Opelclub Fórum
PROSIM POMOC!Montaz palubneho pocitaca podla sekcie AKO NATO

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Rin-Tin-Tin
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.12.2008
Príspevky: 386
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St Nov 04, 2009 3:59 pm    Predmet: PROSIM POMOC!Montaz palubneho pocitaca podla sekcie AKO NATO Odpovedať s citátom

Mam komplet druhy vrak doma vybral som pocitac kable tlacitka teplomer, vsetko som nasiel aj v mojom vsetko viem pripojit okrem 2kablou a to podla navodu pisany biely v skutocnosti je cervenobiely a ma ist na vstrekovacie rele ktore netusim kde je a ten kabel nemozem v mojom aute najst.Podla vraku isiel do 5konektora pod kapotou kde ja mam len 3konektor a druhy kabel podla navodu je cierny v skutocnosti je cierny s hnedym pasikom a ma byt na meranie prietoku paliva u karburatora ale dalej sa v navode pise ze ho mam zapojit niekam na riadiacu jednotku a tento kabel tak isto neviem najst a v pôvodnom isiel opet na ten 5konektor a dalej sa neviem dopatrat kedze vrak som kupil bez motora.

Ak mi niekto v tomto pomoze tak ho budem nosit na rukach lebo ma od palubneho pocitaca v aute delia 2 poondene kable.Ak neratam kalibraciu Very Happy. velmi velmi budem vdacny piatok potrebujem ist autom do ciech dotedy to potrebujem dokoncit.

moved by moderator
_________________
Opel Omega B 2.5TD
Opel Omega A 2.0i Diamant - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
otto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2008
Príspevky: 145
Bydlisko: topolcany

PríspevokZaslal: St Nov 04, 2009 8:37 pm    Predmet: zapojenie pp Odpovedať s citátom

a hoj to vstrekovacie rele by malo byt v pravom rohu v motorovom priestore v skrinke niekde ako je brzdovy valec molo by ich tam byt 6 ks. podla mna R3 zistiš podla kontaktov na relatku ten bieli by tam mal byt zapojeny skus ho presvietit konektor z PP pin č6 a druhy koniec na petici rele ten čierny, pin 24 na konektore PP skus tiž presvietit vniektorom z tych konektorov čo spominaš ak ho nenajdeš tak ho potiahni ptiamo od konektora PP pin 24 do konektora riadiacej jednotky len teraz neviem ktory to je neviem typ rj.može to byt pin.32 ale určte to neviem alebo skus presvietit na tom vraku čo si vybral ten počitač pin 24. na konektori do počitača a hladaj druhy koniec na konektory riadiacej jedntky ak ho najdeš tak na ten pin zapoj ja ten čo hladaš
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rin-Tin-Tin
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.12.2008
Príspevky: 386
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St Nov 04, 2009 10:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vrak bol 2.4i a novsi rocnik ja mam 2.0i cize ina riadiaca jednotka ktora tam ale neni komplet z kabelazou motora cize vo vraku som sa dostal maximalne po 5konektor pod kapotou a tam som skoncil a este vnutry druha pripojka na RJ aku ja nemam Very Happy ale to rele v rohu pod kapotou zajtra pohladam to ma nenapadlo dikes Smile ale aj tak nechapem ako 1rele riadi 4 vstrekovace Very Happy
_________________
Opel Omega B 2.5TD
Opel Omega A 2.0i Diamant - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
otto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2008
Príspevky: 145
Bydlisko: topolcany

PríspevokZaslal: St Nov 04, 2009 11:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vstreky riadi riadiaca jednotka a kopec cidiel okolo toho a ešte napiš typ motora bližšie priklad X20LET alebo X20XEV .....pripadne typ R.J.MULTEK,SIMTEC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rin-Tin-Tin
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.12.2008
Príspevky: 386
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Št Nov 05, 2009 5:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

c20ne a riadiaca jednotka ma 2rady kontaktov na pripojke tak podla jedneho clanku "Ak 2 rady (35pinov) - ML 4.1 . " znacky BOSCH a naplecu napis motronic... dufam som spravne podal vsetky pozadovane info. utekam doprace
_________________
Opel Omega B 2.5TD
Opel Omega A 2.0i Diamant - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
otto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2008
Príspevky: 145
Bydlisko: topolcany

PríspevokZaslal: Št Nov 05, 2009 7:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj podla toho čo si mi napisal je to pin 32 na konektore R.J. k tym relatkam.mal by si ich tam mat 9.ks. to čo hladaš je R1 v lauom hornom rohu v skrinke tam ma petici najdi ten kontakt 87/87b ešte ku pinu na R.J.napichni sa ohm metrom alebo niečim na presvietenie kabla na zasuvku p.p pin 24. a druhy koniec meraka na zasuvku r.j. pin 32. mal by byt obvod ak nie optiahni novy ka´bel na tieto piny ak to budeš všetko mat zapojene zapni zapalovanie preklikaj menu p.p. naVERBRAUCH MOM /okamžita spotreba mali by tam byt nuli /lit./hod.ak tam bude niečo vymaž to jednym z tlačitok ovladania pp aby tam ukazovalo nuli naštartuj ,mala by sa tam objavit momentalna spotreba v litr. za hod .ak naskoči mal by si to mať a potom ho už dat len nakalibrovat .a možna že to budeš mat aj dobre pokial bo rozmer kolies taky isty odkial si bral p.p. daj vediet ako ti to pojde čau
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rin-Tin-Tin
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.12.2008
Príspevky: 386
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Št Nov 05, 2009 3:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem ci si ma spravne pochopil ze ja som kompletny konektor na PP dorabal cize ja asi tazko prepipam nieco z PP z niecim v aute ked to nemam zapojene Very Happy a kalibrovat to bude treba lebo to mam z omegy 2,4i a ja mam 2,0i... idem sa hrabat pod kapotu dufam to spravim o vysledku urcite informujem a keby si mal este radu jak prist nato ze je to prave to relatko co hladam lebo tam mam 2 len
_________________
Opel Omega B 2.5TD
Opel Omega A 2.0i Diamant - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rin-Tin-Tin
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.12.2008
Príspevky: 386
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Št Nov 05, 2009 3:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nastartoval som vytiahol som jedno motor isiel tak to vstrekovanie nemohlo byt vytiahol som druhe a auto zhaslo takze to musi byt ono uz len prist nato ktory kablik s toho relatka mam priviest na PP lebo tam ani biely ani bielo cerveny neni Sad Sad Sad
_________________
Opel Omega B 2.5TD
Opel Omega A 2.0i Diamant - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rin-Tin-Tin
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.12.2008
Príspevky: 386
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Št Nov 05, 2009 4:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rozobral som to relatko su v nom 2 cievky jedna sa zopne po otoceni klucika do polohy zapnutych kontroliek a druha sa zopne nastartovanim a za chodu motora su obydve nastartovane hm no neviem to moze byt ono? a ten kabel co mam zapojit na pin riadiacej jednotky tak sneho ide 12voltov po zapnuti kluca tak sa bojim aby som ju neodpalil
_________________
Opel Omega B 2.5TD
Opel Omega A 2.0i Diamant - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
otto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2008
Príspevky: 145
Bydlisko: topolcany

PríspevokZaslal: Pi Nov 06, 2009 4:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to rele je to spravne jedna čast je rele čerpadla po zopnuti kluča do kontroliek sa zopne ak nebudeš štartovat zhruba za 5 sek. by sa malo rozopnut ovšem ked nastartuješ je zopnute stale tiež aj to duhe,rele napajania vstrekov ten biely kabel č.6zapoj dopetice rele na čislo 87 alebo 87b obydve tieto čisla by tam mali byt ta 24 je troch problem je to stari model motora anikde nemožem najst ten spravny pin zajtra skočim za chalanmi do opla skusime to pohladat a ešte jedna vec nezapinaj zapalovanie ked sa hrabeš velektrike akd maš niečo podpajane nožeš niečo poškodit vždy odpojuj bateriu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rin-Tin-Tin
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.12.2008
Príspevky: 386
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Po Nov 09, 2009 8:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zatial dakujem teraz nestiham pomaly ani jest ale ked budem mat trosku viac casu tak to dokoncim ak mi dokazes zistit aj ten posledny kablik Smile a potom ma zaujima samozrejme aj sposob kalibracie ci sa to da aj sam alebo len v oply Smile
_________________
Opel Omega B 2.5TD
Opel Omega A 2.0i Diamant - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group