Opelclub Fórum
xeony na vectru B

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
oscar.xll
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 07.10.2006
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: St Okt 17, 2007 8:50 am    Predmet: xeony na vectru B Odpovedať s citátom

Chcem sa opytat. Rozmyslal som o kupe xenonov ale nevyznam sa v tom. Ked si kupim prestavbovú xenónovú sadu H7 tak budem mat xenony stretavacie aj dialkove ci musim si kupit sadu D2R a aj H7 ab som mal. A aky je rozdiel medzi Bi-xenonom a xenonom??
Dakujem
_________________
Opel Vectra B 2.0 DTI (X 20 DTH) 74kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
rado.c
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.02.2007
Príspevky: 1282
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Okt 18, 2007 1:18 pm    Predmet: Re: xeony na vectru B Odpovedať s citátom

oscar.xll Napísal:
Chcem sa opytat. Rozmyslal som o kupe xenonov ale nevyznam sa v tom. Ked si kupim prestavbovú xenónovú sadu H7 tak budem mat xenony stretavacie aj dialkove ci musim si kupit sadu D2R a aj H7 ab som mal. A aky je rozdiel medzi Bi-xenonom a xenonom??
Dakujem

najprv sa ta pokusim usmernit... D2R je "klasicka" xenonova vybojka, alebo typizovana, alebo ako by som to nazval (no a teraz si fakt nespomeniem ktora z nich je "bixenon" a ktora klasicky - D2R a D2S) a , H7 je zase normovana patica (jedna z mnohych) pre halogenove ziarovky...
bi-xenon aj xenon su xenonove vybojky, ale to mas ako v pripade napriklad H7 - jednovlaknova ziarovka, H4-dvojvlaknova ziarovka (stretavacie aj dialkove, odlisna ohniskova vzdialenost vlakien)
pri bi-xenone mas elektromagnet, ktory meni ohniskovu vzdialenost vlakna, alebo elektromagneticke tienidlo.
pri Vectre B mas predpokladam H7 stretavacie a H1 dialkove.
mas teda na vyber z niekolkych moznosti...
zohant svetla z vectry B, ktora mala standardne montovane xenonove reflektory (v tom pripade by tam mali byt pouzite D2R (alebo D2S???))
dalsia vec je zohnat prestavbovu H7 sadu a pouzit ju miesto stretavacich svetiel, do VeB by to nemusel byt az taky problem dat. ako dialkove budes pouzivat nadalej H1.
...je to na dlhsie, ale dufam ze som sa vyjadril zrozumitelne
_________________
Opel VECTRA B, 1.6i 16V - bejvávalo
-------------------------------------------
Opel ZAFIRA, 2.0DTI, 11/2002
-------------------------------------------
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oscar.xll
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 07.10.2006
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Št Okt 18, 2007 2:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem, myslel som ze ked kupim budem mat aj dialkove aj stretavacie, to s tym original je dobry napad ale dost nakladny si myslim tak ostanem pri tom H7, a este nieco, sa mi zda ze mam H.I.D tak to musim kupit rovnako H.I.D. H7 lampy?
_________________
Opel Vectra B 2.0 DTI (X 20 DTH) 74kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group