Opelclub Fórum
nefunkčný alternátor?

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> KADETT - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mirec07771
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.07.2007
Príspevky: 11
Bydlisko: Okolie NR

PríspevokZaslal: Pi Jan 04, 2008 7:03 pm    Predmet: nefunkčný alternátor? Odpovedať s citátom

Ahojte chcem Vás požiadať o radu. Mám kadetíka 1,6D a pred nedávnom my začal robiť problémy pri štarte. Otočím kľúčikom, nechám ho nažhaviť, začnem štartovať a po pár sekundách je po baterke. Myslel som že to bude v nej, ale po výmene za novú to robilo opäť. Neustále mi ju vybíja. Nedokážem naštartovať ani so štartovacími káblami. Pred nedávnom ma to naštvalo, tak ma kamarát roztiahol a auto chytilo. Nechal som ho zohriať a išlo. Na druhý deň tiež ale o pár dní som mal zas ten istý problém a auto opäť neštartuje. Pri štarte neustále vybije baterku. Možno to bude dobíjanie alebo problém s alternátorom... Please poradte...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: Pi Jan 04, 2008 8:59 pm    Predmet: Re: nefunkčný alternátor? Odpovedať s citátom

mirec07771 Napísal:
Ahojte chcem Vás požiadať o radu. Mám kadetíka 1,6D a pred nedávnom my začal robiť problémy pri štarte. Otočím kľúčikom, nechám ho nažhaviť, začnem štartovať a po pár sekundách je po baterke. Myslel som že to bude v nej, ale po výmene za novú to robilo opäť. Neustále mi ju vybíja. Nedokážem naštartovať ani so štartovacími káblami. Pred nedávnom ma to naštvalo, tak ma kamarát roztiahol a auto chytilo. Nechal som ho zohriať a išlo. Na druhý deň tiež ale o pár dní som mal zas ten istý problém a auto opäť neštartuje. Pri štarte neustále vybije baterku. Možno to bude dobíjanie alebo problém s alternátorom... Please poradte...


Zmeraj napätie pri chode motora. Malo by byť viac ako 14V. Ak nie tak alternátor nedobíja, alebo dobíja slabo / odídené niektoré diódy/. Potom len oprava. Vadný môže batériu aj vybíjať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Pi Jan 04, 2008 9:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by si mal problem s dobijanim, tak by ti to pravdepodobne signalizovala kontrolka na pristrojovke....ked auto nepouzivas, skus odpojit baterku...pripadne ak si aspon trosku elektrotechnicky zdatny odparkuj auto ako normalne a zmeraj odber prudu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Pi Jan 04, 2008 10:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ta kontrolka to nemusi vzdy signalizovat mne tiez na byvalej corse dobijal len niekedy asi boli nejake blbe kontakty a kontrolka nesvietila...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirec07771
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.07.2007
Príspevky: 11
Bydlisko: Okolie NR

PríspevokZaslal: So Jan 05, 2008 11:37 am    Predmet: Re: nefunkčný alternátor? Odpovedať s citátom

Tak dnes som zmeral napätie, naštartoval som a pustil kúrenie, vyhrievanie zadného skla, svetlá, stierače, výstražné svetlá a napätie bolo len 12,6V. Tak asi to bude ten alternátor. Uvidím dnes to skúsim dať pozrieť kamarátovi a ozvem sa ako čo. Ďakujem za rady. A ešte som si všimol, že na alternátore mám odpojený jeden káblik.. mohlo by to byť aj to? Alebo diódy...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: So Jan 05, 2008 11:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No...pri taktomto zatazeni sa mi zda 12.6 v pohode....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirec07771
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.07.2007
Príspevky: 11
Bydlisko: Okolie NR

PríspevokZaslal: Ne Jan 06, 2008 11:09 am    Predmet: Re: nefunkčný alternátor? Odpovedať s citátom

Nakoniec to je všetko pravdepodobne len v baterke. Alternátor je OK, dobíja, sme ho premerali a je funkčný. Auto parkujem v garáži, ktorá nie je vykurovaná, často je tam teplota aj pod nulou a to asi tej autobatérii neprospieva, hlavne keď tam auto niekedy stojí dlhšiu dobu. A potom ranné štarty sú dosť problém. Musím štartovať na viackrát, kým vôbec motor naskočí a to baterku dostatočne vybíja a veľakrát aj úplne vybije. Asi to bude chcieť len nejakú silnejšiu autobatériu.
Predpokladám nejakú 74Ah.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Ne Jan 06, 2008 3:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak si mal slabsiu bateriu ako 74 Ah tak sa necuduj ! Ja som mal len diesle a nikdy som na baterke nesetril! minimum pre diesel je 74Ah - mal som ju v audi 80 a teraz vo vectre ked mi odide idem este vyssie. samozrejme pre dobre starty v zime u ropakov - zhavice !!!
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> KADETT - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group