Opelclub Fórum
Opätovná strata ťahu

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
tristan91
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.04.2008
Príspevky: 18
Bydlisko: TO

PríspevokZaslal: Ut Jan 27, 2009 11:05 am    Predmet: Opätovná strata ťahu Odpovedať s citátom

Musel som otvoriť novú tému, pretože sa mi nedarí stále vyriešiť môj problém s ťahom motora na Zafire 2.0 DTI r.v.2004. Chcem upozorniť, že som užívateľ motorového vozidla , nie automechanik.
Uvediem všetky informácie, tak sorry, ak toho bude veľa.....

Zafira bola kúpená jazdená začiatkom apríla 2008, jazdená vo Francúzsku (vraj z leasingu). Auto malo najazdených cca 72.000 km, ale podľa opotrebovania brzdových kotúčov predpokladám hodnotu cca 110.000 km. Auto fungovalo v pohode len som dal vyčistiť disky, pretože mi spadali 2 pneumatiky, ale to nesúvisí s témou  Po 3.000 km som dal vymeniť olej a olejový filter – ako odporúčal predajca (olej značky TOTAL vlastnosti z hlavy neviem).

Po asi 3-4 mesiacoch sa mi rozsvietila kontrolka kľúčika pri štarte a po dosiahnutí otáčok nad 2.500 zhasla. Samotný štart bol trochu dlhší. Niekedy na prelome augusta a septembra som počas jazdy cítil, že auto stratilo akceleráciu, pri 3.stupni sa mi nepodarilo dostať otáčky na 2000, plyn stlačený na podlahe aby sa dala zaradiť 4 a po dlhšej dobe sa mi podarilo dať aj 5....na diaľnici max. rýchlosť 100 – 110 km/h a samozrejme plyn na podlahe . Neviem, či to má nejaký význam, ale vonku bolo dosť vlhko a celou cestou bola silná búrka. Zašiel som do servisu OPEL v BA Petržalka – hneď mi volali, že tá kontrolka mi svieti, pretože sú už opotrebované žhaviče. A že ten problém s ťahom je vyriešený, išlo len o poškodený koniec hadičky prívodu vzduchu do turba a že to ich technik skrátil a auto ide v pohode. Tak som dal vymeniť aj žhaviče....

Auto išlo asi 350 km v pohode (nie v kuse, ale asi 3 cesty medzi BA a TO). Cestou z BA sa fajne rozpršalo, auto išlo na 130 – 140 km/h a keď som spomalil, aby som odbočil na R1, tak opäť strata ťahu, rovnako ako opisujem vyššie. Po preštudovaní rôznych tém na fóre som si myslel, že sa jedná o zasvinený vzduchový filter. Dal som auto známemu do servisu v TO. Podľa popisu, čo som mu dal tak tipoval váhu vzduchu alebo katalyzátor (čo ma veľmi potešilo ). Auto nesignalizovalo kontrolkou žiadnu chybu, taktiež detekcia cez comp (neviem aký soft) nič neukázala. Nakoniec mi pozrel vzduchový filter a problém bol vyriešený. Filter bol fakt zasvinený a je to len moja chyba, že som ho nevymenil hneď. Ale auto fungovalo opäť bez problémov. Ešte som si dal asi o 2 týždne v tom istom servise vymeniť palivový filter, brzdovú kvapalinu a okrem toho aj brzdové kotúče a platničky. (Na margo skracovania hadičky prívodu vzduchu do turba v servise pre tým, mi v tomto servise povedali, že to sa dá len vymeniť, nie skrátiť).

Hurá, auto funguje, som šťastný človek....až do novembra.....cestou do BA (opäť nám pršalo) som sa dostal do rovnakých ťažkostí, ale už s jednou podstatnou zmenou, auto sa z kopca tak rozbehlo, že som dosiahol skoro 130 km/h, ale v tom momente klesol výkon tak, že spomalilo na 100-ku a na palubovke sa rozsvietil kľúčik. Hurá, už to asi konečne niečo odhalí....Opäť som zašiel do servisu OPEL v BA a super, zase rýchla odpoveď – odišiel mi vraj nejaký soleoidný ventil (dúfam, že som to správne napísal, pretože netuším o čo ide). Oprava do druhého dňa (čakalo sa na súčiastku), auto opäť jazdí ako nové .Pocítil som len problém pri akcelerácii na 1-tke (auto bolo na nej totálne lenivé a stále je) ale od dvojky to už šlapalo dobre. Možno trochu vyššia spotreba, ale to pripisujem zime a kúreniu.

Cez Sviatky ukončila svoju púť baterka, tak som dal novú a až do včera bolo všetko relatívne O.K. Auto išlo po diaľnici v pohode (nepršalo ) 130 až 150 km/h. (asi 90% cesty zo 110 km idem 130). Auto bolo 1 deň zaparkované. Včera večer idem preč a už som to cítil, hovorím si, že asi nejaký nesprávny štart alebo čo, ale nie opäť strata ťahu a dostať sa na krátku vzdialenosť nad 80 km/h pri miernom stúpaní priam nemožné..... Crying or Very sad

Chystám sa opäť na ďalšiu návštevu servisu, ale neviem, asi skúsim niekoho iného...Vie mi niekto na základe tejto prózy poradiť, čo s tým, či je v tom nejaká logika alebo som mal len „šťastie“ na dobrý výrobok????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tristan91
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.04.2008
Príspevky: 18
Bydlisko: TO

PríspevokZaslal: So Jan 31, 2009 12:19 pm    Predmet: doplnenie Odpovedať s citátom

Včera mi po naštartovaní auto ťahalo slabo. Na dialnici išlo tak do 115 km/h. Zdalo sa mi, že sa to asi po 40km zlepšilo, tak som skúsil pridať....nad 120 sa rozsvietila kontrolka - kľúčik, stratil som rýchlosť tak na 105 km/h v priebehu sekundy. Dnes som auto naštartoval a kontrolka už nesvietila a auto ťahalo normálne - teda dobre Smile. Išiel som do iného servisu ako pred tým, diagnostika ukázala chybu v podtlaku vzduchu do turba (také niečo). Chybu vymazal, prestriekal tam kontakty a išli sme to merať počas jazdy. Auto išlo na 100%, ukazovatele boli vo výborných hodnotách (testovali sme to pri rýchlosti niečo cez 140 km/h), takže je to teraz OK. Uvidím, čo to urobí na dialnici pri trvalom výkone na 3000 otáčkach.
Ospravedlňujem sa za nie veľmi presné vyjadrovanie sa ohľadne technických pojmov, ale tieto veci ohľadne áut sú mi fakt cudzie....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tristan91
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.04.2008
Príspevky: 18
Bydlisko: TO

PríspevokZaslal: Po Feb 09, 2009 8:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Po asi 2 týždňoch sa musím opätovne ozvať...včera ma na dialnici zastihlo dosť silné sneženie s dažďom a silným vetrom a nebudete mi veriť, ale ťah je opäť v ťahu....
kontrolka zatiaľ nebliká pretože sa mi v tých kolónach nepodarilo dostať na 100...a teraz nech mi nikto nehovorí, že to nemá nič spoločné s vysokou vlhkosťou....
do servisu pôjdem až o 2 týždne, tak potom dám vedieť, čo nového...
vopred ďakujem za každú podobnú skúsenosť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Po Feb 09, 2009 9:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tristan91 Napísal:
Po asi 2 týždňoch sa musím opätovne ozvať...včera ma na dialnici zastihlo dosť silné sneženie s dažďom a silným vetrom a nebudete mi veriť, ale ťah je opäť v ťahu....
kontrolka zatiaľ nebliká pretože sa mi v tých kolónach nepodarilo dostať na 100...a teraz nech mi nikto nehovorí, že to nemá nič spoločné s vysokou vlhkosťou....
do servisu pôjdem až o 2 týždne, tak potom dám vedieť, čo nového...
vopred ďakujem za každú podobnú skúsenosť...

Osobne by som videl problem vo vahe vzduchu Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tristan91
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.04.2008
Príspevky: 18
Bydlisko: TO

PríspevokZaslal: Po Feb 09, 2009 10:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dik za tip...tiež si to myslel aj mechanik, ale po vymazaní chyby ukazovala váha vzduchu hodnoty lepšie, než uvádzal soft...teraz sa asi pokúsi skontrolovať nejaký snímač (alebo čidlo) pri nasávaní vzduchu...ono je zvláštne hlavne to, že sa to vždy nejako upraví...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Po Feb 09, 2009 10:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tristan91 Napísal:
dik za tip...tiež si to myslel aj mechanik, ale po vymazaní chyby ukazovala váha vzduchu hodnoty lepšie, než uvádzal soft...teraz sa asi pokúsi skontrolovať nejaký snímač (alebo čidlo) pri nasávaní vzduchu...ono je zvláštne hlavne to, že sa to vždy nejako upraví...

Vsak prave vo vahe vzduchu je aj snimac teploty nasavaneho vzduchu a ked je vlhko moze to ovpyvnovat hodnoty.
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tristan91
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.04.2008
Príspevky: 18
Bydlisko: TO

PríspevokZaslal: Po Feb 09, 2009 10:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak možno hovoril práve o tom....a ako to funguje....vzduch je vlhký, snímač z nejakých príčin nefunguje a zapíše sa chyba, chyba sa zmaže a opäť to funguje???? Ja tomu nerozumiem. Čo môže spôsobiť takúto nefunkčnosť snímača?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tristan91
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.04.2008
Príspevky: 18
Bydlisko: TO

PríspevokZaslal: Ne Feb 22, 2009 8:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Cez víkend som bol u automechanika a po zmazaní chyby - podtlaku vzduchu do turba - sa ťah o niečo zlepšil, ale nebolo to ono. Nakoniec sa vymenila váha vzduchu a auto opäť šlape...dúfam, že to vydrždlhšie.... Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bo747
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.03.2009
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Št Mar 12, 2009 8:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mam podobný problem, len s tým ze mi ide motor na 3 valce auto uz mam mesiac v servise, mam vymenené kruzky, 1 piest.v pondelok mi ho vratili s tým ze ho mam 2 týzdne skusat, hned na druhý den som ho musel vratit lebo mi vykazuje tu istu chybu pre ktoru som ho tam dal. a mechanik mi povedal ze to chce nový motor. tiez som v koncoch lebo ma to uz stalo kopu penazi a casu, a mechanici si s tým nevedia dat rady. ak prides na nejaku radu ktora by pomohla aj mne daj vediet. bo747@azet.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Mar 12, 2009 8:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, a co ked to je chyba niekde v elektrike, vymenis holy motor, tak to ti vobec nepomoze.
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tristan91
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.04.2008
Príspevky: 18
Bydlisko: TO

PríspevokZaslal: Št Mar 12, 2009 8:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

bo747 Napísal:
mam podobný problem, len s tým ze mi ide motor na 3 valce auto uz mam mesiac v servise, mam vymenené kruzky, 1 piest.v pondelok mi ho vratili s tým ze ho mam 2 týzdne skusat, hned na druhý den som ho musel vratit lebo mi vykazuje tu istu chybu pre ktoru som ho tam dal. a mechanik mi povedal ze to chce nový motor. tiez som v koncoch lebo ma to uz stalo kopu penazi a casu, a mechanici si s tým nevedia dat rady. ak prides na nejaku radu ktora by pomohla aj mne daj vediet. bo747@azet.sk


Dúfam, že Ti niekto poradí, kto tomu naozaj rozumie (teda, ak si o radu žiadal mňa). Ja tu len tiež hľadám odpovede na problémy, ktoré sa nedajú riešiť na jednu návštevu servisu. Mne Zafira zatiaľ funguje, takže nová váha vzduchu problém pravdepodobne vyriešila. Jediné, čo Ti môžem poradiť je, že skús nájsť iného mechanika, každý sa na jednu vec pozerá iným pohľadom. Ak si auto nekupoval ako nové, tak možno máš s predchádzajúcim majiteľom zmluvu, ktorá Ťa kryje na skryté vady vozidla - aj keď sa to ťažko dokazuje. Viac Ti neviem poradiť a dúfam, že sa Ti to čoskoro vyrieši....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Št Mar 12, 2009 10:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

bo747 Napísal:
mam podobný problem, len s tým ze mi ide motor na 3 valce auto uz mam mesiac v servise, mam vymenené kruzky, 1 piest.v pondelok mi ho vratili s tým ze ho mam 2 týzdne skusat, hned na druhý den som ho musel vratit lebo mi vykazuje tu istu chybu pre ktoru som ho tam dal. a mechanik mi povedal ze to chce nový motor. tiez som v koncoch lebo ma to uz stalo kopu penazi a casu, a mechanici si s tým nevedia dat rady. ak prides na nejaku radu ktora by pomohla aj mne daj vediet. bo747@azet.sk

Dobre by bolo napisat ake mas auto a hlavne motor Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Mar 13, 2009 1:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bo747 Napísal:
mam podobný problem, len s tým ze mi ide motor na 3 valce auto uz mam mesiac v servise, mam vymenené kruzky, 1 piest.v pondelok mi ho vratili s tým ze ho mam 2 týzdne skusat, hned na druhý den som ho musel vratit lebo mi vykazuje tu istu chybu pre ktoru som ho tam dal. a mechanik mi povedal ze to chce nový motor. tiez som v koncoch lebo ma to uz stalo kopu penazi a casu, a mechanici si s tým nevedia dat rady. ak prides na nejaku radu ktora by pomohla aj mne daj vediet. bo747@azet.sk


predpokladam, ze mas benzin. otvor si novu temu
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Adik
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 23.08.2007
Príspevky: 127
Bydlisko: Kosice

PríspevokZaslal: Po Apr 13, 2009 7:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobne to robilo aj mne a hlavne po výmene olejového filtra. Mechanik pri výmene vytiahol konektor od RG ventila a zrejme nebol dotlačený.Porucha sa objavovala sporadicky tak som tomu nepripisoval veľký dôraz. Raz som vymýval ten ventil a vtedy som si ten konektor prezrel a zamenil za iný a je po probléme.V konektore bol olej ,(zrejme oliatím počas výmeny filtra) a nešlo to vyčistiť.
_________________
Opel Zafira 2,2 DTI r.v. 03
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tristan91
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.04.2008
Príspevky: 18
Bydlisko: TO

PríspevokZaslal: Ut Apr 14, 2009 7:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Po krátkej dobe, ďalší update k môjmu príspevku...Pred dvoma týždňami som opäť stratil ťah...automechanik (kt. dôverujem) zistil chybu – odišiel ďalší ventil čo vedie k turbu. Bol to ten za váhou vzduchu...po výmene auto zabralo na 100%....Verím tomu, že autu naozaj po 5 rokoch naozaj odchádzajú niektoré súčiastky a nepripúšťam, že to môže spôsobovať niečo skryté...O.K., takže auto má ťah...na to si všimnem, ešte pred odchodom od opravára, že pod pravou stranou motora je čerstvá škvrna od oleja....Už pred tým som si všimol, že mám trochu zafrckaný priestor pri turbe, ale nedával som tomu nejaký silný význam (áno, som blbec)...chlapík hneď odhalil zdroj úniku oleja. Bol to spoj, ktorý vedie k turbu (kovové potrubie)...bolo roztrhané tesnenie – o-krúžok z gumy cca 4,5 cm vonkajší priemer...Po jeho výmene to bolo opravené, aspoň sa to tak javilo po prvom teste....večer cestou do BA som si pri vyberaní batožiny z kufra uvedomil, že olejom mám zafrkané zadné dvere, sklo až po anténu...olej sa opäť pustil cez už spomínaný o-krúžok a pri vysokej rýchlosti sa olej po pravej časti podvozku dostal od pravého zadného kolesa až na zadnú časť auta..keď som ho skontroloval, tak nebolo prasknuté, ale určite sa trocha zúžilo – zdeformovalo svoj tvar. Pravdepodobne tam musí ísť len originál, resp. bolo by fajn poznať max. teploty a následne nájsť aj náhradu z vhodného materiálu....momentálne je auto v oprave s tým, že sa bude kontrolovať aj stav tesnení turba......každopádne, stále sa mi moje auto páči , len som nečakal, že bude tak háklivé....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tristan91
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.04.2008
Príspevky: 18
Bydlisko: TO

PríspevokZaslal: Po Máj 04, 2009 8:51 pm    Predmet: po oprave tesnenia Odpovedať s citátom

Chyba nebola v tesnení samotnom, ale v púzdre, resp. spoji, ktorý bol z nevysvetliteľných príčin mechanicky vykrivený a tým pádom nepritláčal tesnenie správnym tlakom a po celom obvode. Závada odstránená na 100%.

Nebudete mi veriť, ale po preparkovaní auta na druhý deň ráno, bola opäť pod autom malá kvapka oleja. Takže sa nejednalo len o 1 zdroj úniku oleja. Bol to ešte semering, z ktorého išlo tiež dosť oleja. Po výmene už olej neunikal. Opravár sa čudoval, že pôvodný semering bol prakticky nepoškodený a aj napriek tomu prepúšťal.

Tak sa púšťam do ďalších dobrodružstiev s mojou Zafirou a som nadmerne citlivý na každé jej mierne neprimerané správanie. Neviem prečo, ale stále mám pocit, že niečo nie je v poriadku. Akoby sa auto ťažšie rozbiehalo, aj keď silu motora jasne cítim. Môže existovať nejaké prepojenie medzi postupným odchádzaním všetkých už spomenutých súčastí, únikom oleja na 2 miestach súčasne alebo je to len náhoda?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group