Opelclub Fórum
Elektromotorceky v svetlach Corsy C

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mates
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 20.07.2008
Príspevky: 13
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

PríspevokZaslal: Po Okt 27, 2008 9:44 am    Predmet: Elektromotorceky v svetlach Corsy C Odpovedať s citátom

Caute,
ma niekto problem s tym ze sa mu pri zapnutych svetlach preskakuju elektromotorceky na nastavovanie sklonu paraboly? Vydava to taky divny velmi neprijemny zvuk. V servise povedali ,ze treba menit cele svetlo, lebo su motorceky v nich nalisovane... Vraj s tym malo problem viacero cors. Tyka sa to podla mna tych svetiel, ktore ste nemaju projektorove svetlo ale klasicke s parabolou tusim ze boli do roku 2004.
Ak s tym ma niekto skuksenost ako ste to riesili?, Napadlo ma aj taka vec ci sa neda odpojit len napajanie motorcekov , ale na tom konektore nemam sancu zistit ktory to je kabel. Vopred dakujem za rady a napady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Okt 27, 2008 10:58 am    Predmet: Re: Elektromotorceky v svetlach Corsy C Odpovedať s citátom

B-ckove corsi maju tiez podobny problem, ale z dovodu vydratia/vymlatenia koliesok v motorceku. Pomaha znizit o jednu poziciu polohu svetlometu (kolieskom z kabiny vodica), a uz to nepuka..alebo odpojit konektor z motorceka...alebo este jedna moznost , ktora je overena na B-ckovej corse je nesvietit, vtedy to nepuka (čo je dnes uz nerealne).
Konetor kde s anachadza a ako vyzera na motorcek nastavovania svetlometov pre Corsu C musis najst v Jak na to pre corsu C.
Ked si spominal ze nemas projektorove svetlo, ale klasicke, teda ako mala a ama aj corsa B, malo by ti pomoct hore uvedena rada...skus, a napis...
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mates
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 20.07.2008
Príspevky: 13
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

PríspevokZaslal: Po Okt 27, 2008 1:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No to som skusal ako prve. Zo zaciatku to pomohlo - ked motorcekom zacalo sibat tak som prepol do inej polohy a prestalo to , alebo to prestalo samo - ale teraz je to skoro nepretrzite a zmena polohy tomu nepomaha. Svetlo ma nejaky systemovy konektor cez ktory je napajany a riadeny, nema oddelene privod k ziarovkam a privod k motorceku, pohladam to v tom navode ako si vravel... v kazdom pripade dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blitzi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.12.2008
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: Po Dec 29, 2008 8:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som mal ten isty problém. pokial mas svetlo valeo tak sa dá kupit iba motorcek(cca1800sk). ja mam AutomotiveLight a vyriešil som to rozozbratím svetla a vycistenim potenciometra ktory je v motorceku, lebo tie svetla ti nepreskakuju ale motorcek si nevie najst svoju polohu tak chodi hore dole. Je to sice docasne riesenie ale lepsie ako nove svetlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blitzi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.12.2008
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: Št Dec 31, 2009 1:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To moje predchadzajuce riešenie bolo naozaj iba dočasne cca 9mes. ale s kamarátom sme na to náhodou prišli problém bol nedostatočne pritlačený kontakt na potenciomeri čo sme vyriešili podložkami a už to ide super Laughing Chcel by som sa spytať či aj na ostatných corsa C to tak blbne či nieje jednoduchšie vymeniť svetlomet za bosch (teraz tam mam AL alebo Valeo)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group