Opelclub Fórum
teplota motora

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jozef_strasiftak@opelclub
Anonymný





PríspevokZaslal: Št Mar 23, 2006 1:45 pm    Predmet: teplota motora Odpovedať s citátom

Čaute opláci.Mám Opel Vectru B a mám jeden problém.
Nevie mi niekto poradiť prečo sa mi teplota motora zohrieva až po dosť dlhom čase.Stále mi ukazuje v modrom alebo tesne nad.
Môže to byť už vadný termostat alebo niečo uné? Question
Návrat hore
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Mar 23, 2006 2:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo je to, po dosť dlhom čase? Kedy začne z výduchov prúdiť teplý vzduch? Ople všeobecne sa zohrievajú pomalšie napríklad oproti Škodovkám, alebo Seatom. Ukazoval ti teplomer niekedy inak, teda vyššiu teplotu? Na hodnotu, ktorú ukazuje budík na palubovke sa príliš spoliehať nedá. Ide o to po akom čase, resp. po koľkých kilometroch sa ručička telomera usadí na stabilnej teplote, ale záleží aj od profilu cesty. Ja napríklad cestou do práce to mám hneď zo začiatku cca 2 km z kopca. Teplota sa ustálila pri tohtoročných mrazoch asi po 6 až 8 km. Cestou z práce, po rovine, cca o tie dva km skôr. Inak záleží aj na motore. Diesle sa zohrievajú pomalšie.
V každom prípade, ak je nejaký problém s teplotou, alebo kúrením, spravidla ide o vadný termostat.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
harry.dj
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.01.2006
Príspevky: 680
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Mar 23, 2006 3:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja rano nastartujem vykurim jednu cigu pri aute,sadnem do auta prejdem 6-7 km a až potom začne pomaličky zohrievat a to iste robila aj vectra A čo som mal.
_________________
Opel OMEGA 2.0i,CD,16V caravan.X20XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kubo
Anonymný





PríspevokZaslal: Št Mar 23, 2006 6:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mam motor X18XE. motor ohrial na 80C a potom zvolna hore . Vsetci vraveli ze to nie je termos. az som mam spotrebu 14 l /100 km . vymenil som termos. teraz je vzetko OK. Cez zimu som aj hrial.
Návrat hore
jozef_strasiftak@opelclub
Anonymný





PríspevokZaslal: Pi Mar 24, 2006 8:39 am    Predmet: teplota motora Odpovedať s citátom

Čaute.
Keď bolo teplejšie tak mi ukazovalo teplotu normálne v prevádzkovej teplote.(Medzi modrým a červeným).Teplý vzduch mi začal prúdiť až po cca 10 km.Ale nebol to dosť teplý.Poväčšinou mi to stále ukazuje v modrom.Cestu do práce mám stálu rovinu a niečo aj po dialnici.Kamoš má Peug.206 a on keď len stoji tak sa mu to zohreje hned.A ma 1,9.Ja síce 2,0.Predpokladám tiež asi to bude ten termostat.Možno nebol menení od novoty.Čo myslíte vy? Question
Návrat hore
RisNo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2006
Príspevky: 1617
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Pi Mar 24, 2006 9:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus vymenit ten termostat....Ale ked chces si byt isty, tak skoc na testy a tam by Ti to mali povedat presne...
_________________
--== RisNo ==--
Monthy III = Volvo S80 V8....BUDE
Monthy II = VeBe 99" 2.0 16V 100KW (X20XEV)
Monthy I = VeBe 98" 1.8 16V 85KW (X18XE)
http://risno.salem.sk/
http://www.dobryanjel.sk/
http://www.smolkovia.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jozef_strasiftak@opelclub
Anonymný





PríspevokZaslal: Pi Mar 24, 2006 9:29 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky moc.Tak to skúsim a dám ti vedieť.Takéto veci sa najlepšie robia po zime.Vtedy to najviac potrebuješ!!! Idea
Návrat hore
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Pi Mar 24, 2006 10:34 am    Predmet: teplota Odpovedať s citátom

Mne to na omege 3.0 benzín vylezie asi po 7-8 km a tam sa ustáli.Kúriť začne o také 2-3 km skôr.Keď vypnem motor a po chvíli idem štartovať,ukazuje to vyše 100 stupňov,keď naštartujem,hneď to zlezie naspäť.Niekedy aj na križovatke na voľnobehu to ide nad 100,keď sa pohnem -normál.Počas jazdy to vôbec neprehrieva.Je to normálne,aby to na voľnobehu toľko ukazovalo?Vodná pumpa je skoro nová,neviem,či to robilo aj predtým-nevšimol som si.
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
harry.dj
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.01.2006
Príspevky: 680
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Mar 24, 2006 2:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a ventilator na chladiči sa ti zopne?
_________________
Opel OMEGA 2.0i,CD,16V caravan.X20XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Pi Mar 24, 2006 2:57 pm    Predmet: teplota Odpovedať s citátom

Ano,už som ho pár krát počul,aj po zhasnutí motora.Ale nemôžem povedať na 100% že sa zopne vždy.Podľa mňa to buď funguje alebo nejde nikdy.Možno nejaký zlý kontakt?Ale vlastne už bolo aj tak,že ventilátor išiel a teplota nad 100.Takže neviem,keby tam bola zlá/slabá?/vodná pumpa,tak by to varilo aj za jazdy-podľa mňa.Ale vždy len pri voľnobehu,alebo po vypnutí motora.
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
verko
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 14.07.2006
Príspevky: 92
Bydlisko: KE

PríspevokZaslal: Po Júl 31, 2006 4:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mam corsu B a teraz v lete my to ukazuje ak stojim 100 a az vtedy sa zapne ventilator a vypne sa priblizne ked klesne nad 90 v serv. knizke tam nieco take pisu/ kto sa ma ucit nemecky?/ ze je to normalne. aspon na corse. ale som pocul ze su rozne termostaty kedy otvaraju
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Št Máj 31, 2007 3:10 pm    Predmet: Re: teplota Odpovedať s citátom

undy Napísal:
Mne to na omege 3.0 benzín vylezie asi po 7-8 km a tam sa ustáli.Kúriť začne o také 2-3 km skôr.Keď vypnem motor a po chvíli idem štartovať,ukazuje to vyše 100 stupňov,keď naštartujem,hneď to zlezie naspäť.Niekedy aj na križovatke na voľnobehu to ide nad 100,keď sa pohnem -normál.Počas jazdy to vôbec neprehrieva.Je to normálne,aby to na voľnobehu toľko ukazovalo?Vodná pumpa je skoro nová,neviem,či to robilo aj predtým-nevšimol som si.


myslim ze je to normalne, kedze ti auto pekne hreje ako ma. TYm padom mozes vylucit termostat (kedze ti najprv nekuri - maly okruh a potom kuri dostatocne - otvori velky okruh). Zas si zober ze mas 3 liter, myslim ze je to V6. Ked ho vypnes, tym padom sa vypne aj obeh vody co ma za nasledok zvysenie teploty v motore, a tam je cidlo. Nicoho sa neobavaj.
Aj ja som bol najprv prekvapeny (VeA 2.0i) ked v zime sa mi motor nedostal nad 50 stupnov, ale auticko pekne hrialo, v lete vylezie teplota ku 100ke, zapne sa ventilator. Vsetko ako ma byt. Fuu.som sa rozpisal kus....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dedo.miki
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.03.2007
Príspevky: 364
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Máj 31, 2007 4:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozpísal a na rok staré odpovedáš.
_________________

http://turista-miki.szm.com/turista-miki.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ne Jún 03, 2007 12:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dedo.miki Napísal:
Rozpísal a na rok staré odpovedáš.


jaaaj..a kto si to ma vsimat Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group