Opelclub Fórum
vytváranie emulzie v motore

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
potvin
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.01.2007
Príspevky: 29
Bydlisko: ZVOLEN

PríspevokZaslal: Ne Jan 21, 2007 5:26 pm    Predmet: vytváranie emulzie v motore Odpovedať s citátom

Čaute. nemá niekto skúsenosť z nasledovným problémom? Kvapká mi olej pod auto Opel Astra F Caravan a mizne mi chladiaca kvapalina. Keď som otvoril nádržku kde sa leje olej je tam dosť veľká vrstva emulzie. Môže to byť prasknutá hlava alebo len tesnenie pod hlavu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vladimir
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Handlová

PríspevokZaslal: Ne Jan 21, 2007 6:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked Shocked Shocked Rolling Eyes
Straaasne malo udajov si nam poskytol,a pochybujem,ze ti niekto presne urci diagnozu.........aspom z toho,co si napisal to vyzera na vacsi zasah do motora Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
rob75
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.11.2006
Príspevky: 175
Bydlisko: šturovo-šahy

PríspevokZaslal: Ne Jan 21, 2007 6:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vizerá to tak že ty dostane voda do motorového oleja takže suhlasim s vladimirom že to asi bude treba vacsi zasah do motora Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
potvin
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.01.2007
Príspevky: 29
Bydlisko: ZVOLEN

PríspevokZaslal: Ne Jan 21, 2007 6:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vieš, ja sa do aut až tak dobre nevyznám tak neviem čo by som ešte napísal. Keď stojí auto tak pomaly kvapká olej na zem. Keď sme odkrútili veko na dolievanie oleja tak tam bola tá žltkastá emulzia. Motor šlape nez problémov tak neviem. Vody sa stratilo asi 3 dcl...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
potvin
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.01.2007
Príspevky: 29
Bydlisko: ZVOLEN

PríspevokZaslal: Ne Jan 21, 2007 6:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to zanmená asi čo, väčší zásah do motora??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jan 21, 2007 6:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Za akú dobu sa ti tie 3 deci stratili? Koľko máš v motore oleja? Nepribúda? Koľko má ten olej najazdené? Určite je to čo kvapká olej? Cladiacu kvapalinu máš čistú?
Možno máš naraz dva navzájom nesúvisiace problémy. Najprv by som zistil odkiaľ vyteká olej. Možno spod veka olejovej vane. Niekedy to vyrieši jeho dotiahnutie. Aké dlhé trasy jazdíš? Aký máš motor?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
potvin
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.01.2007
Príspevky: 29
Bydlisko: ZVOLEN

PríspevokZaslal: Ne Jan 21, 2007 6:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže je to Opel Astra F Caravan 1,6 55kW. má najazdených 133.000 km. Jazdím na nom krátke vzdialenosti. Podľa včetkáho vyteká olej / aspoň mylsím, že je to olej, má to takú farbu/ popri šróbe s kadesa vypúšťa. Asi pred mesiacom som dal vymeniť olej /cca 600km/...Olej nepribúda, skorej ubúda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
potvin
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.01.2007
Príspevky: 29
Bydlisko: ZVOLEN

PríspevokZaslal: Ne Jan 21, 2007 6:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tie 3 dcl sa stratili cca za 1 mesiac. Je to ročník 1998....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
potvin
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.01.2007
Príspevky: 29
Bydlisko: ZVOLEN

PríspevokZaslal: Ne Jan 21, 2007 7:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

som zvedavý koľko bude stáť oprava. dúfam, že nie veľa...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jan 21, 2007 9:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

potvin Napísal:
Podľa včetkáho vyteká olej / aspoň mylsím, že je to olej, má to takú farbu/ popri šróbe s kadesa vypúšťa...

Tu asi nie je čo radiť. Ak ti doma kvapká kohútik, vymeníš tesnenie. Tu je to rovnaké. Ak máš na tomto motore výpustnú skrutku so šesťhrannou hlavou, je pod ňou ešte hliníkové, alebo lepšie medené tesnenie a to sa má pri každej výmene oleja vymeniť tiež. Môžeš to skúsiť dotiahnuť.
Pokiaľ ide o ten šlem na olejovom viečku a úbytok chl. kvapaliny, môže a nemusí to mať súvislosť. V prípade, že má, voda sa do oleja môže dostávať, ako správne píšeš, buď cez prasknuté tesnenie, alebo prasklinou v hlave. To sa však dá zistiť až pri rozborkou. Inak šlem sa tam môže tvoriť aj zo vzdušnej vlhkosti a pri jazdách na krátke vzdialenosti, kedy sa motor a olej dostatočne neprehreje. Vtedy je však ten povlak skôr len slabší a po dostatočnom prehriatí motora zmizne.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jakub-ko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.11.2006
Príspevky: 780
Bydlisko: KOSICE

PríspevokZaslal: Po Jan 22, 2007 9:33 am    Predmet: Re: vytváranie emulzie v motore Odpovedať s citátom

potvin Napísal:
Čaute. nemá niekto skúsenosť z nasledovným problémom? Kvapká mi olej pod auto Opel Astra F Caravan a mizne mi chladiaca kvapalina. Keď som otvoril nádržku kde sa leje olej je tam dosť veľká vrstva emulzie. Môže to byť prasknutá hlava alebo len tesnenie pod hlavu?

co je to nadrzka kde sa leje olej????? a kvapalina moze miznut aj malou dierkou na chladici co sa vzdy odpari a ani si to nevsimnes zvycajne tam ostane stopa po nemrznucej zmesi
_________________
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jerryl
Prezidento
Prezidento


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 633
Bydlisko: Topoľčianky

PríspevokZaslal: Ut Jan 23, 2007 12:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
potvin Napísal:
Podľa včetkáho vyteká olej / aspoň mylsím, že je to olej, má to takú farbu/ popri šróbe s kadesa vypúšťa...

Tu asi nie je čo radiť. Ak ti doma kvapká kohútik, vymeníš tesnenie. Tu je to rovnaké. Ak máš na tomto motore výpustnú skrutku so šesťhrannou hlavou, je pod ňou ešte hliníkové, alebo lepšie medené tesnenie a to sa má pri každej výmene oleja vymeniť tiež. Môžeš to skúsiť dotiahnuť.
Pokiaľ ide o ten šlem na olejovom viečku a úbytok chl. kvapaliny, môže a nemusí to mať súvislosť. V prípade, že má, voda sa do oleja môže dostávať, ako správne píšeš, buď cez prasknuté tesnenie, alebo prasklinou v hlave. To sa však dá zistiť až pri rozborkou. Inak šlem sa tam môže tvoriť aj zo vzdušnej vlhkosti a pri jazdách na krátke vzdialenosti, kedy sa motor a olej dostatočne neprehreje. Vtedy je však ten povlak skôr len slabší a po dostatočnom prehriatí motora zmizne.


Súhlas s Macilom.Ten povlak je len z vyzrážaných pár oleja.To znamená krátke trate,nezohriaty motor.Horšie by bolo,keby si to mal vo vode.Pokiaľ po otvorení viečka oleja sa pozrieš na vačku a tá je čierna od oleja,tak je všetko ok.A ak máš priesaky oleja z motora,tak zistiľ presne odkiaľ a stačí vymenit príslušné tesneie,alebo semering.Bolesťou býva aj tesnenie pod vekom,ktoré kryje vačku,alebo semerimg na vačke samotnej.
Zdar.
_________________
OPEL VIVARO LONG 2,5 CDTI WESTFALIA - automat
www.jerryl.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
potvin
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.01.2007
Príspevky: 29
Bydlisko: ZVOLEN

PríspevokZaslal: Ut Jan 23, 2007 9:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka chlapi. Zajtra idem do servisu tak som zvedavý čo to bude. Potom dám vedieť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group