Opelclub Fórum
Odchádza celá elektrika
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kesi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.09.2008
Príspevky: 4865
Bydlisko: EHMK :-)

PríspevokZaslal: Ut Okt 20, 2009 8:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo Napísal:
...mimochodom chalani, na čo je tam tá voľnobežka??


Vraj pri dlhých remeňoch zabraňuje kmitaniu remeňa a tým pískaniu.
_________________
Astra F 1,4 Caravan
Astra H GTC 1,9 (110 kw)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marek111111
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 03.09.2009
Príspevky: 44
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: So Okt 24, 2009 8:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Som dnes zistil ze alternator zacal dobijat az po prejdeni 5 kilometrov.Respektive mozno zacne dobijat ked otacky zvysim nad 2500/min.To som odsledoval na palubnom PC.Rano mala pri vypnutom motore 11,5 potom 5 km nedobijal alt, ale ani sa nerozsvietila kontrolka ze nedobija.Pri nabehnuti dobijania baterka 13,8 V.Niekedy sa ale rozsvieti ale nemam to este odsledovane, pravdepodobne ani vtedy nedobija.Viete poradit preco sa tak alt. sprava?Ten alt je poskladany Zo stareho (volnobezna remenica a z noveho komplet dielu).Je podla vas chyba v alt alebo v nejakom budeni alternatora, alebo v riad. jednotke.Ja uz fakt neviem lebo uz bol 3 krat dole a robil to autoelektrikar.Dajte nazor Dik
_________________
Astra H caravan 2005, 1,7 CDTI 74 KW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Okt 25, 2009 12:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

budenie alternatora je sucastou alternatora. stara sa o to regler.

pokial je budiaci vodic pod prudom, altik by mal zacat nabijat hned po starte a na volnobehu.

chybu vidim v alternatore. vyjadrit by sa mal ten autoelektrikar, co ti to robil.
alebo to bol len "mechanik" ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Marek111111
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 03.09.2009
Príspevky: 44
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Okt 25, 2009 5:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Alternator je tam novy ale nemal volnobeznu remenicu a piskal tak sa prehodila volnobezka zo stareho na ten novy.Piskanie prestalo ale zacalo sa objavovat dobijanie.Tak ja uz neviem ci je alternator z ineho modelu alebo kde je problem Alternator objednaval autoelektrikar AMBROZ!!! v BB a ako sme neskor zisltili ze nespravny.Dnes odisla preto aj baterka.Cisty amaterizmus...Nevies ci sa da zachranit ta baterka ked kontrolka baterie svieti na cierno?Naplne bolo dost ako som dnes pozeral medzi clanky a ukazuje palubny ze ma 11,7 V pri vypnutom motore.
_________________
Astra H caravan 2005, 1,7 CDTI 74 KW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 4564

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 12:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

buci_vectra Napísal:
Marek111111 Napísal:
repas alternatora nepomohol, možno slabší autoelektrikar.Kupil som novy alternator (250 € ale nie originalny) a preblikavanie prestalo.Takže elektrika už v poriadku.
Dalši problem je že pri rozjazde na 1 a 2 prevodovom stupni píska nejaký remeň, najskor to bude remeň na alternatore lebo ostal povodny.Neviete ako odstranim to piskanie????????????????
Dik za rady


A co tak vymenit remen, napinaciu kladku...
Alebo existuje spray na piskajuci remen, popripade recept mojho stareho otca ktory to z oblubou pouzival na Š1000 , pri iducom motore priloz suche mydlo o remen, samozrejme z vnutornej strany Wink Surprised Laughing

ALe ja by som najprv skusil ten remen napnut...


prepacte ze vam tu pisem ale je zbytocne aby som zakladal novu temu a tu je uz cosi zacate Laughing na corse c pri 1.3CDTi sa ma menit remen pri 150tis ... mame 94tis zacalo to piskat ale zo zaciatku ako sa nastatruje nic ale potom po case to zacne piskat ale len pri volnobeznych otackach ..... napnut sa asi neda lebo ze to je samonapinaci alebo proste ze by sa mal napnut sam tak co by ste poradili?? tiez spray a mydlo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 12:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Má to nejaký súvis s elektrikou?
Viď subject.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
kimino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 4564

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 12:21 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nema Rolling Eyes ale tak zacali tak som sa len opytal Laughing
edit: tak to zmaz macil mne sa to uz neda Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 12:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Má to nejaký súvis s elektrikou?
Viď subject.


nazov temy sa tiez netrafil s temou
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
palix
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.02.2008
Príspevky: 401
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 7:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A s predošlým majiteľom si sa už porozprával? Wink Hlavne daj auto nejakému odborníkovi a ten to dúfam vyrieši...
_________________
Opel Astra Classic 2, 1,4 Twinport, r.v. 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 9:35 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Marek111111 Napísal:
Alternator je tam novy ale nemal volnobeznu remenicu a piskal tak sa prehodila volnobezka zo stareho na ten novy.Piskanie prestalo ale zacalo sa objavovat dobijanie.Tak ja uz neviem ci je alternator z ineho modelu alebo kde je problem Alternator objednaval autoelektrikar AMBROZ!!! v BB a ako sme neskor zisltili ze nespravny.Dnes odisla preto aj baterka.Cisty amaterizmus...Nevies ci sa da zachranit ta baterka ked kontrolka baterie svieti na cierno?Naplne bolo dost ako som dnes pozeral medzi clanky a ukazuje palubny ze ma 11,7 V pri vypnutom motore.


to ze ma bateria 11,7 pri vypnutom motore znamena, ze je skoro uplne vybita. doporucujem nabit na nabijacke

existuje aj horsia situacia, nez nedobijajuci alternator. a to taky, co dava vysoke napatie. potom mozu sa pokazit riadiace jednotky

zle fungujuci alternator je treba reklamovat
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group