Opelclub Fórum
kontrolka motora

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Atos
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.05.2007
Príspevky: 6
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Máj 08, 2007 7:32 pm    Predmet: kontrolka motora Odpovedať s citátom

Ahojte,
stal som sa len nedávno majitelom opel vectra 1.6 16V rok výroby 1997. Po čase sa mi rozsvietila kontrolka motora, potom zase zhasla na pár dní a potom opäť svietila pár desiatok km, potom zase nič, až nakoniec pri tretej etape svietenia sa k tomu pridal aj čudný chod motora, akokeby na 2-3 valce. Podľa navodu na tejto stranke som vyblikal poruchu 1405, čo je EGR ventil a nakoniec mi to mechanik aj zaslepil. ( Výmena v značkovom by ma vyšla na cca 8000, momentálne toľko nebolo) . Prečistiť ventil sa mu nepodarilo tak, aby aj chodil, takže teraz motor ide v podstate dobre a kontrolka svieti (aj po zresetovaní pomocou spojením mínusu s plusom na akumulátore na 1 min). Chcel by som sa spýtať, či takýto režim (ide teraz motor v núdzovom režime?) nevadí a či sa s tým nemôže niečo iné poškodiť? Opútovná kontrola vyblikávaním hlási stále len 1405.
Diky za pomoc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut Máj 08, 2007 7:59 pm    Predmet: Re: kontrolka motora Odpovedať s citátom

Atos Napísal:
Ahojte,
stal som sa len nedávno majitelom opel vectra 1.6 16V rok výroby 1997. Po čase sa mi rozsvietila kontrolka motora, potom zase zhasla na pár dní a potom opäť svietila pár desiatok km, potom zase nič, až nakoniec pri tretej etape svietenia sa k tomu pridal aj čudný chod motora, akokeby na 2-3 valce. Podľa navodu na tejto stranke som vyblikal poruchu 1405, čo je EGR ventil a nakoniec mi to mechanik aj zaslepil. ( Výmena v značkovom by ma vyšla na cca 8000, momentálne toľko nebolo) . Prečistiť ventil sa mu nepodarilo tak, aby aj chodil, takže teraz motor ide v podstate dobre a kontrolka svieti (aj po zresetovaní pomocou spojením mínusu s plusom na akumulátore na 1 min). Chcel by som sa spýtať, či takýto režim (ide teraz motor v núdzovom režime?) nevadí a či sa s tým nemôže niečo iné poškodiť? Opútovná kontrola vyblikávaním hlási stále len 1405.
Diky za pomoc.
EGR ventil je zapojeny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Atos
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.05.2007
Príspevky: 6
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Máj 08, 2007 8:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim, že ano.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut Máj 08, 2007 8:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Atos Napísal:
Myslim, že ano.
Tak to je dost podstatne ked nebude zapojeny ,bude svietit stale.Zajtra Ti pozrem v robote ten chybovy kod,lebo doma mi to dajako nechce ist TIS 2000.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Atos
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.05.2007
Príspevky: 6
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Máj 08, 2007 9:12 pm    Predmet: kontrolka motora Odpovedať s citátom

diky za ochotu... ten chybovy kod 1405 je ten EGR ventil, a ventil je zapojeny, aspon mi mechanik nehovoril nic o tom, ze by nechal odpojene kable, ale povedal, ze sa mu nepodarilo rozhybat nejaky piest v tom ventile...moze to preto svietit? Nema takato prevadzka vplyv na nieco ine?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut Máj 08, 2007 9:27 pm    Predmet: Re: kontrolka motora Odpovedať s citátom

Atos Napísal:
diky za ochotu... ten chybovy kod 1405 je ten EGR ventil, a ventil je zapojeny, aspon mi mechanik nehovoril nic o tom, ze by nechal odpojene kable, ale povedal, ze sa mu nepodarilo rozhybat nejaky piest v tom ventile...moze to preto svietit? Nema takato prevadzka vplyv na nieco ine?
Nema vplyv,pri niektorych modeloch sme ich dokonca davali von.To sa bohuzial teba netyka,boli to motory r.v.2001 a dalo sa tam naprogramovat moznost bez EGR ventilu.Zajtra Ti mozem dat dalsie odpovede,ale az vecer OK? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Máj 08, 2007 10:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

EGR aj po zaslepení musí ostať funkčný, teda musí sa "hýbať", inak riadiaca jednotka bude stále hlásiť chybu. Porucha EGR by na chod motora nemala mať vplyv, myslím, že ECU pri nej ani neprechádza do núdzového režimu. Keď ti však bude stále svietiť kontrolka poruchy motora v dôsledku nefunkčného EGR, može sa stať, že takto prehliadneš inú chybu, torú by ti kontrolka signalizovala.
Na čistenie EGR je najvhodnejší čistič na karburátory.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Atos
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.05.2007
Príspevky: 6
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2007 7:08 am    Predmet: kontrolka motora Odpovedať s citátom

Zatial Vam diky za info...
onedlho sa budu robit mensie opravy, tak skusime to este precistit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2007 8:31 pm    Predmet: Re: kontrolka motora Odpovedať s citátom

Atos Napísal:
Zatial Vam diky za info...
onedlho sa budu robit mensie opravy, tak skusime to este precistit.
Skus ten EGR venti poriadne vycistit,rozhybat tym cisticom karburatorov ako spravne podotkol macil a kontrolka by mala prestat svietit.Ten piestik by mal potom pekne chodit do vnutra.Caf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Atos
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.05.2007
Príspevky: 6
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2007 9:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpokladam, ze sa buduci tyzden dostanem k mechanikovi, tak to skusime. Zatial diky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group