Opelclub Fórum
zle "vlazne" starty, obcasne cukanie

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
qwix
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.11.2007
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: Pi Jan 25, 2008 2:21 pm    Predmet: zle "vlazne" starty, obcasne cukanie Odpovedať s citátom

Caute,
precital som to tu skoro cele, ale nemam pocit ze by som nasiel nieco, co by uplne vystihovalo moj problem.

Cize: Astra F 1998 1.4 16V 66kW

- ked je motor vlazny (napr. po 3 hod. stania) startuje slabo. Akokeby na polsekundy chytil, potom otacky klesnu skoro na nulu a potom sa pomaly pozviecha (cely cas drzim startovanie... keby som ho pustil hned na zaciatku tak zdochne). Studene i teple starty absolutne bez problemov.
- ziadna kontrolka elektroniky nesvieti! Emisie v poriadku
- motor obcas cukne - napr. ked sa po sidlisku pohybujem na dvojke bez plynu, ide v pohode a zrazu cuk a zase v pohode. Stava sa to pri studenom i teplom motore.
- ked pridavam (plyn skoro na podlahe) auto pridava nepravidelne. Proste otacky stupaju rychlo, zrazu na chvilku prestanu, potom zase zacne pridavat a tak.
- po pusteni plyn. pedalu drzi otacky tak 1 - 1,5 sekundy (myslel som si ze je to vychytavka, ci nie? Smile )

Cize:
1. ma zmysel ist s tym na diag. (ked ziadna kontrolka nesvieti)? (Mojmu dvornemu servisu sa do elektroniky moc nechce cize by som musel do Opla)
2. co urcite spravit? vymenit/vycistit krokac, EGR, skrtiacu klapku - co este? Na co nezabudnut?

D.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brhy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 25.08.2007
Príspevky: 971
Bydlisko: Pressburg

PríspevokZaslal: Pi Jan 25, 2008 2:39 pm    Predmet: Re: zle "vlazne" starty, obcasne cukanie Odpovedať s citátom

qwix Napísal:
Caute,
precital som to tu skoro cele, ale nemam pocit ze by som nasiel nieco, co by uplne vystihovalo moj problem.

Cize: Astra F 1998 1.4 16V 66kW

- ked je motor vlazny (napr. po 3 hod. stania) startuje slabo. Akokeby na polsekundy chytil, potom otacky klesnu skoro na nulu a potom sa pomaly pozviecha (cely cas drzim startovanie... keby som ho pustil hned na zaciatku tak zdochne). Studene i teple starty absolutne bez problemov.
- ziadna kontrolka elektroniky nesvieti! Emisie v poriadku
- motor obcas cukne - napr. ked sa po sidlisku pohybujem na dvojke bez plynu, ide v pohode a zrazu cuk a zase v pohode. Stava sa to pri studenom i teplom motore.
- ked pridavam (plyn skoro na podlahe) auto pridava nepravidelne. Proste otacky stupaju rychlo, zrazu na chvilku prestanu, potom zase zacne pridavat a tak.
- po pusteni plyn. pedalu drzi otacky tak 1 - 1,5 sekundy (myslel som si ze je to vychytavka, ci nie? Smile )

Cize:
1. ma zmysel ist s tym na diag. (ked ziadna kontrolka nesvieti)? (Mojmu dvornemu servisu sa do elektroniky moc nechce cize by som musel do Opla)
2. co urcite spravit? vymenit/vycistit krokac, EGR, skrtiacu klapku - co este? Na co nezabudnut?

D.




vymenit rozvody a ocistit vzduch filter a pozret sviecky
_________________
Volvo C70 2.3T5 240hp Very Happy zatial ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Jan 25, 2008 2:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyčistiť klapku, krokáč a EGR (ak ho máš) nikdy neuškodí. Pokiaľ ide o štartovanie, podobný problém tu popisoval Rado_c na svojej bývalej VeBe. Spôsobovalo to načaté čidlo kľuky.
Inak, nechať motor ťahať pri voľnobežných otáčkach je nezmysel. RJ má z toho chaos.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
qwix
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.11.2007
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: Pi Jan 25, 2008 3:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vzduch. filter, rozvody su nove; sviecky checknem.

macil - doteraz som myslel ze EGR maju vsetky ople... Ako sa da zistit ci ho mam? Aby som v servise netrval na oprave niecoho co tam vlastne ani nie je Smile

a este jedna vec - ked mi nesvieti kontrolka motora, tak v pam. zavad nic nebude, nie? cize 0335 (cidlo otacok) nevyblikam, nie?

--
diky moc za odpovede chalani, hned jak budem mat cas utekacka do servisu:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: Pi Jan 25, 2008 3:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

qwix Napísal:
vzduch. filter, rozvody su nove; sviecky checknem.

macil - doteraz som myslel ze EGR maju vsetky ople... Ako sa da zistit ci ho mam? Aby som v servise netrval na oprave niecoho co tam vlastne ani nie je Smile

a este jedna vec - ked mi nesvieti kontrolka motora, tak v pam. zavad nic nebude, nie? cize 0335 (cidlo otacok) nevyblikam, nie?

--
diky moc za odpovede chalani, hned jak budem mat cas utekacka do servisu:)


Ak máš motor x14xe tak EGR máš. Nedávno som sa dozvedel o zaujímavej závade snímača kľuky. Pri meraní na stole v poriadku - mal obvod, ale keď sa nahrial nekonečno. Pravdepodobne zlý kontakt vo vnútri. Skús si ho na skúšku vymeniť. Neviem či soft v tvojej riadiačke zapisuje aj sporadické chyby. Ak áno tak diagnóza sa oplatí. Ak nie tak neodhalí nič.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Jan 25, 2008 5:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

alino Napísal:
...Skús si ho na skúšku vymeniť.


Veru drahá skúška, ak nemá niekoho s rovnakým motorom, kto bude ochotný ten svoj kvoli skúške vymontovať. Think
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Jan 25, 2008 9:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ked zapnes zapalovanie, tak Ti svieti kontrolka motora ?

to trhanie moze byt niekde zly kontakt.

a tie divne veci s plynom - reakcia vstrekovania na plyn je u toho motora tusim (ak je to podobne ako x16xel) riadene potenciometrom skrtiacej klapky a snimacom podtlaku v sani. mozno pozriet na ne
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
qwix
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.11.2007
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: Ne Jan 27, 2008 2:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
ked zapnes zapalovanie, tak Ti svieti kontrolka motora ?


ano, dnes som to chceckoval... kontrolka sa rozsvieti na tu 1 - 2 sekundy a potom zhasne... presne ako ma
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group