Opelclub Fórum
Veľkosť pneu na Opel Astra CARAVAN

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - PODVOZOK/BRZDY
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kavy
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 22.10.2007
Príspevky: 1
Bydlisko: Bobrovec

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2007 11:39 am    Predmet: Veľkosť pneu na Opel Astra CARAVAN Odpovedať s citátom

Mám Astru CAR 1,7TD, r.v.96 a v technickom mám rozmery pneu 175/13/70. Mam obuté 175/14/70 a nechcú ma pustiť cez STK. Môže mi niekdo poradiť? Osobne som pozeral iný voz rovnaký ako mám ja a v technickom mal 175/13-15/70? Tak tomu nerozumiem!!!!!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mathev
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.04.2007
Príspevky: 562
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2007 12:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak to si prelistuj forum a najdi si debatu o zapise alternativneho rozmeru diskov a pneumatik... uz sa to tu riesilo. a v tvojom pripade nevidim problem nakolko na astru f su povolene disky od 13" do 15"
ja mam v technickom zapisanu celu radu az do 15 palcov.
_________________
Opel Astra F Classic - 2001, X16SZR, AngelEyes bluechrom, Altezza black, MAM - W2 BLACK 7,5x16, 205/40/16, Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, 130,3dB SPL
EX :Opel Astra G GSI X20XEV 2.0 16V 100kw , Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, Hella Xenony, Opc styling....
www.vojkanet.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
spidy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.04.2006
Príspevky: 433
Bydlisko: Trnovec nad vahom

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2007 7:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ak si pozres prirucku od svojho opla tak tam by si mal najst rozmeri ktore su dovolene vyrobcom a teda rafik 51/2*13 pneu 155/80 r 13-79t alebo 5 1/2 j*14 185/60 r 14-82t2 lenze pokial tieto rozmery nemas v technickom tak stym vela nedosjahnes
_________________
1)opel astraf 1,8 16v gsi motor x18xe rv:93
2)opel astraf 1,8 16v motor c18xel rv:95
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
winnim
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 20.06.2006
Príspevky: 50
Bydlisko: Liptovský Hrádok

PríspevokZaslal: Št Dec 13, 2007 9:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mna by este zaujimalo co sa stane ked dam na AstruF caravan s motorom C16NZ 55kW pneu 195/50 R15 namiesto povodnych 175/70 R13? obvod ja zachovany, ale zaujimala by ma ako sa zmeni spotreba, komfort,....

jo a mam este jednu otazku: Mam rozne pneu s rovnakym rozmerom - 195/65 R15 a pneu Firestone 590 FS ma uzsi dezen ako GoodYear Excellence asi o 1-2cm. Otazka zie, ktore pneu v tomto rozmere patria medzi sirsie s tym aby mali index nosnosti 95. Excellence je velmi dobra pneu, len nerobi sa s indexom 95 Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Dec 13, 2007 12:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

spidy Napísal:
ak si pozres prirucku od svojho opla tak tam by si mal najst rozmeri ktore su dovolene vyrobcom a teda rafik 51/2*13 pneu 155/80 r 13-79t alebo 5 1/2 j*14 185/60 r 14-82t2 lenze pokial tieto rozmery nemas v technickom tak stym vela nedosjahnes


pozor, rozmery v uzivatelskych priruckach byvaju informativne !
niektore su nepouzitelne kvoli rozmeru brzd, nosnosti, tachometru a podobne

platia rozmery uvedene technickeho preukazu konkretneho auta - tieto zavisia od modelu a motora, stanovuje ich vyrobca.

potom mame este slovensku necnost - pri dovoze auta sa do slovenskych dokladov nenapisu vsetky rozmery z povodneho dokladu.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Dec 13, 2007 12:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

winnim Napísal:
mna by este zaujimalo co sa stane ked dam na AstruF caravan s motorom C16NZ 55kW pneu 195/50 R15 namiesto povodnych 175/70 R13? obvod ja zachovany, ale zaujimala by ma ako sa zmeni spotreba, komfort,....


odporucam Ti to vyskusat, obzvlast s dorazom, co to robi na hrboloch a vyjazdenych kolajach. rozmery pneu, co funguju na vacsinou dobrych cestach zapadu nemusia byt OK na Slovensku.

ja som na 2 autach zamenil 185/60/14 (resp. 65) za 195/50/15 (vpredu) a 205/50/15 (vzadu)

v jednom pripade auto velmi dobre drzalo na ceste, bolo dost tvrde, a namahavo sa zatacalo, a zdalo sa mi hlucnejsie. jazdil som tak 2 sezony v lete.

v druhom pripade to bolo pritvrde, auto skackalo, a zle slo do zakrut. takze kolesa sli hned dole.

winnim Napísal:
jo a mam este jednu otazku: Mam rozne pneu s rovnakym rozmerom - 195/65 R15 a pneu Firestone 590 FS ma uzsi dezen ako GoodYear Excellence asi o 1-2cm. Otazka zie, ktore pneu v tomto rozmere patria medzi sirsie s tym aby mali index nosnosti 95. Excellence je velmi dobra pneu, len nerobi sa s indexom 95 Sad


na 195/65/15 je bezna nosnost 91. 95 budu specialne a drahsie pneu pre MPV, vany, dodavky. to asi nebud na astru-f ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
dufusko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.02.2007
Príspevky: 270
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi Dec 14, 2007 9:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="winnim"]mna by este zaujimalo co sa stane ked dam na AstruF caravan s motorom C16NZ 55kW pneu 195/50 R15 namiesto povodnych 175/70 R13? obvod ja zachovany, ale zaujimala by ma ako sa zmeni spotreba, komfort,....


Ja mam kratku astru F z C16NZ , zimne pneu mam 175/70/R13
letne 195/50R15. Jediný rozdiel je vyššia citlivosť riadenia na nerovnosti a výmole. Rozmer pneu ale nie je jediny faktor .. dôležité v tomto smere je viac ET disku a Jeho " J " ako rozmer pneumatiky. Na zimných mám ET 35 a 6J , letne ET38 a 7,5J.
_________________
Opel Astra F 1.6i C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: Pi Dec 14, 2007 11:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="dufusko"]
winnim Napísal:
mna by este zaujimalo co sa stane ked dam na AstruF caravan s motorom C16NZ 55kW pneu 195/50 R15 namiesto povodnych 175/70 R13? obvod ja zachovany, ale zaujimala by ma ako sa zmeni spotreba, komfort,....


Ja mam kratku astru F z C16NZ , zimne pneu mam 175/70/R13
letne 195/50R15. Jediný rozdiel je vyššia citlivosť riadenia na nerovnosti a výmole. Rozmer pneu ale nie je jediny faktor .. dôležité v tomto smere je viac ET disku a Jeho " J " ako rozmer pneumatiky. Na zimných mám ET 35 a 6J , letne ET38 a 7,5J.


Podľa mňa, ak sa mení na väčší veľkosť disku zníži sa výška pneumatiky auto je lepšie na diaľnici a rovnom povrchu, ale pri jazde po našich cestách to myslím nemá význam. Auto je tvrdšie - športovejšie, ale tým že som znížil pružiacu výšku je vozenie po bežných cestách niekedy hrôzostrašné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Dec 14, 2007 12:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

alino Napísal:
Podľa mňa, ak sa mení na väčší veľkosť disku zníži sa výška pneumatiky auto je lepšie na diaľnici a rovnom povrchu, ale pri jazde po našich cestách to myslím nemá význam. Auto je tvrdšie - športovejšie, ale tým že som znížil pružiacu výšku je vozenie po bežných cestách niekedy hrôzostrašné.


Presne to som zazival cca 20000 km s kamaratom, co mal podvozok znizeny o 3 cm a v lete disky o palec vacsie. 500 km trasy bolo vo vychodnom bloku - utrpenie a 500 km v zapadnom - v poriadku

Moja velmi negativna skusenost sa tykala FIAT-u, co ma pomerne tvrde pruzenie. Vectra ma napr. velmi jemne pruzenie, tam asi bude dopad zmeny kolies mensi
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
winnim
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 20.06.2006
Príspevky: 50
Bydlisko: Liptovský Hrádok

PríspevokZaslal: So Dec 15, 2007 7:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Astru by som chcel nahodit 7Jx15 a na to pneu 195/50 R15. Chodievam s nou vacsinou LH-LM-RK a blizke okolie. Cesty su aj dobre aj menej dobre ... .

Pneu 195/65 R15 95* su na Alhambru. Je to auto na ktorom momentalne vozime velke vahy. Viem ze v indexe 91 su velke moznosti vyberu, len teraz potrebujem s intexom 95 a vacsim (predpokladam, ze viac ako 95 nezozeniem). Na nej su disky 7Jx15 kde takto vysoka pneu uz ukazuje Acko(v pripade Firestone, GoodYear nie).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Dec 15, 2007 7:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

winnim Napísal:
Na Astru by som chcel nahodit 7Jx15 a na to pneu 195/50 R15. Chodievam s nou vacsinou LH-LM-RK a blizke okolie. Cesty su aj dobre aj menej dobre ... .

Pneu 195/65 R15 95* su na Alhambru. Je to auto na ktorom momentalne vozime velke vahy. Viem ze v indexe 91 su velke moznosti vyberu, len teraz potrebujem s intexom 95 a vacsim (predpokladam, ze viac ako 95 nezozeniem). Na nej su disky 7Jx15 kde takto vysoka pneu uz ukazuje Acko(v pripade Firestone, GoodYear nie).


a co je to ukazovat Acko ?

www.pneumatikypriamo.com - 42 druhov zimnych pneu s nosnostou 95 (volba Vyztužené pneu)
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
winnim
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 20.06.2006
Príspevky: 50
Bydlisko: Liptovský Hrádok

PríspevokZaslal: So Dec 15, 2007 7:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai: to je sice pekne, len tam neuvidim skutocnu sirku dezenu. Ked pridem domov nafotim ako to vyzera. Pretoze nieje 195ka ako 195ka. Nechcem experimentovat len tak pre nic za nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
winnim
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 20.06.2006
Príspevky: 50
Bydlisko: Liptovský Hrádok

PríspevokZaslal: Ut Jan 01, 2008 1:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som pofotil pneu. Ide o pneu Firestone 590FS 95T a GoodYear Excellence 91V. Obe su v rozmere 195/65 R15 na disku so sirkou 7J.

Foto:
http://www.apigold.sk/pneu/pneu1.JPG

http://www.apigold.sk/pneu/firestone01.JPG
http://www.apigold.sk/pneu/firestone02.JPG
http://www.apigold.sk/pneu/firestone03.JPG

http://www.apigold.sk/pneu/goodyear01.JPG
http://www.apigold.sk/pneu/goodyear02.JPG
http://www.apigold.sk/pneu/goodyear03.JPG

takto vyzera Acko na Firestone oproti GoodYear
http://www.apigold.sk/pneu/pneu2.JPG
http://www.apigold.sk/pneu/pneu2_.JPG
http://www.apigold.sk/pneu/pneu3.JPG
http://www.apigold.sk/pneu/pneu3_.JPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jan 01, 2008 3:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

porovnavas uplne odlisne pneu.
firestone su specialne zosilnene a pre najnizsiu beznu letnu rychlostnu triedu (do 190).
goodyear su normalne a o 2 triedy lepsie (240)
firestone ma 18 cm dezen a goodyear 18,5 (podla fotiek je to trocha tazko odhadnut). myslim tym sirku dotyku s cestou, ked je pneu zatazena

dalej 195 je priuzka guma na 7-ku disk. potrebovalo by to aspon 205, lepsie 215 az 235. aj z toho dovodu ten firestone vypada divne

alhambra ma tusim seriovy disk 6-ku. preco ked das sirsie disky nedas aj sirsiu pneu ? ide ti cisto o auto na pozeranie ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jan 01, 2008 6:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
...195 je priuzka guma na 7-ku disk.


Všetci výrobcovia diskov aj pneumatík, ktorí to na svojich stránkach uvádzajú majú uvedenú šírku pneumatiky 195mm ako najnižšiu možnú, ktorú možno použiť s diskom so šírkou 7". Overoval som si to, keďže mám v merku 7 palcový disk a širšiu pneu ako 195 mm na to dávať nechcem. Tak by to snáď malo byť v poriadku.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jan 01, 2008 8:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
iurai Napísal:
...195 je priuzka guma na 7-ku disk.


Všetci výrobcovia diskov aj pneumatík, ktorí to na svojich stránkach uvádzajú majú uvedenú šírku pneumatiky 195mm ako najnižšiu možnú, ktorú možno použiť s diskom so šírkou 7". Overoval som si to, keďže mám v merku 7 palcový disk a širšiu pneu ako 195 mm na to dávať nechcem. Tak by to snáď malo byť v poriadku.


tiez som take nieco videl uvadzat Sad

mam prakticku skusenost so 165/65 R 14 na disku 5,5 (vraj nie hranicny rozmer) a 195/50 R15 na disku 7 (vraj hranicny rozmer)

disk je tam skoro taky siroky ako pneu, takze je velmi ohrozeny. (mozno to vypada dobre pri pohlade zblizka). v pripade plechoveho disku staci velke kladivo (ak su dost hrdzave, tak to nevidno) na vyrovnavanie po sezone.
na druhej strane pozitivna skusenost 185/60 R14 na hlinikovom disku 5,5

ak by to chcel niekto pocitat - disk X-palcovy nema vonkajsiu sirku X palcov a pneumatika o rozmere Y/PP nema sirku Y mm. priklad plechovy disk o nominalnej sirke 4,5 skutocna vonkajsia sirka 6,1 palca

odporucam ti riadit sa doporucenim vyrobcu konkretnej pneu. vid rozlicne vysledky u winim-ho pri rozlicnych pneu, a na hlinikove disky pouzit specialne pneu s ochranou okraja disku
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...


Naposledy upravil iurai dňa Ut Jan 01, 2008 9:25 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jan 01, 2008 8:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

este jedna otazka, preco ma Opel (pre Vectra-B) pre pneu 195/65 R15 disk 6" a pre pneu 185/80 R14 disk 5,5" ?
a ci nejaky vyrobca dava standardne na 195 na 7" disk ?
(dnes som nejaky ukecany)
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jan 01, 2008 8:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lebo napr. šírka disku 6" je druhá najnižšia použiteľná pre šírku pneu 195mm. A prečo výrobca auta odporúča práve druhý najnižší použiteľný rozmer? Domysli si, možno dospeješ k rovnakému záveru ako ja. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
spidy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.04.2006
Príspevky: 433
Bydlisko: Trnovec nad vahom

PríspevokZaslal: St Jan 02, 2008 1:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
este jedna otazka, preco ma Opel (pre Vectra-B) pre pneu 195/65 R15 disk 6" a pre pneu 185/80 R14 disk 5,5" ?
a ci nejaky vyrobca dava standardne na 195 na 7" disk ?
(dnes som nejaky ukecany)


ten rozme 195/65 r 15 disk 6 je stanovene vyrobcom teda je to obtimum ak chces pouzyt 7 tak potom 205 pneu teda vjes dat aj 195 ale bude to nafuknute pretoze 7 disk je sirsia ako pneumatika 195 kapisto Laughing
_________________
1)opel astraf 1,8 16v gsi motor x18xe rv:93
2)opel astraf 1,8 16v motor c18xel rv:95
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
winnim
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 20.06.2006
Príspevky: 50
Bydlisko: Liptovský Hrádok

PríspevokZaslal: Št Jan 03, 2008 12:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano viem, ze porovnavam uplne odlisne pneu. Prave preto hladam optimum. Potrebujem pneu s vlastnostami GoodYear a s indexom nosnosti 95 (rychlostny nieje az taky zaujimavy).

Sirka pneu GY je cca 18cm a v pripade FS cca 17cm. Ked ich obe zatazim tam sa sirka velmi vyrazne nezvysi.

Stotoznujem sa s macilom, ze 195ka by mala byt na 7ku disk este ok. Mam doma este dalsie GY F1 v rozmere 195/50 R15 a tie su rovnako siroke ako Excellence.

215ka na tom disku by snad mohla byt, musim kuknut este do papierov ci mam taky rozmer zapisany aby ma zeleny nemasirovali ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - PODVOZOK/BRZDY Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group