Opelclub Fórum
vrzganie pri kolese

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - PODVOZOK/BRZDY
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Peto3
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.11.2006
Príspevky: 20
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Nov 09, 2006 10:41 am    Predmet: vrzganie pri kolese Odpovedať s citátom

Zdravím opeláci Smile

Mám taký problém, nieco na mojom aute pri zadnom kolese strašne vŕzga, zacalo to tak nenapadne no teraz je to poriadne, bol som v servise kde som prednedávnom menil olej, rozvody, opravoval vyfuk a pod, jeden mechanik vravel ze mu na VW robilo to iste, ze rozobral uchytenie, namazal silent bloky a je to OK. Tak som sa teda s jednym dohodol ze sa na to doma pozrie a urobi to. Mali ste niekto podobny problem ?? vraj to tipek pocul uz u viacerych oplov.

Prejavuje sa to hlavne pri pomalsej jazde, staci mensia nerovnost a vrzga to jak...No vie to poradne nastvat, jak som auto kupoval mesiac a pol dozadu tak to pocut nebolo, teraz som este zacvakal za spominanu opravu, vsetko slape jak ma spokojny som, az na tie pazvuky, idete po ulici v super aute a skripe to jak nejaky stary vrak Confused
_________________
Opel Vectra 1.8i 16V
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jakub-ko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.11.2006
Príspevky: 780
Bydlisko: KOSICE

PríspevokZaslal: Št Nov 09, 2006 10:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Peto3: je to klasika pri vectrach su to silentbloky na zadnej naprave pri kolese na kazdej strane su 2 ale v podstate su to "gulove capy" a pomaly ti odchadzaju najjednoduchsie je dat dole koleso a strikackou a ihlou tam do nich cez prachovku natiskat olej potom to prestane
_________________
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dejv86
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 19.12.2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Ut Feb 06, 2007 7:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj ja mam takyto isty problem, na TIGRE!!! vzdy ked mi niekto sadne dozadu a rozbieham sa tak cudne to vrrrrzga... Moze to byt ten isty problem?? Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peto3
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.11.2006
Príspevky: 20
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Feb 19, 2007 11:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Trosku neskoro ale predsa Smile... no ja som to inak nakoniec spravil dal som jednemu tipkovi rozobral a namazal vsetko este aj nejakym specialnym pripravkom a uz 4 mesiace nevrzga...

Teraz to zacina vrzgat zase v predu takze niekedy si to musim zopakovat...

Neviem tazko povedat ci to moze byt to iste... mne to robilo skor ked som isiel cez retardery a neskor stale pri hocijakej nerovnosti na ceste..
_________________
Opel Vectra 1.8i 16V
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
taki22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.01.2007
Príspevky: 288
Bydlisko: Košice-okolie

PríspevokZaslal: Ut Feb 20, 2007 3:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

...veru, je to choroba skoro kazdej Vectry..Tiez som to zo zaciatku riesil mazanim ale ono sa to rozvrzgalo asi po 2 tyzdnoch... teraz su vzadu nove silentbloky a uz je to OK.
_________________
Opel Vectra B caravan 2.0 DTL 16V

4 kola, volant, kufor...normalka Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opeler
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.02.2006
Príspevky: 150

PríspevokZaslal: So Apr 14, 2007 9:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak vitam v klube(vrzgačov) asi 3 tyzdne to uz pocuvam, ale nemam cas sa na to pozriet, a dost to lezie na nervy.
_________________
Pripraviť sa. Pozor. Štart!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fanuc
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.01.2007
Príspevky: 334
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ne Apr 15, 2007 9:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

to asi nebude problém iba na vectrách.ja mám zafiru a ako začalo byť teplo tak vŕzg vŕzg vŕzg vŕzg vŕzg vŕzg.No hrúza.Ale keď idem v noci,keď je chladno,tak nič.
_________________
Opel Zafira 1.9 110kw/Z19DTH 150koníkov jupííí ,chipnutá na 176koní/ 387Nm
Opel Zafira 1.8 16v Elegance 85kW/115koníkov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stano
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.07.2007
Príspevky: 74
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ne Júl 01, 2007 6:30 pm    Predmet: vrzganie na zadnej naprave Odpovedať s citátom

Prave som kupil Vektru B 16 i 16V a mam ten isty problem. Kolko stoja tie silentbloky na zadne kolesa. Je mozne ze to roi iba jedno a da sa to opravit aj na jednom alebo obsahuje sada hned na obydve. Mam pocit akoby to uz niekto preddtym mazal. tlmic na strane veka nadrze je cely oteceny od oleja a kvapka s neho obcas olej, na druhej strane je suchy tlmic a ziaden problem. Tiez to vrzga iba pri 1 a 2 prevodovom stupni alebo ked zabrzdim rucnu a vystupujem. Poradte mi prosim pripadne navod na opätovne namazanie
Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ne Júl 01, 2007 6:44 pm    Predmet: Re: vrzganie na zadnej naprave Odpovedať s citátom

Stano Napísal:
Prave som kupil Vektru B 16 i 16V a mam ten isty problem. Kolko stoja tie silentbloky na zadne kolesa. Je mozne ze to roi iba jedno a da sa to opravit aj na jednom alebo obsahuje sada hned na obydve. Mam pocit akoby to uz niekto preddtym mazal. tlmic na strane veka nadrze je cely oteceny od oleja a kvapka s neho obcas olej, na druhej strane je suchy tlmic a ziaden problem. Tiez to vrzga iba pri 1 a 2 prevodovom stupni alebo ked zabrzdim rucnu a vystupujem. Poradte mi prosim pripadne navod na opätovne namazanie
Dakujem


pozri si v Obsahu fora polozku Odkazy - linky.
Ja som na VeA bral z ARP lebo som to mal na skok z intraku www.arp.sk skus sa este kuknut na www.elitecat.sk.
Pripadne napis odkial si, mozno ti niekto poradi konkretnejsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ne Júl 01, 2007 6:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bolo by naj vymenit zadne gulove capy su tam 4ks +silenbloky na tyci stabilizatora a mas pokoj (cap cca 1100sk/ks orig. + silenblok cca 100ks)
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Júl 01, 2007 8:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Stano:
Tlmič máš od oleja preto, lebo tečie. Vymeniť, najlepšie obidva.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Stano
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.07.2007
Príspevky: 74
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ne Júl 01, 2007 8:34 pm    Predmet: vymena tlmicu Odpovedať s citátom

Je mozne ze vrzga aj ten oteceny tlmic a capy su v poriadku. Druhy zadny je sice hrdzavy ale suchy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - PODVOZOK/BRZDY Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group