Opelclub Fórum
nenaskoci starter na OMEGA B rv.99 16V 100kw

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
free21
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.04.2010
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ne Apr 11, 2010 11:40 am    Predmet: nenaskoci starter na OMEGA B rv.99 16V 100kw Odpovedať s citátom

zdravim mam OMEGA B rv.99 16V 100kw a mam snim taky problem ze nejde nastartovat len cvaka relatko a nic ani sa nepohne starter pred 6 mesciacmi sa mi to stalo po 1 krat a myslel som a na bateriu a tak som siel a kupil novu a prestalo aspon som si myslel a o mesiac zase tak som zobral do servizu tam mi zevraj rozobrali starter a vimenili tam dake ozubene kolesa a vicistili kontakti a zacaloval som tam kopec prachov a teraz po 6 mesiacoch zase tu mam ten isti problem len cvaka starter a do plusu sa mi este pridal taky problem ze motor by jako vynechaval a tacho meter ukazuje blbovini skace hore dole a ked som nabrtal vetsei otacky uz ukazuje spravne ale nikdi nejde cisto dole na 0 a skacka a uz ani roztalcit neviem auto predtim som aspon vedel roztalcit prosim pordte mi vopred dakujem za informacie .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Ne Apr 11, 2010 1:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

úplne náhodou ten istý problém Question Pochybujem Exclamation

http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=18497

Idea
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Apr 11, 2010 3:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

treba preverit kabelaz startera vcetne uzemnenia motora.

pouzity starter v dobrom stave za 30eur, repasovany vymennym sposobom v autoelektre mozno za 100

a nechat v servise vymenit
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
free21
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.04.2010
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ne Apr 11, 2010 4:32 pm    Predmet: dakujem Odpovedať s citátom

velmi pekne dakujem za odpoved dufam ze sa viriesi ten problem snim a ze ine nebude a este ked sa mozem spitat tachometrom co moze byt ze takto blbne vopred dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Apr 13, 2010 2:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tachometer moze byt problem v ABS najma snimaci, alebo aj zly kontakt na pristrojovke
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Teo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 5072
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Apr 13, 2010 3:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

alebo baterka alebo altik
_________________
Omega B caravan 2,5 DTI 150PS
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.tec2000.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Morty
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 04.03.2008
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ut Apr 13, 2010 7:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

repas štartéru ak ti len cvaká a nesťahuje kontrolky na palubovke tak vybrať a repasovať cca 100Eur, nerozumiem prečo ti ho nerepasovali hneď... a ako bolo povedané všetky hrubé káble skontroluj od baterky a aj ukostrenie motora pre istotu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tuning-hifi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.12.2009
Príspevky: 2906
Bydlisko: Martin, Pata

PríspevokZaslal: Ut Apr 13, 2010 8:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

klasika, to je problem vsetkych 2,0.. mala to aj Acko.. ja som to robil asi 3x.. ely problem je v tom, ze hadice od kurenia idu blyzko startera a ohrievaju ho (mimochodom je to napisane aj v servisnom manuali ze na to treba davat pozor).. to co mas je ohnuty kontakt na premostenie medzi sroubami v cievke na starteri... Vlastne to funguje tak, ze ked pripojis cievku, ta vysunie pastorok a spoji tieto kontakty... bohuzial u teba je ten plech co robi kontakt ohnuty a preto nespaja.. staci vybrat cievku, odsroubovat ten bakelit vzadu (2x srouba na 8 kluc) a budes musiet odletovat 2 kontakty od cievky.. ked to rozoberies, staci bud vyrovnat (opatrne aby sa ti nezlomil) alebo zabrusit pilnikom.. zmontovat a hotovo.. mozes startovat..

jo a aby si mal absolutnu istotu ci je to ten kontak skus ich premostit na chvilu tie srouby na bakelite.. tie velke .. mal by sa roztocit starter
_________________
Blacky - Opel Omega A Limuzina 2,6i CD manual
Drobcek2 - Opel Omega A Caravan 2,6i CD Automat
Evolution - Opel Omega B limuzina 2,0i 16v manual
Evolution II - Opel Omega B limuzina 2,5 V6 manual
Srsen - Opel Corsa A 1,2
Maco - Mitsubishi Pajero Wagon GLS 3.0 V6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
angelika1987
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.04.2010
Príspevky: 11
Bydlisko: komárno

PríspevokZaslal: St Apr 14, 2010 6:25 am    Predmet: dakujem za odpovede Odpovedať s citátom

no problém je aj v tom ze vlastne pri startovani mi to stiahne kontrolky na palubovke. ked sa to stalo po prvy krát tak kontrolky svietili aj dalej. ale tento raz nie. no ved dufam ze zajtra sa na to uz konecne pozrú v servise a zistíme viac. velmi pekne vám dakujem za odpovede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Teo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 5072
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Apr 14, 2010 12:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a co bateria? Laughing
_________________
Omega B caravan 2,5 DTI 150PS
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.tec2000.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
angelika1987
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.04.2010
Príspevky: 11
Bydlisko: komárno

PríspevokZaslal: St Apr 14, 2010 7:32 pm    Predmet: batéria Odpovedať s citátom

no batéria to podla mna nebude nakolko je asi 6 mesiacov stará, a aj okná a centrál fungujű bez problémovo.ked som mala problémy s batlériou tak som sa do auta dostala len cez kufor.ale kto vie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
angelika1987
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.04.2010
Príspevky: 11
Bydlisko: komárno

PríspevokZaslal: Pi Apr 16, 2010 9:12 am    Predmet: starter :-( Odpovedať s citátom

dnes som bola v servise starter mamm na márne kusky ozubené kolieska v 100 castiach.sokujúci pohlad. teraz mi zostáva dúfat ze starter ktoty je z inej omegy a je trocha vaccsi ze tam bude pasovat.ak nie tak novy.za 200 eu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Apr 16, 2010 9:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nemoze byt ziaden problem ziskat nahradny pouzity starter za dobry peniaz
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
angelika1987
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.04.2010
Príspevky: 11
Bydlisko: komárno

PríspevokZaslal: Pi Apr 16, 2010 9:24 am    Predmet: .... Odpovedať s citátom

no hej da sa zohnat ale bohuzial casu je málo. auto potrebujem súrne. a aj v servise maju plno a nemaju cas sa zaoberat iba s mojim autíckom. ale vraveli ze by tam mal sadnut ten kroty som im priniesla.este dnes mi maju zavolat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Apr 16, 2010 9:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

starter by mohol pasovat aj z Vectra B a ine, motor x20xev alebo x18xe
a ozubene koliesko stoji nove v Opli 40 eur
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
angelika1987
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.04.2010
Príspevky: 11
Bydlisko: komárno

PríspevokZaslal: Pi Apr 16, 2010 7:16 pm    Predmet: otázka Odpovedať s citátom

chcela by som sa este spytat. motor mi pravde podobne vynechava kvolo hrdzavym zapalovacim kablom.chcela by somsa spytat ci sa to da nejako ocistitt alebo sa musia vymenit,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Apr 16, 2010 7:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapaľovacie káble sa majú po určitom nábehu km meniť. Takže vymeniť.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
angelika1987
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.04.2010
Príspevky: 11
Bydlisko: komárno

PríspevokZaslal: Ut Apr 20, 2010 6:14 pm    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

konecne mám auto hotové. nebolo tolacne ale co sa dá robit.a od kedy mi vymenili startér neblbne mi ani rucicka tachometra anevynecháva mi ani motor. takze vsetkoo ok . ale tie zapalocacie kable este musim vymenit. ale dufam ze to uz pojde aj bez servisu. dakujem za vsetky rady.

1 otázka v aute mam infracerveny snimac na dialkové ale klúc nie je infra. a vraj to predchadzajucemu vlastnikovi fungovalo. co by sa dalo stym narobit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group