Opelclub Fórum
problem z AT, pomooooc....

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: St Apr 04, 2007 4:11 pm    Predmet: problem z AT, pomooooc.... Odpovedať s citátom

vie mi niekto povedat kolko ide oleja do automatickej prevodovky a aky sa tam musi davat? r.v. 2000. 3,0 V6..a este dnes mi zacal blbnut ked zaradim D tak sa mi vsetky rozsvietia ale vsimol som si ze ked dlhsie pockam tak sa potom rozsvieti konkretny stupen...moze to byt tym ze je tam malo oleja?..len sa pytam lebo neviem aky mam stav oleja..nespravi mi to pri R, 1, 3..pri P, D mi to urobi..dakujem za kazdu odpoved alebo radu....

P.S. ak mam zaradene do D a svietia vsetky diody pri salpake tak sa to akokeby rozbieha na vyssom stupni.
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Pi Apr 13, 2007 9:30 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze odpoviem sam sebe Very Happy Very Happy Very Happy ..Dned som bol v servise s AT a zistili ze tuto poruchu ma na svedomi predvolic prevodovky a konkrete zatecena voda v nom ktora sposobila zoxidovanie na plosnom spoji. Vycistil to od vody takze to pojde ale odporucal mi vymenu nakolko 1 a 3 mi nefunguje pri manualnom radeni koli tej oxidacii.
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
chausj
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.12.2006
Príspevky: 2224
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Apr 13, 2007 9:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

aspon ze tak, je tozko vymenitelne alebo narocne na financie?
_________________
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007 - NA PREDAJ
Ford Focus Wagon 2011 2.0 TDCI
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: So Apr 14, 2007 7:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

vymenit sa da velmi jednoducho odmontuje sa a odpoji steker..technik hovoril ze to stoji okolo 12 000 sk..
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
chausj
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.12.2006
Príspevky: 2224
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Apr 14, 2007 8:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak na AT to je asi celkom v pohode cena
_________________
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007 - NA PREDAJ
Ford Focus Wagon 2011 2.0 TDCI
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ch-omega-sk
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 01.08.2009
Príspevky: 3
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: So Aug 01, 2009 9:30 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte všetci, som tu nový a chcem sa opytáť v súvislosti s touto témou aký by mal ísť olej do automatickej prevodovky do omegy Y26SE a hlavne koľko cca litrov. chceli by sme ho preventívne vymeniť. Niekedy sa nám tiež ked je studený motor rozsvietia všetky kontrolky pri preradení na D alebo aj 1,2,3. Ide však príslušná rýchlosť. Keď dám N a potom znova D tak už nesvietia.
Ďakujem za odpovede.
_________________
Omega 2.6 132kW Y26SE, ex-omega 2.2 104kW, ford mondeo 1.6 70kW, fiat marea weekend 2.4TD 91kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: So Aug 01, 2009 6:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aky olej ti tam ide ti povedia v kazdom dobrom obchode kde take veci predavaju lebo v aktalogu to najde. Co sa tyka tych kontroliek problem moze byt v tom ze je zle nastaveny predvolic ktory sa nachadza na lavej prednej casti prevodovky zospodu auta. Ked pohnes rychlostnou pakou tak sa ti v predvolici posuvaju take bezce po drahe ktora je rozdelena a ked je cela ta krabidcka trosku viac natocena tak ti bezec ostane v medzipolohe a popripade zasahuje aj do prislusneho pola tak sa rozsvietia vsetky kontrolky. Ten predvolic je ak si dobre pamatam priskrutkovany na prevodovke dvoma skrutkami a v predvolici nie su okruhle diery ale ovalne kvoli tomu aby sa dal nastavit do spravnej polohy. Ak budes menit olej bolo by dobre vymenit aj olejovy filter co sa nachadza v prevodovke lebo moze byt zaneseny a ten predavaju len v OPLI.
Ked sa rozhodnes skontrolovat predvolic bolo by dobre ho odmontovat dole a rozobrat lebo je tam sicee tesnenie ale nie je moc vodotesne a dostava sa dnu voda ktora potom sposobuje oxidaciu plosneho spoja a moze sa stat ze sa ti rozpadne kusok drahy. Takze ak to rozoberies dobre to vycisti prekontorluj ci je draha kompletna, premaz to jemne vazelinou na tesnenie daj silikon a zlep krabicku dokopy a primontuj a nastav na prevodovke.
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
ch-omega-sk
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 01.08.2009
Príspevky: 3
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 4:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj. neviem či by som si na to trúfol. také jednoduchšie technické veci zvládnem, ale toto sa mi vidí skôr pre mechanika. onedlho budeme meniť aj motorový olej tak to poviem známemu v servise. no a ten filter uvidím čo mi povie. a ďakujem pekne za radu.
_________________
Omega 2.6 132kW Y26SE, ex-omega 2.2 104kW, ford mondeo 1.6 70kW, fiat marea weekend 2.4TD 91kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 4:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zlozito to vyzera ked to citas ale je to pomerne jednoducha zalezitost a ja som to robil prvykrat v zivote a bezproblemou.
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Rado Bystriansky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.01.2010
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Jan 08, 2010 9:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

reagujem neskoro, ale možno pomôže - cena toho filtra v automate je 70 EUR, dodajú ho do 3 dní - a podľa toho akú farbu mal prevodový olej v mojom aute keď som ho kúpil, určite odporúčam rovno vymeniť aj ten filter - cítiť malé zlepšenie aj pri radení.. zaujímavé čo sa nachádzalo v prevodovke - malý biely kamienok s priemerom cca 5mm - nikto nevie kde sa to tam objavilo Shocked
_________________
opel omega x30xe automat, r.2000
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group