Opelclub Fórum
Alternátor prebíja - Opel Corsa 1.5D

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Ivana Romanová
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Po Apr 20, 2009 6:08 pm    Predmet: Alternátor prebíja - Opel Corsa 1.5D Odpovedať s citátom

Mám Opel Corsu 1,5D r.v. 1995. Keďže mi svietila kontrolka batéria, dala som zmerať dobíjanie. Zistili mi že alternátor prebíja. Objednali mi nejakú súčiastku /neskôr som zistila že asi regler/ a oznámili mi že to bude stáť 150€ /aj s prácou/, proti ktorej som aj protestovala aje majiteľ servisu ma presviedčal že lacnejšie to urobiť nevie. Keď som si zisťovala neskôr ceny dostala som rôzne informácie o cene reglera zhruba od 30 do 80€. Teraz neviem či cena 150€ nie je prehnaná. Čo si o tom myslíte?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Apr 20, 2009 8:04 pm    Predmet: Re: Alternátor prebíja - Opel Corsa 1.5D Odpovedať s citátom

Ivana Romanová Napísal:
Mám Opel Corsu 1,5D r.v. 1995. Keďže mi svietila kontrolka batéria, dala som zmerať dobíjanie. Zistili mi že alternátor prebíja. Objednali mi nejakú súčiastku /neskôr som zistila že asi regler/ a oznámili mi že to bude stáť 150€ /aj s prácou/, proti ktorej som aj protestovala aje majiteľ servisu ma presviedčal že lacnejšie to urobiť nevie. Keď som si zisťovala neskôr ceny dostala som rôzne informácie o cene reglera zhruba od 30 do 80€. Teraz neviem či cena 150€ nie je prehnaná. Čo si o tom myslíte?


reglerov by mohlo byt viac druhov, ak sa pouzivali rozlicne alternatory.
toto je skor otazka na tych autoelektrikarov, co opravuju/repasuju alternatory.

ja by som skor kupil pouzity alternator, ak by bola dobra cena
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Apr 21, 2009 3:07 pm    Predmet: Re: Alternátor prebíja - Opel Corsa 1.5D Odpovedať s citátom

Ivana Romanová Napísal:
...Teraz neviem či cena 150€ nie je prehnaná. Čo si o tom myslíte?

Ako sa to vezme. Ak máš z opravy doklad, mali by tam byť rozpísané ceny jednotlivých úkonov, vrátane hodinovej sadzby. Servisy si nechávajú pomerne dobre zaplatiť prácu spojenú s demontážou, samotnou opravou a spätnou montážou alternátora do auta, prípadne samotnú opravu alternátora riešia dodávateľským spôsobom, kedy je cena opravy pevne stanovená dodávateľom. Cena náhradných dielov veľmi často tvorí menšiu časť celkových nákladov spojených s opravou.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Ivana Romanová
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: St Apr 22, 2009 11:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile Zo servisu som dostala bločik v znení: Alternátor .... 140,00Eur. /Zľavili mi 10Eur Smile /

Z toho som sa absolútne nedozvedela za čo som koľko zaplatila, šéf servisu mi tvrdil že tá súčiastka stála 80Eur. Ale už je to tam. Vďaka za odpoveď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group