Opelclub Fórum
Zhasina motor

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TIGRA, SPEEDSTER - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
popol_2212
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.02.2007
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: So Feb 17, 2007 8:35 am    Predmet: Zhasina motor Odpovedať s citátom

Nazdar vsetkym opelakom.Mam jeden problem,mam Opel tigra r.v.97 1,6 a pri jazde som presiel vzdialenost asi 15km a motor zhasol no po chvilke nastartoval,no opakovalo sa to znova a na posledny krat mi motor zhasol a uz nenastartoval.Tak som to dal znamemu nech sa na to pozrie a zistil ze je natrhnuty rozvodak a niektore ventily su ohnute,uz sa to vsetko vymiena,su to riadne polozky penazi to vam poviem,chcem vediet ci to mohlo sposobovat zhassinanie motora?Mam sa tam este na nieco pozriet?Prosim poradte mi niekto ak viete,bez auta som uz mesiac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jochmann
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2007
Príspevky: 142
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Feb 17, 2007 11:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj, vobec ti nezavidim, tiez mam tigru a musim vyklopat zatial ma takato smola obchadza... ked uz si bez auta tak nech ti pozrie a precisti aj EGR ventil, je to malickost ale mne zhasinal motor kvoli tomu Wink a pravdupovediac, neviem si predstavit ako by mal zhasinat motor kvoli natrhnutemu rozvodaku...ja som ho mal natrhnuty(nie roztrhnuty! Smile ) na niekolkych miestach, mal uz predsa len svoje roky, auto islo v poriadku akurat ma uz svojim zvukom upozornoval ze cim skor ho menit lebo bude zle Twisted Evil k tym ventilom sa neviem vyjadrit, dufam, ze ti poradi niekto kto do toho lepsie vidi...
_________________
Opel Tigra, 1.6 16v, tmavomodra metla
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jakub-ko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.11.2006
Príspevky: 780
Bydlisko: KOSICE

PríspevokZaslal: So Feb 17, 2007 10:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vycistit klapku egr ventil a krokovy motorcek
_________________
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fastspeed
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 986
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Ne Feb 18, 2007 3:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A keď už máš hlavu valcov ajtak rozobratú, tak daj prečistiť aj hidraulické zdvihátka ventilov, lebo možno, že teraz ešte neklepú za studena, ale za rok môžu. Idea
_________________
Nejazdím rýchlo, len lietam nízko...
Jožo
My EX Opel Calibra C20XE, 4x4 OFF Opel Omega A3000 C30LE Opel Astra F Caravan C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Feb 18, 2007 8:55 pm    Predmet: Re: Zhasina motor Odpovedať s citátom

popol_2212 Napísal:
Nazdar vsetkym opelakom.Mam jeden problem,mam Opel tigra r.v.97 1,6 a pri jazde som presiel vzdialenost asi 15km a motor zhasol no po chvilke nastartoval,no opakovalo sa to znova a na posledny krat mi motor zhasol a uz nenastartoval.Tak som to dal znamemu nech sa na to pozrie a zistil ze je natrhnuty rozvodak a niektore ventily su ohnute,uz sa to vsetko vymiena,su to riadne polozky penazi to vam poviem,chcem vediet ci to mohlo sposobovat zhassinanie motora?Mam sa tam este na nieco pozriet?Prosim poradte mi niekto ak viete,bez auta som uz mesiac.

Samotné natrhnutie zhasínanie nespôsobí, až keď remeň preskočí (čo je vlastne nevyhnutný následok natrhnutia) a rozhodí sa časovanie ventilov. V prvom rade treba zistiť, prečo bol remeň natrhnutý. Kedy boli naposledy menené rozvody? Maximum je 60000km, alebo 4 roky. Menia sa vodiace a napínacia kladka, samotný remeň, a podľa potreby aj vodná pumpa, ale tá aspoň pri každej druhej výmene rozvodov. Mne sa niečo podobné stalo v dôsledku vadnej pumpy.Skončilo to výmenou všetkých 16-tich ventilov, vodítok, a repasom hlavy.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TIGRA, SPEEDSTER - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group