Opelclub Fórum
omegaV6

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Dragon5556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.01.2007
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: So Feb 24, 2007 7:03 am    Predmet: omegaV6 Odpovedať s citátom

zdravym vsetkych oplakov....mam taky maly dataz vlastnim omegu V6 2.5benzin a pocul som take informcie ze tieto motory su vadne uz od vyroby proste ze je tam velky problem s rozvodmy ze sa zvyknu kazyt....
je na tom nieco pravdy????????????? Nemate stym niekto skusenosti????????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: So Feb 24, 2007 7:57 am    Predmet: V 6 Odpovedať s citátom

mal som donedávna omegu MV 6-trojliter.Rozvody sa mi nepokazili ani za 251000 km,zato ostatné veci dosť často-tesnenie viečok ventilov,výfukové zvody,preskali vodítka sacích ventilov a lietali do valcov,praskal chladič oleja,krokový motorček voľnobehu som čistil každých 6 mesiacov,predná náprava poddimenzovaná-tyčky stabilizátora vydržia cca rok,nekúrilo to poriadne-stále sa zanášal radiátor kúrenia-donemoty som preplachoval chladiaci systém,vždy to pomohlo na tri dni.Doporučujem dať to pozrieť do značkového servisu,kde budeš mať na papieri záruku na opravu a pri výmene rozvodového remeňa daj vymeniť aj kladky a vodnú pumpu aj keď ešte nebude tiecť-ona začne.Inak som si s autom užil aj pekné chvíle a dlho som bol k autu trpezlivý,dorazili ma tie vodítka ventilov-ak máš tú možnosť,daj odstrániť asi 8 mm časť,ktorá už nie je zalisovaná v hlave ale trčí do priestoru valca-tá zvykne prasknúť a robí to strašný rámus.Nič sa väčšinou vážne nepoškodí,len s tým je robota stále rozoberať a skladať.Prajem veľa šťastných kilometrov.Pozri si vlákno Omega MV 5
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dragon5556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.01.2007
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: So Feb 24, 2007 9:34 am    Predmet: Re: V 6 Odpovedať s citátom

to si ma potesil s tymi rozvodmi ja mam tu omegu asi tak dva roky a bol som s nou velmi spokojny ale asi tak posledne dva mesiace strasne nieco odysla my automaticka prevodovka dal som ju do servisu ide super o chvilu zas tesnenia pod hlavami,ako hovoris ani poriadne nekuri, je s tym autom dost vela problemov skoro vsetko co si vymenoval. PRED tym som mal wv vento to malo najazdenych vyse 300-tisic ale nebol s nim nijaky vazny problem. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jerryl
Prezidento
Prezidento


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 633
Bydlisko: Topoľčianky

PríspevokZaslal: So Feb 24, 2007 2:39 pm    Predmet: Re: V 6 Odpovedať s citátom

Dragon5556 Napísal:
to si ma potesil s tymi rozvodmi ja mam tu omegu asi tak dva roky a bol som s nou velmi spokojny ale asi tak posledne dva mesiace strasne nieco odysla my automaticka prevodovka dal som ju do servisu ide super o chvilu zas tesnenia pod hlavami,ako hovoris ani poriadne nekuri, je s tym autom dost vela problemov skoro vsetko co si vymenoval. PRED tym som mal wv vento to malo najazdenych vyse 300-tisic ale nebol s nim nijaky vazny problem. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Nechápem ako mohla odísť automatická prevodovka.Ja som mal už tretie auto s automatom a nedopustím na to.Musí prežiť tri motory.
Teraz mám klasiku a som ztoho hotový.Prvá príležitosť a kupujem automat.Inak čo som si všimol.Dosť ludí necháva auto pri odparkovaní visieť na P-čku bez ručnej brzdy.To je neprípustné!Jednoducho sa to súkolie rozíde.A hlavná podmienka funkčnosti je dostatok oleja.
Čo sa týka Omegy,mal som ju 5rokov,ale do motora som nešiahol okrem rozvodov a sviečok.Chodila ako hodinky.Samozrejme olej bol Shell 0W40.Nič iné a nič horšie.Kúrenie šlapalo tiež.dvojzónová klíma.Jedine s čím môžem súhlasiť je predná náprava.Motor má 305kg a tie guláky to skrátka po roku a pol vzdali.Tak isto predné brzdy.Výmena bola potrebná káždý rok.ABS ich za rok zožralo.Je to daň za váhu.Ale celkove to vozítko nemalo chybu.
_________________
OPEL VIVARO LONG 2,5 CDTI WESTFALIA - automat
www.jerryl.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Dragon5556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.01.2007
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ne Feb 25, 2007 2:33 pm    Predmet: Re: V 6 Odpovedať s citátom

suhlasim s tym P-ckom na tej prevodovke pouzival som ho stale mozno aj preto odysla no teras ide super a co sa tyka toho motora ja som ho tak uz kupil zlakala ma cena on uz bol ako olejova gula len dufam ze uz nezacne znovu niekde tiect Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Ne Feb 25, 2007 6:16 pm    Predmet: ... Odpovedať s citátom

No s tým automatom som urobil 250000 km ozaj bez problémov a to som parkoval zásadne len na P/ručná nefungovala.../Tak ti prajem už len príjemné zážitky s omegou.
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dragon5556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.01.2007
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ne Feb 25, 2007 7:19 pm    Predmet: Re: ... Odpovedať s citátom

undy Napísal:
No s tým automatom som urobil 250000 km ozaj bez problémov a to som parkoval zásadne len na P/ručná nefungovala.../Tak ti prajem už len príjemné zážitky s omegou.


tak to ti velmi pekne dakujem dufam aj ja ze to auto uz bude fungovat ako hodinky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
shipply
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2007
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Mar 24, 2008 5:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pridam sa k vasej debate mam tiez omegu x25xe a najprv mi prerazilo tesnenia pod vekami ventilov popritom zacalo nieco trieskat na jednej hlave nebolo to pravidelne ale casom sa to zpravidelnievalo olej to tlacilo von ako vodopad ale stale som ho dolieval a raz som ho nastartoval presiel som asi 10 metrov motor chytil taky zvlastny zvuk ako keby preskocil remen a zhasol mam trochu pocit ze sa zadrel lebo nejde ani pretocit mate s tym niekto skusenosti pripadne ci sa da tento motor nejako opravit teda myslim vybrus alebo daco take?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Po Mar 24, 2008 2:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam OB r.v. 2000 3.0 V6 X30xe automat a mam ho uz vyse roka a nemam s nim ziadne problemy, ide ako hodinky a jazdim s nim kazdodenne do prace 60 km....
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jani152
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.04.2009
Príspevky: 260
Bydlisko: Chalúpkova 156/25, Čadca 02201

PríspevokZaslal: So Júl 18, 2009 11:12 pm    Predmet: omega Odpovedať s citátom

cau te oplaci, ja mam 2.5i 1995 a stale mam problemy s olejom lebo stale sa niekde trati a vymenil som aj tesnenia pod vykom ventilov a stale niekde ide, ale sem tam som zistil ze sa mi dostal do sacieho potrubia viete mi poradit ako sa tam moze dostat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Júl 21, 2009 6:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zmeraj kompresiu.
Ak bude nízka, budú to pravdepodobne piestne krúžky (krúžok).
Expandujúci plyn vo valci sa tlačí pod piest a cez odvetranie sa vracia na sanie, unáša pritom so sebou aj olej.
To by vysvetľovalo ten olej v sacom potrubí.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jani152
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.04.2009
Príspevky: 260
Bydlisko: Chalúpkova 156/25, Čadca 02201

PríspevokZaslal: St Júl 22, 2009 8:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

diky KAJO za radu ale si ma nepotesil. a co sa tyka toho motora mam taky isty a zatial mam len take male problemy ale ktore starsie auto nema. ale radsej nech sa mi pokazi starsie ako nove to by ma rozculilo viac. ale je to super jazda na omege 2.5i
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group