ich skoršiu výmenu (o cca 5000 km) oproti intervalu, ktorý odporúča výrobca sviečok. Pri zapaľovacích sviečkach sa odporúča zmenšiť vzdialenosť kontaktov na cca 0,7 mm. Z toho vyplýva, že je výhodné používať jednokontaktové sviečky, pri ktorých je možné túto vzdialenosť upravovať. Platí to samozrejme iba pre autá, u ktorých sa tieto sviečky môžu používať.

2. zapaľovacia sústava - platí to isté, čo pri sviečkach. Zapaľovacia sústava musí byť v 100% stave, inak hrozí opäť trhanie a nepravidelný chod motora. Pri autách s podtlakovým systémom so zmiešavačom má stav zapaľovacej sústavy veľký vplyv na riziko spätného zášľahu.

3. škrtiaca klapka - stav škrtiacej klapky má veľký vplyv na stabilitu otáčok, hlavne pri voľnobehu, prípadne až na zhasínanie motora na voľnobeh. Väčšinou je to zavinené iba znečistenou klapkou a stačí jej jednoduché vyčistenie a opätovné nastavenie.

4. sací trakt - musí byť v dobrom stave a dokonale tesný. Taktiež je veľmi dôležitá čistota vzduchového filtra.

5. lambda sonda - systémy využívajú práve jej signál na reguláciu tvorby zmesi (buď priamo alebo nepriamo), takže bez jej správnej funkcie je ich správna činnosť veľmi problematická.

6. ventily - musia byť tesné. Kompresné tlaky musia byť správne. Taktiež ventilová vôľa musí byť dostatočná.



Vplyv spaľovania LPG na životnosť motora a jeho komponentov:

1. Vyššia čistota celého motora - pri spaľovaní LPG sa netvoria karbónové usadeniny, takže motor je čistejší. Preto sa predlžuje aj životnosť pohybujúcich sa častí.

2. Menšie riziko "klepania" motora - vďaka vyššiemu oktánovému číslu LPG.

3. Olej - keďže sa v motore netvoria karbónové usadeniny, olej je čistejší a interval jeho výmeny je možné predĺžiť.

4. Sviečky - vplyvom vyššej spaľovacej teploty je ich životnosť kratšia a interval výmeny sa skracuje.

5. Ventily - pri niektorých typoch áut (najmä ázijských) hrozí riziko poškodenia ventilov. Je to zapríčinené vyššou teplotou spaľovania LPG a veľmi tenkými driekmi ventilov. Tomuto riziku sa dá predchádzať používaním špeciálnych prípravkov - napr. FlashLube. U veľkej väčšiny áut ale toto riziko nehrozí.

zdroj: http://www.zdruzenie-lpg.sk
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Máj 25, 2010 6:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ked tak pozeram na tie tvoje chybove kody, tak je to od nespravneho signalu lambda sondy, cez nespravne zlozenie zmesi, vypadky zapalovania, a chybne zapalovanie na 1 a 3 valci ... LPG mas dorabane "na kolene"?
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ceklis
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.02.2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Ut Máj 25, 2010 6:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

o tych svieskach viem sklepaval som ich uz davno skusal som pouzit aj stare sviecky ale ked sa zohreje zasa trha.filter som tiez cistil..jedine ta lambda jak hovoris jak sa da odskusat ci je ok?

skusim vicistit este tu skr klapku
_________________
opel combo 2005 1.4xep
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Máj 25, 2010 6:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

lambda sa da otestovat napr. aj voltmetrom ... treba zistit, pre tvoj motor ake ma mat hodnoty .. kazdopadne by to malo byt za kazdej situacii (pri roznych otackach) cca od 90mV do 1000 mV. A isty cas by nemalo byt nizsie napatie, ako kriticka hranica, kedy uz zaznamena RJ chybu(tiez treba zistit aka to je hodnota pre tvoj motor). Existuju aj vynimky (napr.3 valec ma dovolene aj nizsie hodnoty napatia na par sekund ako 90mV). Najlepsie je to testovat nejakym osciloskopom, aby si videl prechodovu charakteristiku napatia, v zavislosti od otacok a casu.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ceklis
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.02.2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Ut Máj 25, 2010 9:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nie lpg original od novoty BRC..cez op com sa neda zmerat tie mV nieje tam taka moznost??
_________________
opel combo 2005 1.4xep
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Máj 25, 2010 10:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

je ...malo by to byt v live data cez OP-COM pod O2 senzor (mV)
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tuning-hifi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.12.2009
Príspevky: 2906
Bydlisko: Martin, Pata

PríspevokZaslal: Ut Máj 25, 2010 11:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hmm.. este pred tym by som premeral cidlo teploty ci niekde neblbnie.. tiez to vyhadzuje ako zlu lamda sondu a kolisu otacky.. lebo motor prechlastava... uz som to mal v garazi 3x
_________________
Blacky - Opel Omega A Limuzina 2,6i CD manual
Drobcek2 - Opel Omega A Caravan 2,6i CD Automat
Evolution - Opel Omega B limuzina 2,0i 16v manual
Evolution II - Opel Omega B limuzina 2,5 V6 manual
Srsen - Opel Corsa A 1,2
Maco - Mitsubishi Pajero Wagon GLS 3.0 V6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
ceklis
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.02.2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St Máj 26, 2010 10:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jake ma mat hodnoty hodnoty to cidlo?90 C ma mat odpor 200-300 ohm???

jaku mam kupit tu lambda sondu a co to cca stoji?
_________________
opel combo 2005 1.4xep
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Máj 26, 2010 10:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

lambdu kup ak je to nutne tolko vodicovu, kolko ide do nej kablov - zistis ze potiahnes kus buzirku, vacsinou to nebyva komplet zaizolovane, ci uz na jednom, alebo druhom konci kabla, a kup aku chces... orig zarucenu ze bude pasovat a davat spravne hodnoty, alebo univerzal, kde si ale budes musiet upravit koncovku...
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ceklis
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.02.2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: So Máj 29, 2010 5:53 pm    Predmet: vysledky merani Odpovedať s citátom

zmeral som to cez op com a stale mi ukazuje 4980 mV vobec sa to nepohybuje a ked odpojim lambda sondu ukazuje stale 470mV a nememi sa tiez. je to teda v sonde??
_________________
opel combo 2005 1.4xep
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group