Opelclub Fórum
Drobne skrabance
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Rasto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 05.12.2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne Jan 14, 2007 5:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejaké velmi jemné škrabančeky sa na ňom nájdu a v predu aj pár ďubiek od kamienkov.
_________________
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fastspeed
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 986
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Ne Jan 14, 2007 6:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďubky od kamienkov neodstrániš leštiacím prípravkom. Sad
_________________
Nejazdím rýchlo, len lietam nízko...
Jožo
My EX Opel Calibra C20XE, 4x4 OFF Opel Omega A3000 C30LE Opel Astra F Caravan C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jan 14, 2007 8:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To je pravda. Leštiaci prípravok ich ešte zvýrazní, pretože sa do tých ďubiek dostane vosk a tam zaschne a zbelie a to nerozleštíš, ale časom to stratí tú belosť a hlavné je, že chráni lak. Ja tam tie ďubky mám tiež.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jakub-ko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.11.2006
Príspevky: 780
Bydlisko: KOSICE

PríspevokZaslal: Ne Jan 14, 2007 8:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na take skrabance povrchove existuju korekcne pera alebo ceruzky s tym sa to pretrie necha zaschnut a prelesti vraj skrabanec zmizne
_________________
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jakub-ko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.11.2006
Príspevky: 780
Bydlisko: KOSICE

PríspevokZaslal: Ne Jan 14, 2007 10:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.drautolack.sk/
_________________
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rob75
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.11.2006
Príspevky: 175
Bydlisko: šturovo-šahy

PríspevokZaslal: Po Jan 15, 2007 6:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jakub-ko Napísal:
http://www.drautolack.sk/
ja som už takéto skusal ale nebolo to ono Crying or Very sad ale možno že tento je dorý Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Rasto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 05.12.2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Mar 12, 2007 3:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Neobjednávali ste si niekto origo Opel opravný lak v spreji na metalízovú farbu? Zaujímalo by ma či je farba v jednom a metalízový lak v druhom spreji, alebo či je to už spolu zmiešané.
_________________
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fastspeed
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 986
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Ut Mar 13, 2007 1:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked striekaju auto metalizou, tak najpr nastriekaju farbu, az len potom lak, takze podla mna ten oparavny lak by mal byt zvlast od metalizy, ale mozem sa mylit.
_________________
Nejazdím rýchlo, len lietam nízko...
Jožo
My EX Opel Calibra C20XE, 4x4 OFF Opel Omega A3000 C30LE Opel Astra F Caravan C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
rado.c
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.02.2007
Príspevky: 1282
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Mar 13, 2007 1:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na drobne opravy mam korekcny lak, v malej nadobke, na vrchnaku je stetec (nieco ako ked zoberis frajerke lak na nechty) - samozrejme, metaliza.
ked som nedavno dostriekaval nejake plasty, dal som si namiesat farbu presne podla odtiena do spreju (sikkens) za 4 stovky, k tomu lak na vrchnu vrstvu za 200.
opel (teda pokial mas originalny odtien este) ponuka korekcne laky presne podla odtiena (ved oni vedia ake farby davali), je to take dvojbalenie, spolu s lakom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rasto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 05.12.2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut Mar 13, 2007 6:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Už som objednal opravný spej Opel. Najskôr skúsim nalakovať kryt zrkadla a porovnám ako veľmi mám už vyťahanú pôvodnú farbu na aute od slnka. Potrebujem na zadnom nárazníku prelakovať odpadnutý lak. Podklad je biely a na čiernom aute je to ako päsť na oko.
_________________
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Mar 13, 2007 6:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Metalízy veľmi nestarnú. Keď som kúpil Astru, mala 7 rokov, nechával som si opravovať nejaké škrabance a šuchnuté dvere a zadný lem. Farbu som si nechal namiešať podľa kódu na štítku a rozdiel nie je vôbec vidieť.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
taki22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.01.2007
Príspevky: 288
Bydlisko: Košice-okolie

PríspevokZaslal: So Sep 01, 2007 2:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Potreboval by som dat strieknut blatniky (1 predny a 1 zadny), farbu dodam len hladam nejakeho majstra v KE, pripadne v okoli, kto by tu urobil dobre a nie draho.. ak vie niekto helpnite, diky. A ak aj vie niekto kolko by to asi koštovalo, moze pripisat. Nech sa viem prichystat Wink
_________________
Opel Vectra B caravan 2.0 DTL 16V

4 kola, volant, kufor...normalka Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rado.c
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.02.2007
Príspevky: 1282
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Sep 01, 2007 5:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

taki22 Napísal:
Potreboval by som dat strieknut blatniky (1 predny a 1 zadny), farbu dodam len hladam nejakeho majstra v KE, pripadne v okoli, kto by tu urobil dobre a nie draho.. ak vie niekto helpnite, diky. A ak aj vie niekto kolko by to asi koštovalo, moze pripisat. Nech sa viem prichystat Wink

vola sa Dodo. dielnu ma v Seni, je fakt dobry, kvalina praca, pedant. pokial viem, robi aj pre citroen, myslim ze stale ma co robit. ked s nim nepokecas, nebudes vediet co kde a zakolko... ja som bol spokojny, mne prestriekaval zadne dvere (kufor) a naraznik na Vectre... ked tak, cislo na neho ti poslem sms-kou...
_________________
Opel VECTRA B, 1.6i 16V - bejvávalo
-------------------------------------------
Opel ZAFIRA, 2.0DTI, 11/2002
-------------------------------------------
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
1menem
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 26.06.2007
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: So Sep 01, 2007 6:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim vas'mam prosbu ci nepozna niekto lakernika v BA alebo okoli?Lebom mam na kapote asi 9657 bodiek od kamienkov.Uz som skusal vsetko,aj origo lak z oplu,je to na p...Asi by som potreboval streknut celu kapotu a nejake drobne opravi laku,ta tmavo modra zakladna farba je uplne o nicom,je na tom vsetko vidno.Ked prezenem trochu... tak ju poskrabem aj s vlasom Crying or Very sad
_________________
ASTRA G 1,6 16V 2005 z16xe
]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
taki22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.01.2007
Príspevky: 288
Bydlisko: Košice-okolie

PríspevokZaslal: So Sep 01, 2007 7:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rado.c Napísal:

vola sa Dodo. dielnu ma v Seni, je fakt dobry, kvalina praca, pedant. pokial viem, robi aj pre citroen, myslim ze stale ma co robit. ked s nim nepokecas, nebudes vediet co kde a zakolko... ja som bol spokojny, mne prestriekaval zadne dvere (kufor) a naraznik na Vectre... ked tak, cislo na neho ti poslem sms-kou...


Dobre, tak ak ta mozem poprosit posli mi to cislo. Ja sa mu ozvem, porozpravame a uvidime. Ak by to bolo realne tak ajtak asi az o taky tyzden, dva... Dikes moc Wink
_________________
Opel Vectra B caravan 2.0 DTL 16V

4 kola, volant, kufor...normalka Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
harry.dj
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.01.2006
Príspevky: 680
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Sep 03, 2007 1:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

1menem Napísal:
Zdravim vas'mam prosbu ci nepozna niekto lakernika v BA alebo okoli?Lebom mam na kapote asi 9657 bodiek od kamienkov.Uz som skusal vsetko,aj origo lak z oplu,je to na p...Asi by som potreboval streknut celu kapotu a nejake drobne opravi laku,ta tmavo modra zakladna farba je uplne o nicom,je na tom vsetko vidno.Ked prezenem trochu... tak ju poskrabem aj s vlasom Crying or Very sad

mam v BA lakoša a je dobry a lacny. napiš mi na harry.dj@centrum.sk
_________________
Opel OMEGA 2.0i,CD,16V caravan.X20XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
1menem
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 26.06.2007
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: Po Sep 17, 2007 7:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

harry.dj napisal som ti maila,ale nejako si sa mi neozval..Akurat dnes som zohnal jedneho lakosa v BA,ze za 2500sk mi strekne komplet kapotu.Zevraj to bude hotove asi za 24hod,inde mi davali termin 4dni..Neviem ci je to dobra cena alebo nie,nedaval som si nikdy nic striekat..Ale zda sa mi vyborna.
_________________
ASTRA G 1,6 16V 2005 z16xe
]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ut Sep 18, 2007 9:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pepo Napísal:
Mne zase napísali, že nemám ABS, keďže idem za chv. STK tak som musel obehať asi 100 ludí a kúpiť kopu kolkov aby som to abs dostal do TP. A pritom sa Calibra bez ABS ani nevyrábala


ja to mam tiez tak a na STK my nerobili problemy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
1menem
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 26.06.2007
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: St Sep 26, 2007 11:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nema niekto skusenost s brusnymi pastami na skrabance?Nejaku som kupil,od turtle wax,bola dost draha.Akurat som sa ale na nejakej stranke docital ze je na p...Ze moc bere z laku.Tak som kupil nejaku inu znacku..Aky je postup pri zalestovani skrabancov?Nech to nedodrbem este viac ako to je.Ci s tou pastou neprebrusim aj vrstvu laku co je ok.Konecne som dal streknut tu prednu kapotu od tych sutrov,ma dost velky lesk oproti ostatnemu laku.Mal som tam aj na C stlpiku dost vela skrabancov a este aj vyskrabnute M,asi sa nejake deti nudili,bolo to po bielu vrstvu pod lakom,to som dal urobit tomu lakosovi,urobil to tak ze nevidno ze by tam niekedy nieco bolo.Akurat ze som mal cele auto od prachu z tej pasty.Ide o to ze to nestriekal,len lestil,len mu nebolo nejako do reci,akurat povedal ked som sa ho na to opytal, ze je to nejakych viac postupov zalestovania.Takze neviem nic..Ci nevie niekto ako na to?
_________________
ASTRA G 1,6 16V 2005 z16xe
]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group