Opelclub Fórum
poruchovosť oplov
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Jan 28, 2010 8:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

asi to bude poruchovostou oplov Wink
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
xaviersa
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.11.2009
Príspevky: 576
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

PríspevokZaslal: Št Jan 28, 2010 8:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no ja by som povedal, ze to auto vybavili umelou inteligenciou..zakazdym si vyzaduje pozornost Smile)
_________________
ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrdalklika
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.04.2008
Príspevky: 269
Bydlisko: Kočovce

PríspevokZaslal: So Jan 30, 2010 8:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ople sú veľmi prijemne auta až na tie motory, VELMI poruchové motory. Stačí si natúkať škoda fórum a pozrieť sa koľko tam majú ľudia problémov, skoro žiadne, a škodoviek behá po Slovensku o mnoho viac ako oplov. Opel nevie robiť motory preto ich kupuje od iných výrobcov a to je tiež pekná srač.. . Keď motor tak volkswagen.
_________________
Opel Astra Caravan G 1,7td 2000
X 1,7 DTL 50KW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So Jan 30, 2010 9:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mrdalklika - Ty si určite blázon, normálny človek toto nemôže napísať
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Jan 30, 2010 10:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám dvoch kolegov, ktorým menili ešte v záruke piesty na Fabiách a ďalší sústavne rieši problém so servom a tiež dvoch s Oplami, z ktorých jeden, za sesť rokov čo ho má, jediné čo riešil, bol EGR. Stačilo vyčistiť.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
winnim
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 20.06.2006
Príspevky: 50
Bydlisko: Liptovský Hrádok

PríspevokZaslal: Po Feb 01, 2010 6:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mozem povedat na Astricku Fko C16NZ len dobre slova. Po cca 400 ci 450tis sa robila generalka motora. Teraz beha dalej. Ma 17 rokov a bolo na nej menenych niekolko veci ktore casom treba vymenit.

brzdy, gumy stabilizatorov, vodna pumpa, rozvody, pneu, prevadzkove kvapaliny, ... skratka sama udrzba.

Jedine co je navyse su asi struny na zadnej naprave ktore mi vydrzia asi 100-150tis pretoze aj ked ma nosnost 450kg tak vezie naklad do 600kg. Jasne ze opatrnejsie treba jazdit ale mozem povedat ze ide stale velmi dobre.

Co bola najvacsia porucha? vyhorela mi motorova kabelaz, nahodili sme ju z dalsej astry a bezi

Co ma trapi teraz?
pravdepodobne upchaty katalyzator - motor trha pri malom zatazeni, pravdepodobne zadny silentblok medzi prednou napravou a karoseriou a ze mi nefunguje 1. stupen na ventilatore ale koli tomu sa mi nechce vyberat cely mechanizmus klapiek, ....

oproti tomu alhambra 98 1.9ka 81kW stale nieco, od elektriky (el. okna, el. zrkadla, osvetlenie budikov, lava obrysovka - predna,zadna), klimy (hadice, hlinikove rury, kompresor, climatronik, ventilator k zadnym sedackam), tycky stabilizatora ...

len keby stare astricky nehrdzaveli ... Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
juraj opel
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 03.11.2009
Príspevky: 76
Bydlisko: Bešeňová

PríspevokZaslal: Pi Feb 19, 2010 10:49 pm    Predmet: poruchovosť oplov Odpovedať s citátom

Môžeme pokračovať v tejto téme ? Ople sú výborné autá sú bezpečné, pekné, nemajú veľkú spotrebu a dobre sa na nich jazdí. V rodine máme 2 ople ja mám astru G a môj Ťesť má H astru, spokojnosť. Tak boli poruchy ale nič strašné, pokial motor vydrží tak to je fajn. A tie ostatné veci, spôsob jazdy a starostlivosť. Ja som vymenil turbodúchadlo lebo mi pišťalo ale fungovalo dobre. Ďalej som menil mechanicku časť spínačky,tesnenie na kúrení, jednu tičku s čapom na riadení, a ešte mi treba spojku komplet a nefunguje mi ukazovaťeľ teploty. Za tie roky si to auto zaslúži.
_________________
***********************
Vaz 2103 1974
Vaz 21044 1700i 1996
Opel astra caravan G X20DTL 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So Feb 20, 2010 6:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Známi má Corsu šesť rokou, 1.0l. a vozí v nej stavebný materiál na svoju stavbu + aj na vlečke, dáva mu zabrať a motor stále funguje, nič závažné sním nemal,sa čudujem že vôbec ide.
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Feb 20, 2010 6:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo spojka? Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
frenkyto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.09.2009
Príspevky: 235
Bydlisko: Svidnik

PríspevokZaslal: So Feb 20, 2010 6:52 pm    Predmet: Re: poruchovosť oplov Odpovedať s citátom

xaviersa Napísal:
Ahojte!

Zaujímalo by ma ako často máte problémy s autom. Myslím tým výskyt vád, porúch. Skratka nie len tých závažných, že auto vôbec nejazdí.
Rad by som vedel, či len mne sa kazi na tom aute v kuse niečo, alebo je to normálny jav u oplov.
Teda u tých starších ako ten môj.
na starej astre mam ju od nova mam 145 tisic km..benzin 1,6 F bezne vymeny silenbloky vpredu tie som vybil bzezne veci capy,stabilizator tlmice...remen olej sviecky filtre vyfuk meneny uz 2x,predne brzdy menene kotuce a dosticky..bude treba uz ja vzadu menim teraz este pruziny a tlmice ....odisiel mi akurat vypinac na svetla a termostat...inak 10 rokov bez poruchy...take auto uz mat nebudem...ani nemenim kym sa neorzpadne:-)))
_________________
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Feb 21, 2010 12:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Keramická Cool , ale to je klasické opotrebenie častí automobilu. Čo napr. Toyota, kamoš má 3ročnú Yaris a už snou bol viackrát v servise lebo mu chladenie rezonovalo potom mu menili spojku lebo mu pišťala a teraz zvolávajú autá do servisu lebo zistili dalšiu chybu, niečo s pedálom akcelerátoru a to nebolo v rámci bežného opotrebenia.
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tuning-hifi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.12.2009
Príspevky: 2906
Bydlisko: Martin, Pata

PríspevokZaslal: Ne Feb 21, 2010 4:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no ako pozerate dole v popise, stale som verny starym damam... vravim, ze je to este z ery, ked automobilky stavali poctive auta.
za celu dobu co ich mam a odjazdil som na nich vyse 700 tis km ma zatial nechali len 2krat na ceste... Raz to bolo alarmom (zly vyber montaznej firmy) a druhy krat roztrhnutym rozvodovym remenom (moja chyba pri demontazi remenice)... inak bezna udrzba... zial pocas tej doby som nasiel niekolko slabych miest...

rucna brzda: zasekavajuce sa a zalomene bowdeny, a slabe uchytenie samotneho brzdoveho oblozenia (momrntalne ani na jednej nemam rucnu brzdu) Laughing
gulove capy riadenia - este sa mi nestalo aby vydrzali viac ako 2 roky
Predny stabilizator - tiez mi viac nevydrzal ako 2 roky - tycky + silembloky
korozia zadnych blatnikv ale to uz viem ako urobit a nasiel som ich slabe miesta...

ostatne... zivotnost spojky na C20NE je cca 250 tis km, zivotnost prednych platniciek cca 100 tis, zadnych cca 200, vyfuk cca 3-4 roky.

jo a este problematickejsia elektrika, hlavne tie ich kablove spojky do samostahovacej buzirky.. to som robil uz na viacerych omegach...

inak len olej olejovy fiter, a benzin benzin benzin...

po 300 tis som menil tlmice... inak to auto len jazdi a jazdi...

po tomto hovorim... Opel Omega A forever... Na vecne veky a nikdy inak.. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Opel Omega pozitiv
_________________
Blacky - Opel Omega A Limuzina 2,6i CD manual
Drobcek2 - Opel Omega A Caravan 2,6i CD Automat
Evolution - Opel Omega B limuzina 2,0i 16v manual
Evolution II - Opel Omega B limuzina 2,5 V6 manual
Srsen - Opel Corsa A 1,2
Maco - Mitsubishi Pajero Wagon GLS 3.0 V6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: Ne Feb 21, 2010 10:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tuning...si moj clovek Very Happy
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vaanja
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.02.2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ut Feb 23, 2010 1:02 am    Predmet: poruchovost Odpovedať s citátom

mam uz druhu vectru c a musim povedat, ze prva (gts 2.2 dti) sa mi zdala kvalitnejsia, ci uz materialove spracovanie alebo poruchovost. mala len jednu chybu = po 100k km sa mi stavalo po cca 1h jazdy po dialnici, ze ak som isiel do kopca, tak ma nechala na vrchole (porucha motora). stacilo vypnut/zapnut motor a slapala dalej. bol som s tym 3x v MaH v Petrzke a akurat upgradovali firmware tvrdiac, ze sa zasekavaju lopatky turba a treba ho vymenit...
terajsia vectra sluzi dobre, len ma celkom znechutili drobnosti ako namiesto teleskopickych drziakov prednej kapoty len tyc (predajca sa dusoval,ze to koli servisakom, vraj je to bezpecnejsie), kufor nema samostatne otvaranie na kluci, inerier v bledej kozi, ale dvere maju cierne plasty v okoli kluciek, "dreveny obklad" cez palubovku a dvere sa mi ozaj nepaci, horsie sedadla/plytke = ale toto vsetko je moja chyba, ze som sa nebol osobne pozriet v predajni, ako to vyzera naozaj (podla mna, kazdy facelift = snaha o setrenie na kazdom mieste). co sa tyka poruchovosti, tak:
- niekolkokrat "zblbla" ze ked som otvoril auto, tak sa spustil alarm, zoparkrat som dialkacom ani neotvoril (len mechanicky).
- v hmlovkach mi obcas kondenzuje voda (vraj znama chyba)
- tuto zimu mi na jednom prednom svetle praskol na ohybe ten priehladny plastovy kryt svetiel (take 3 pasiky) a teraz s ami po okrajoch zahmlieva svetlo (dufam, ze nebudem musiet vymenit cele svetlo)
- problemy s radenim jednotky - ide velmi tazko zaradit (tiez vraj znama chyba)
- v zime trva 15min pokial trochu zacne kurit (a to ma predajca presviedcal ze teraz uz vsetky dieslove motory maju pomocne zohrievanie)

pre mna je opel stale dobry pomer vykon/cena a hlavne sa mi paci. preto som sa pri rozhodovani medzi passatom a vectrou rozhodol pre VeCe...
_________________
Vectra C 1.9CDTi Z19DTH (2007)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
drgy
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.02.2008
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Pi Feb 26, 2010 10:13 pm    Predmet: poruchovost Odpovedať s citátom

uff tak ja som mal toho teda pozehnane. normalne vam zavidim. mam signum 1,9 CDTI 110kw r.v. 04. kupoval som auto z nemecka od predajcu opel najazdenych 180 000. vravel som si ze je sice trochu drahsie ako v bazari ale aspon bude v poriadku. prd. do 3 mesiacov spojka 3 000 e, take veci ako prazdna klima, vymlate silent bloky, tyce riadenia ktore menia kazdy rok, zadna naprava cela + predna, prasknute predne pruziny zaseknute loziska na tych pruzinach, kompet riadenie, tlmice. ked si to tak zratam tak minimalne 5-6 tis. ecek ma uz minimalne vysiel podotykam za 2 roky. este musim menit olejove cidlo vraj az s olejom lebo ho je skoda. zacala mi svietit kontrolka tlaku pneumatik predpokladam ze pri prezuvani gum to nacali chlapci v servise a teraz to vzdalo, blbne mi kontrolka predneho svetla. raz svieti raz nie a chybu ukazuje podla naladi. ale najhorsie je ze mi sla hore spotreba vsimol som si na dialnici pri zapnutom tempomate a rychlosti okolo 110km ze mi spotreba skocila zo 4.5 - 5.0 na 9-10 litrov. a to som zabudol menili mi aj EGR ventil ci kery fras to je.este mi nieco hrkoce vpredu pod palubovkou a pri zapnutej klime prepokladam ze nejaky ventilatorik to vzdal(dufam ze iba on) pravdu povedat bojim sa ist do servisu lebo ked zahlasim drahej doma ze treba dalsiu tisicovku ecek do auticka - spim v nom. a to sa o auto staram kazdu jar a jesen pravidelne servis. nieco zasvieti a servis, no zabudol som este v opli menili nejake cidlo na spalovanie vyfukovych splodin ci take daco, a kluc novy. skratka a proste je to moje 3 auto zaroven bolo najnovsie ale je aj najporuchovejsie. paci sa mi je to paradicka vozenie silny motor a super spotreba ale ked mam povedat pravdu vediet ze bude taky drahy servis radsej dolozim tie prasule kupim oktavku kombi.
PS zabudol som ale niekto tu ma podobny problem tak dopisujem aj nieco s volantom niekedy sa rozsvieti kontrolka volantu a aj esp, chalan co to ma tiez pisal ze poruchove cidlo sinamca polohy volantu. vraj 680 ecek ze ha ha ha. nekupite signum?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So Feb 27, 2010 3:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nieje to kontrolka na posilňovač riadenia? To máš peknú smolu, jeden s autom nič nemá a iný by bol radšej keby to auto v živote nekúpil.
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tuning-hifi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.12.2009
Príspevky: 2906
Bydlisko: Martin, Pata

PríspevokZaslal: So Feb 27, 2010 6:20 pm    Predmet: Re: poruchovost Odpovedať s citátom

drgy Napísal:
uff tak ja som mal toho teda pozehnane. normalne vam zavidim. mam signum 1,9 CDTI 110kw r.v. 04. kupoval som auto z nemecka od predajcu opel najazdenych 180 000. ... ...polohy volantu. vraj 680 ecek ze ha ha ha. nekupite signum?

zmm.. podla mna servo (ta kontrolka) a ta spotreba je podla mna lamda sondou.. (asi ta co ti menili nejde poriadne)
_________________
Blacky - Opel Omega A Limuzina 2,6i CD manual
Drobcek2 - Opel Omega A Caravan 2,6i CD Automat
Evolution - Opel Omega B limuzina 2,0i 16v manual
Evolution II - Opel Omega B limuzina 2,5 V6 manual
Srsen - Opel Corsa A 1,2
Maco - Mitsubishi Pajero Wagon GLS 3.0 V6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
luboš
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.09.2008
Príspevky: 724
Bydlisko: borovce- PN

PríspevokZaslal: So Feb 27, 2010 10:16 pm    Predmet: Re: poruchovost Odpovedať s citátom

tuning-hifi Napísal:

zmm.. podla mna servo (ta kontrolka) a ta spotreba je podla mna lamda sondou.. (asi ta co ti menili nejde poriadne)



hifi - Shame on you žiadna sonda
_________________
VEBE X20DTH 99-00
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
drgy
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.02.2008
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ne Feb 28, 2010 1:18 am    Predmet: poruchovost Odpovedať s citátom

servo ide v poriadku a podla mna by pri tom nesvietilo aj ESP. teda aspon myslim. lubos ma pravdu ziadna lambda. diesle ju totiz nemaju. asi to bude s tym EGR ventilom. rozmyslam tiez o tej zaslepke. co to robi so spotrebou? nevie nik?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tuning-hifi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.12.2009
Príspevky: 2906
Bydlisko: Martin, Pata

PríspevokZaslal: Ne Feb 28, 2010 6:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mm.. sorry chlapci, ja som diesle nikdy nemal.. som predpokladal, ze E4 a E5 uz maju.. hmm.. tak potom ma napada este jedna vec.. rozstelovany bod vstreku??? kvazi ako ked mas posunute cerpadlo..
_________________
Blacky - Opel Omega A Limuzina 2,6i CD manual
Drobcek2 - Opel Omega A Caravan 2,6i CD Automat
Evolution - Opel Omega B limuzina 2,0i 16v manual
Evolution II - Opel Omega B limuzina 2,5 V6 manual
Srsen - Opel Corsa A 1,2
Maco - Mitsubishi Pajero Wagon GLS 3.0 V6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group