Opelclub Fórum
Bezdôvodná pomalá jazda
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
tuning-hifi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.12.2009
Príspevky: 2906
Bydlisko: Martin, Pata

PríspevokZaslal: Št Jan 28, 2010 4:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
40 v obci mi nepride zle.
ale mimo obce za dobrych podmienok, nie zakrutovy usek, atd. je 70-ka uz hodne bezohladne voci tym mnohym, co su na ceste z inych dovodov nez rekreacia.
a takato jazda vyvolava ohrozenie vsetkych, lebo sposobuje predbiehanie


a castokrat za kazdu cenu.. tiez skor zastavam nazor, ze pomala jazda je casto krad nebezpecnejsia ako rychla.. hlavne ak "splyvas s davom"...

Hmm cisty priklad z Talianska... Sam zazity.. obchvat benatok, 3 pruhy, 4 hodiny poobede.. v pravom pruhu 50 v strednom 50 a zakaz nakladakom a v lavom 80... skutocny stav??? pravy nakladak na nakladaku 90, stredny 120 a v lavom 140-160... 3 auta prdo mnou poicajti.. ziadne staranie do premavky.. nikto nic nerobil.. vsetko islo uplne v pohode.. u nas by boli vysmiati a inkasovali od kazdeho v okoli.. hadam aj od pumparky pri ceste.. inak najradsej jazdim po taliansku.. nikto nic nefrfle, do nicoho sa nestara.. taky pekny mily organizovany chaos, ale fungujuci.. za celu dobu som v (I) zazil 5 buraciek, zial v kazdej bol namontovany nemec.. Ti jazdia zas az prilis predpisovo..
_________________
Blacky - Opel Omega A Limuzina 2,6i CD manual
Drobcek2 - Opel Omega A Caravan 2,6i CD Automat
Evolution - Opel Omega B limuzina 2,0i 16v manual
Evolution II - Opel Omega B limuzina 2,5 V6 manual
Srsen - Opel Corsa A 1,2
Maco - Mitsubishi Pajero Wagon GLS 3.0 V6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Št Jan 28, 2010 4:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumb Up
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roberto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.07.2009
Príspevky: 2654
Bydlisko: Bratislava/Spišská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št Jan 28, 2010 5:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

je pravda ze bezdovodne pomala jazda by mala byt sankciovana,ale u nas nikdy nebude,na slovensku nefunguju podstatnejsie veci,takze toho sa zrejme nedozijeme...a popravde,mne ked niekto zavadzia,tak proste dam trojku a zoslapnem plyn Very Happy
_________________
BMW 325ci M-paket 141kW (1995)
Omega B MV6 X30XE 155kW (1998)-ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001)-ex
Vectra C GTS Z18XE 90kW(2004)-ex

www.teoracing.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: Št Jan 28, 2010 6:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Suhlasim s nazorom ze ak spomaluje ostatnych by mal odstavit auto a pustit ostatnych pred seba ako robia kamionisti,traktory alebo kombajny.na to by ale trebalo mat aj inteligenciu na primeranej urovni.

A ked ide na 90-tke 60-70 podla svojich schopnosti tak nema co robit na ceste taky sofer.Soferom nad 7O by som okrem zdravotnych testov dal robit aj prakticku skusku!!!

Riesenie je ked sa kolona predlzuje zavolat policiu ze niekto,nieco obmedzuje premavku. Akurat ci na to bubu reagovat a postaraju sa o to.

Samozrejme to plati pri idealnych podmienok.ak je poladovica,husta hmla,... ani ja nejdem 90 ak sa na to necitim, ale ked niekto na to ma gule tak nech ma predbehne a aj mu bliknem smerovkou nech ide. Hlavne nech mi necita obsah lekarnicky v kufri

kolko aut je kolona?

_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Št Jan 28, 2010 8:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

uz sa radsej do toho nemontujem lebo ma ukamenujete Very Happy v podstate ma kazdy pravdu, ale kazdemu sa vyhoviet neda... Smile
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Jan 29, 2010 1:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mysiaq Napísal:
uz sa radsej do toho nemontujem lebo ma ukamenujete Very Happy v podstate ma kazdy pravdu, ale kazdemu sa vyhoviet neda... Smile


sankcionovatelnost je ovsem otazna z pohladu policie.
tu ide o preukaznost a dokazatelnost.
musi sa to lahko zistit a zaznamenat. bodka

a este jedna vec. dedulo co sa premiestnuje niekam a zvoli radsej 70-ku, nez by niekoho mal ohrozovat. chcete ho pokutovat ci mu zakazat jazdenie ?

mne noazaj vadia len ti, co nemaju prekazku ist rozumnou rychlostou, a napriektomu tak nejdu. ti podnikatelia ci "dobrovolne nezamestnani", co cely den nic nerobia, len sa bezcielne vyvazaju na nejakom dzipe a ostatnych zdrzuju. alebo ti poslickovia, ci ini geniovia, co uraduju za jazdy za volantom
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
franticek6
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2007
Príspevky: 1871
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)

PríspevokZaslal: Pi Jan 29, 2010 11:30 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No neviem, tu v Rakúsku bežne stretávam dedulov a babičky 70-80 a poznám aj 90r. čo v pohode sadne za volant a len si to tak šinie po meste alebo kdekoľvek síce pomalšie, ale čo dôležitejšie nikto na nich netrúbi ani nikto im nedáva pokuty.
_________________
Sintra 2,2 dth r.v.99 ->RK-372-AU,, 7,0/100km
Skype : franticek6
http://www.franticek6.salem.sk/index.php
- - DIAGNOSTIKA OPCOM - -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
franticek6
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2007
Príspevky: 1871
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)

PríspevokZaslal: Pi Jan 29, 2010 8:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Veľa aj postarších ľudí jazdí v Rakúsku na http://www.autovia.sk/autobazar/mini-auto-microcar-ligier-aixam-microcar-vodicsky-preukaz-skupiny-a-12-mesacna-zaruka-541212 ja to volám krabica od topánok, max. 60 km/h ja len kývnem rukou a predbehnem, čo sa mám čo rozčuľovať a vytrubovať alebo nadávať pretože ho môžeš vystresovať, spôsobí nehodu a budem mať problémy ešte aj ja
_________________
Sintra 2,2 dth r.v.99 ->RK-372-AU,, 7,0/100km
Skype : franticek6
http://www.franticek6.salem.sk/index.php
- - DIAGNOSTIKA OPCOM - -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kesi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.09.2008
Príspevky: 4865
Bydlisko: EHMK :-)

PríspevokZaslal: Pi Jan 29, 2010 8:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Také auto tlačil v Čechách kamión pred sebou bokom bez toho aby to vedel. Až keď mu vodič hodil na okno kelímok s kávou tak zastal. Shocked Very Happy
_________________
Astra F 1,4 Caravan
Astra H GTC 1,9 (110 kw)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
franticek6
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2007
Príspevky: 1871
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)

PríspevokZaslal: So Jan 30, 2010 9:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kesi len si zober, že by sa tomu v tej krabici od topánok niečo stalo, a aj o tom to je, veď len tak pre zaujímavosť keď ideš z BA do ZA napr. koľko BAranov a debilov z BA Ti zatrúbi alebo zabliká len z toho dôvodu, že sa náhli domov lebo žena už má obed na stole, tak aby polievka nevychladla (metafora), alebo v robote majú nástenku a tam si píšu každý deň za aký čas prišiel do roboty alebo z roboty a potom to vyhodnocujú a toho najrýchlejšieho potľapkajú po pleci, lebo ja si to už pomaly neviem inak vysvetliť. Confused
_________________
Sintra 2,2 dth r.v.99 ->RK-372-AU,, 7,0/100km
Skype : franticek6
http://www.franticek6.salem.sk/index.php
- - DIAGNOSTIKA OPCOM - -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zuzko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.02.2010
Príspevky: 177
Bydlisko: malacky

PríspevokZaslal: Pi Feb 19, 2010 8:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mna napriklad obmedzovala jedna skodovka kazde rano ked som siel do prace staval som skore stretal som ju aj ked som vstal neskorsie tak aj on uz mi liezol na nervy na ceste do malaciek sa kazde rano plazil 50 a nedalo sa ho predbehnut bo vsetci akurat sli do prace tak som sa modlil aby sa mu rosypala a co sa nestalo po novom roku uz nechodi aj mi obcas chyba heh
dovod preco uz nechodi fakt sa mu rosypala odpadla zadna naprava asi chlapik nebol rad ale teraz som si vsimol ze ma na dvore feliciu tak dufam ze bude jazdit rychlejsie no skodovkarov chapem je to uz strach co nedovoli vodicovi dupnut na to no ale tych co maju novsie tych nechapem ked mu to moc zere nech si kupi bycikel Exclamation
_________________
> PODPIS <
0907 849 756
Lestim pulirujem skrabance, renovujem zasednute svetla, tepujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Feb 22, 2010 2:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zuzko Napísal:
mna napriklad obmedzovala jedna skodovka kazde rano ked som siel do prace staval som skore stretal som ju aj ked som vstal neskorsie tak aj on uz mi liezol na nervy na ceste do malaciek sa kazde rano plazil 50 a nedalo sa ho predbehnut bo vsetci akurat sli do prace tak som sa modlil aby sa mu rosypala a co sa nestalo po novom roku uz nechodi aj mi obcas chyba heh
dovod preco uz nechodi fakt sa mu rosypala odpadla zadna naprava asi


to sa vola prisposobit rychlost jazdy stavu vozidla.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group