Opelclub Fórum
lenivy motor

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mathis
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 07.10.2007
Príspevky: 488
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne Dec 09, 2007 9:13 pm    Predmet: lenivy motor Odpovedať s citátom

cafte, zda sa mi ze motor netaha ako by mal... na dvojke dam plyn na podlahu a otacky ni hodnu xvilu tahaju z 1500 na cca 3000 potom uz citim ze trosku zvysi tah... pri rozbehu ma take tyky , trhavo ide , po uvolneni plynu, brzdeni motorom...
Mal som vadnu lambda sondu, vymenil som ju a vyblikal chybu 170, bohatost zmesy. Aj tak po vymene lamdy auto malo lepsi tah, teraz je znova lenive ale ked dam blikat tak mi uz neda ziadnu chybu...


a neviem lebo nemam palubny ale zda sa mi ze vela zerie aj ked som pozeral len podla budika ale prepoctom mi vysiel astronomicky udaj 40 litrov. Mal som renaulta a tam som vedel ze budik ukazuje prvu polovicu dost pomaly a potom strasne rychlo, moze to byt aj tuna takto?
_________________
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
Moje spotřeba
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Dec 09, 2007 11:01 pm    Predmet: Re: lenivy motor Odpovedať s citátom

mathis Napísal:
cafte, zda sa mi ze motor netaha ako by mal... na dvojke dam plyn na podlahu a otacky ni hodnu xvilu tahaju z 1500 na cca 3000 potom uz citim ze trosku zvysi tah... pri rozbehu ma take tyky , trhavo ide , po uvolneni plynu, brzdeni motorom...
Mal som vadnu lambda sondu, vymenil som ju a vyblikal chybu 170, bohatost zmesy. Aj tak po vymene lamdy auto malo lepsi tah, teraz je znova lenive ale ked dam blikat tak mi uz neda ziadnu chybu...


a neviem lebo nemam palubny ale zda sa mi ze vela zerie aj ked som pozeral len podla budika ale prepoctom mi vysiel astronomicky udaj 40 litrov. Mal som renaulta a tam som vedel ze budik ukazuje prvu polovicu dost pomaly a potom strasne rychlo, moze to byt aj tuna takto?


mne sa moja 1.6 tiez zda byt silne pribrzdena do 3000. ci to tak ma byt neviem.

trhanie by nemalo byt

z budika nezistis, kolko mas v nadrzi
spotrebu meraj tak, ze natankujes plnu a na blocek si napis stav tachometra. rob to tak vzdy.

potom vidis, ze kolko km si presiel na kolko litrov.
a tankuj vzdy rovnakym sposobom. alebo na 1. vypnutie, alebo doplna. je medzi tym rozdiel aj 3 litre !

aj tak vyratane spotreby mozu dost skakat. jazdili sme dlhe trate (cca 1000 km) a vzdy to islo inaksie, aj ked bola snaha ist rovnako rychlo

40 l je nezmysel, to by ti musel tiect benzin
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mathis
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 07.10.2007
Príspevky: 488
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne Dec 09, 2007 11:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to jo tankovat do plna, ale 60 litrov.... najprv asi podam tiket Smile
_________________
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
Moje spotřeba
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Dec 09, 2007 11:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mathis Napísal:
to jo tankovat do plna, ale 60 litrov.... najprv asi podam tiket Smile


slo by to aj jazdenim doprazdna. ale to sa dost neodporuca.

alebo ako v skole - po jazde vyprazdnit obsah nadrze do odmerneho valca a zmerat Smile
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mathis
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 07.10.2007
Príspevky: 488
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne Dec 09, 2007 11:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

asi teda zacnem prelievat... Smile inac cital som tu aj o dymeni, mne dymi tiez ale ci je to biely alebo modry dym...? Olej sa mi netrati, aspon som zatial nespozoroval, ani voda, ale po vypnuti mi z vyfuku este pofajcieva ako by vypaloval olej vo vyfuku...
_________________
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
Moje spotřeba
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mathis
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 07.10.2007
Príspevky: 488
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Dec 10, 2007 8:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

oprava - to sekanie motorom ... pri brzdeni motorom to uz ani tak necitit no pri rozbehu hlavne v dvojke si pripadam ako v autoskole alebo ako by som natankoval skakaci benzin, v trojke to uz cukne mozno len raz a vo stvorke uz ide hladko. a to sa so spojkou maznam....
_________________
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
Moje spotřeba
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group