Opelclub Fórum
Nemáte niekdo skúsenosti s navigačným v aute OPEL SIGNUM ?

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Duski
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 10.01.2006
Príspevky: 104
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Feb 20, 2007 11:35 am    Predmet: Nemáte niekdo skúsenosti s navigačným v aute OPEL SIGNUM ? Odpovedať s citátom

Čaute všetcia.

Mám v aute zabudovaný navigačný SIEMENS VDO NCDC 2015 a v ňom mapy na CD od fy. NAVTEQ. Mam iba A. I, D a F. Potreboval by som zohnať SK a CZ poprípade aj iné. Som ochotný tie mapy aj zaplatit. Ďakujem za pomoc.

Tel.: 0903 200 069 BA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Ut Feb 20, 2007 5:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som pre svoju omegu nasiel na internete a da sa to stiahnut ale musis zaplatit a potom to ide.
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
RisNo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2006
Príspevky: 1617
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Št Feb 22, 2007 8:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som to vyriesil s ASUS MyPal 639 a mam pokoj. Mam vsetko v JEDNOM a je to OK! SW som zobral od kamosa.
_________________
--== RisNo ==--
Monthy III = Volvo S80 V8....BUDE
Monthy II = VeBe 99" 2.0 16V 100KW (X20XEV)
Monthy I = VeBe 98" 1.8 16V 85KW (X18XE)
http://risno.salem.sk/
http://www.dobryanjel.sk/
http://www.smolkovia.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Duski
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 10.01.2006
Príspevky: 104
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Feb 22, 2007 3:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemam chut zapltit 400-500 Euro za nejaku mapu. Ja mam tiez v MT navi. TOMTOM, ale chcel som vyuzit aj tu navigaciu, ktora je orig. v aute. Mam mapy A,D,F a T, ale potrebujem CZ a SK.

Takze nikdo nic ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Št Feb 22, 2007 7:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Duski Napísal:
Nemam chut zapltit 400-500 Euro za nejaku mapu. Ja mam tiez v MT navi. TOMTOM, ale chcel som vyuzit aj tu navigaciu, ktora je orig. v aute. Mam mapy A,D,F a T, ale potrebujem CZ a SK.

Takze nikdo nic ?

to mas pravdu, ani ja a preto som hladal dalej ale bohuzial ani na torrentoch som nenasiel. boli tam vsetky mozne ale SK alebo CZ ee...tiez to zhanam ale zatial neuspesne.
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
nasetono
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.06.2007
Príspevky: 26
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po Jún 01, 2009 9:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.iskladka.cz/download.php?file=1243850180_navi+central+eur.nrg

Stiahni a mas. Ja mam vectru C, Siemens NCDC2015. Je tam central EUR. Velke mesta - Blava aj cisla domov, absolutne neomylne. Ale akonahle vyjdes na cestu 1. tr, je to slepe. Na dediny zabudni.

m.
_________________
VECTRA C Elegance 2.2 DTI, Skype: milanmuziker
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Spohrelt
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 28.09.2008
Príspevky: 1595
Bydlisko: Sered

PríspevokZaslal: Po Júl 13, 2009 11:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nasetono Napísal:
http://www.iskladka.cz/download.php?file=1243850180_navi+central+eur.nrg

Stiahni a mas. Ja mam vectru C, Siemens NCDC2015. Je tam central EUR. Velke mesta - Blava aj cisla domov, absolutne neomylne. Ale akonahle vyjdes na cestu 1. tr, je to slepe. Na dediny zabudni.

m.


tak za tie prachy, taka navigacia ??? v BA pozna aj cisla domov a ostatne Slovensko nic ???
dobre som tomu porozumel ??? Shocked
_________________
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nasetono
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.06.2007
Príspevky: 26
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po Júl 20, 2009 9:11 am    Predmet: Za tie prachy taka navigacia ? Odpovedať s citátom

Nuz je to tak.
Nevidim do toho, preto nedokazem objektivne posudit, preto je to tak, ale jedine vysvetlenie vidim v tom, ze Navteq ma k dispozicii len tento material a asi sa im vzhladom na minimalne mnozstvo kompatibilnych navigacnych systemov neoplati investovat do nakupu novsich mapovych podkladov s detailnejsim pokrytim.
_________________
VECTRA C Elegance 2.2 DTI, Skype: milanmuziker
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Júl 20, 2009 10:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Spohrelt Napísal:
nasetono Napísal:
http://www.iskladka.cz/download.php?file=1243850180_navi+central+eur.nrg

Stiahni a mas. Ja mam vectru C, Siemens NCDC2015. Je tam central EUR. Velke mesta - Blava aj cisla domov, absolutne neomylne. Ale akonahle vyjdes na cestu 1. tr, je to slepe. Na dediny zabudni.

m.


tak za tie prachy, taka navigacia ??? v BA pozna aj cisla domov a ostatne Slovensko nic ???
dobre som tomu porozumel ??? Shocked


v civilizovanych krajinach si zakaznik mapu kupi.
potom je narod odrbavacov. tam si to ukradnu cez internet.

ked je malo platiacich zakaznikov, naco by robili dobru mapu pre oblast SR ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Júl 20, 2009 10:16 am    Predmet: Re: Za tie prachy taka navigacia ? Odpovedať s citátom

nasetono Napísal:
Nuz je to tak.
Nevidim do toho, preto nedokazem objektivne posudit, preto je to tak, ale jedine vysvetlenie vidim v tom, ze Navteq ma k dispozicii len tento material a asi sa im vzhladom na minimalne mnozstvo kompatibilnych navigacnych systemov neoplati investovat do nakupu novsich mapovych podkladov s detailnejsim pokrytim.


Navteq je jednym z hlavnych dodavatelov mapovych podkladov pre navigaciu. je jeho rozhodnutim ze ake podklady a akej kvality ponuka.

potom nasleduju vyrobcovia navigacnych systemov (napr. Philips=VDO=Siemens=Continental) ktori tieto data skonvertuju pre jednotlive druhy navigacnych systemov a rozhoduju, v akych balikoch alebo aktualizaciach sa budu dat kupit
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
nasetono
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.06.2007
Príspevky: 26
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po Júl 20, 2009 10:36 am    Predmet: Narod odrbavacov... Odpovedať s citátom

Noooo...na problem "odrbavacov" existuje viacero pohladov, ale zjednodusene povedane - "ryba smrdi od hlavy".
Ked niekto vyhodi jeden a stvrt miliona za auto s navigaciou, malo by byt v zaujme samotneho vyrobcu, aby zabezpecil aspon taku banalitu, akou je pravidelna aktualizacia mapovych podkladov.
Ze to tak nie je, je smutne, ale prezijeme to.
Ovela vacsim problemom je, ze ak by originalne kompatibilne CD s aktualnym mapovym podkladom nestalo viac, nez cely bezny elektronicky navigacny system vratane aktualnych a podrobnych mapovych podkladov od napr. Garmina, alebo inej znacky, nemal by som problem, si ho aj kupit.
A kedze nie som debil, nenecham sa odrbavat.
Takze za to, ze sme narod, ktory "odrbava", si v podstate mozu odrbavaci sami. Nikto, kto aspon trochu vie pocitat, nevyhodi do vzduchu 400, alebo 500 € za sproste CD, ktore bude po roku uz neaktualne.
_________________
VECTRA C Elegance 2.2 DTI, Skype: milanmuziker
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Júl 20, 2009 2:45 pm    Predmet: Re: Narod odrbavacov... Odpovedať s citátom

nasetono Napísal:
Noooo...na problem "odrbavacov" existuje viacero pohladov, ale zjednodusene povedane - "ryba smrdi od hlavy".
Ked niekto vyhodi jeden a stvrt miliona za auto s navigaciou, malo by byt v zaujme samotneho vyrobcu, aby zabezpecil aspon taku banalitu, akou je pravidelna aktualizacia mapovych podkladov.
Ze to tak nie je, je smutne, ale prezijeme to.
Ovela vacsim problemom je, ze ak by originalne kompatibilne CD s aktualnym mapovym podkladom nestalo viac, nez cely bezny elektronicky navigacny system vratane aktualnych a podrobnych mapovych podkladov od napr. Garmina, alebo inej znacky, nemal by som problem, si ho aj kupit.
A kedze nie som debil, nenecham sa odrbavat.
Takze za to, ze sme narod, ktory "odrbava", si v podstate mozu odrbavaci sami. Nikto, kto aspon trochu vie pocitat, nevyhodi do vzduchu 400, alebo 500 € za sproste CD, ktore bude po roku uz neaktualne.


ak mas hrdost, tak mozes:
1. kupit bezny navigacny
2. nekupit predrazene CD

teza o tom, ze si donuteny odrbavat, naznacuje, preco maju slovaci povest zlodejov
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
nasetono
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.06.2007
Príspevky: 26
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po Júl 20, 2009 4:04 pm    Predmet: Hrdost. Odpovedať s citátom

Very Happy Absolutne suhlasim. Uistujem Ta, ze som hrdo vyuzil obidve z uvedenych moznosti.
Okrem toho som si pre istotu nainstaloval aj aktualnu verziu SygicMc Guidera do mobilu.

Ale viac-menej z principu, aby sa moj zabudovany originalny navigacny system v aute nenudil, som si hrdo nechal napalit poslednu verziu originalneho CD s aktualnymi, zial biednymi mapovymi podkladmi.
Spavam pokojne a bez vycitiek, ze som sa nenechal odrbat a nevyhodil 500 € za takmer nepouzitelne, ale originalne CD.
A mimochodom tato tema je o tom.....Nie o moralizovani. Preto by sme sa mali drzat obsahu.
_________________
VECTRA C Elegance 2.2 DTI, Skype: milanmuziker
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Palizer
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.03.2010
Príspevky: 202
Bydlisko: Žilina / USA

PríspevokZaslal: Ut Mar 30, 2010 9:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatial nieje Navi v SK, ci CZ jazyku. Inak mate pravdu, tato navigacia je dost chudobna, ukaze mesto, ale nie ulice. Zeby preto, ze maloktori cudzinec planuje ist na Slovensko? Very Happy
_________________
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 5072
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So Apr 10, 2010 1:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

skus pozriet prispevok navigacia , audio....
mne tam kofi poslal cd pre ncdx.... a mapy su dost podrobne hlavne cz a sk
_________________
Omega B caravan 2,5 DTI 150PS
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.tec2000.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Palizer
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.03.2010
Príspevky: 202
Bydlisko: Žilina / USA

PríspevokZaslal: Ne Apr 11, 2010 7:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Teo Napísal:
skus pozriet prispevok navigacia , audio....
mne tam kofi poslal cd pre ncdx.... a mapy su dost podrobne hlavne cz a sk


Mozes mi poslat link? Dik
_________________
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 5072
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Apr 13, 2010 3:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a co tak pouzit HLADAT?


link http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=10669&start=20
_________________
Omega B caravan 2,5 DTI 150PS
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.tec2000.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Št Máj 13, 2010 1:33 pm    Predmet: Navteq podklady Odpovedať s citátom

Chlapi, verte neverte, ale navteq ma brutalne pokrytie a aj mal. A jeho mapove podklady su fakt detailne a najlepsie.

Tu ide o to, ze za co zakaznik zaplati ( Opel ) to aj dostane. Cize chyba nie je v mapach, ale v automobilke. Keby opel chcel, moze mat navigaciu podrobnu ako automapu alebo BMW. Lenze slovensko, cesko, madarsko atd... automobilky este len nedavno objavili. Preto to slabe pokrytie. Viem o com hovorim, pre navteq som pracoval.

Jednoducho Opel bol skupy zaplatit za tie podklady, lebo to pre nich nebolo zaujimave. Ale teraz by mala byt situacia malinko lepsia, lebo aj zakaznici z vychodnej europy sa stazuju...
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Máj 13, 2010 7:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

moj nazor som napisal 20.7.2009 Sad
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Št Máj 13, 2010 9:46 pm    Predmet: Viem Odpovedať s citátom

A ja som napisal, ze aj vtedy mal navteq brutalne pokrytie a nielen dnes.
A tiez ze som pre nich pracoval, cize uz mepracujem.

Bolo to myslene cca 2 - 3 roky dozadu.
Tu fakt ide o to, ze opel sa na nase staty vykakal...
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group