Opelclub Fórum
poprosil by som o radu

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BLACKOMEGA1111
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.03.2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St Mar 07, 2007 8:53 pm    Predmet: poprosil by som o radu Odpovedať s citátom

Rad by som vedel nejaky navod na nastavenie rozvodov na omege V6
a tiez ake nastroje k tomu treba, uz som raz nastavoval rozvody ale to bol 4-valec no tu som si neni isty nie je tu najeky odbornik na motor V6

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jerryl
Prezidento
Prezidento


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 633
Bydlisko: Topoľčianky

PríspevokZaslal: St Mar 07, 2007 10:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

skus si pozrieť toto:
http://jerryl.salem.sk/#
Možno ti to pomôže.
_________________
OPEL VIVARO LONG 2,5 CDTI WESTFALIA - automat
www.jerryl.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
BLACKOMEGA1111
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.03.2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Št Mar 08, 2007 9:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jerryl Napísal:
skus si pozrieť toto:
http://jerryl.salem.sk/#
Možno ti to pomôže.


Dakujem velmi pekne je to super cital som viac tvojich odpovedi na fore vidim ze mas velky prehlad v omegach rad by som sa ta spytal este na par veci mal som problemy s motorom tiekol my strasne olej dal som dole hlavy valcov ,veka ventylov, tesnenia su uplne znicene chcem vymenit aj vodnu pumpu precistit chladic, proste vsetky tieto veci A mam jednu otazku?kde by este mohol unikat olej nerad by som to rozoberal dalej ako po tie hlavy ,mam na mysly kukovu hriadiel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jerryl
Prezidento
Prezidento


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 633
Bydlisko: Topoľčianky

PríspevokZaslal: Po Mar 12, 2007 12:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

BLACKOMEGA1111 Napísal:
jerryl Napísal:
skus si pozrieť toto:
http://jerryl.salem.sk/#
Možno ti to pomôže.


Dakujem velmi pekne je to super cital som viac tvojich odpovedi na fore vidim ze mas velky prehlad v omegach rad by som sa ta spytal este na par veci mal som problemy s motorom tiekol my strasne olej dal som dole hlavy valcov ,veka ventylov, tesnenia su uplne znicene chcem vymenit aj vodnu pumpu precistit chladic, proste vsetky tieto veci A mam jednu otazku?kde by este mohol unikat olej nerad by som to rozoberal dalej ako po tie hlavy ,mam na mysly kukovu hriadiel.


Ja osobne som mal problém ešte utesniť veľkú vaňu na automatickej prevodovke.Malá bola v pohode.
Čo sa týka motora,osobne som menil Ó-krúžky pod vstrekovaním a mierne slzenie cez tesnenie vane motora.Investuj radšej do kvalitnejšieho tesnenia a daj si bacha na dotiahnutie.Hlavne na prevodovke.Keďže falc prevodovky,teda dosadová plocha nie je vodorovná,ale oblá, tak nesmieš dotiahnuť na doraz,lebo to tesnenie roztlačíš.
Inak som to mal v pohode.
_________________
OPEL VIVARO LONG 2,5 CDTI WESTFALIA - automat
www.jerryl.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
BLACKOMEGA1111
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.03.2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Po Mar 12, 2007 6:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja osobne som mal problém ešte utesniť veľkú vaňu na automatickej prevodovke.Malá bola v pohode.
Čo sa týka motora,osobne som menil Ó-krúžky pod vstrekovaním a mierne slzenie cez tesnenie vane motora.Investuj radšej do kvalitnejšieho tesnenia a daj si bacha na dotiahnutie.Hlavne na prevodovke.Keďže falc prevodovky,teda dosadová plocha nie je vodorovná,ale oblá, tak nesmieš dotiahnuť na doraz,lebo to tesnenie roztlačíš.
Inak som to mal v pohode.[/quote]

Dufam ze sa mi to podari pretoze moj motor bol ako olejava gula ked som niekde postal strane to dimilo tiekly my hlavne vika ventylov to viem na isto potom som si povedal ze uz vymenim aj tesnenia pod hlavami lebo motor sa my hrial a unikala my voda tak dufam ze to dotiahnem do konca a ze to bude fungovat ale strasne ma rozculuje ze teras ked ho mam rozobraty vsetko je uplne mastne ako keby tieklo uplne vsetko.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mepm
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.08.2008
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut Jún 16, 2009 11:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

prosil by som o radu.dokaze sikovny clovek vymenit olej na omege aj s filtrom??ako na to??a menil som vyfuk( zadny diel a tie dva po katalizator.kde by som zohnal tie ostatne casti co idu od motora po tie dva co som menil??dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Ut Jún 16, 2009 6:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mepm Napísal:
prosil by som o radu.dokaze sikovny clovek vymenit olej na omege aj s filtrom??ako na to??a menil som vyfuk( zadny diel a tie dva po katalizator.kde by som zohnal tie ostatne casti co idu od motora po tie dva co som menil??dakujem


ja som si na X30XE vymenil olej aj s filtrom doma na dvore a nie je to o nic zlozitejsie a inaksie ako menit olej a filter na skodovke. Vyfuk nemali tam kde si kupoval aj tie zadne diely?
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Ut Jún 16, 2009 6:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_system_list.php?query_nr=6&make=OPEL&model=Omega+B&body=Sedan&cartype=3.0&fuel=B&year=2000
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mepm
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.08.2008
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Po Nov 30, 2009 6:43 pm    Predmet: klima Odpovedať s citátom

mal by som otazočku.odyšiel mi kompresor na klimu tak som dal katsi remen a obysiel ho.vedel mi mi niekto povedat ci tam može a pasuje aj z 2-oj litra? dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group