Opelclub Fórum
kúrenie

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - INTERIÉR/EXTERIÉR
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Po Feb 20, 2006 6:40 pm    Predmet: kúrenie Odpovedať s citátom

Mám OmBe MV 6 a raz kúri normálne,raz vôbec.Mám nové:termostat,radiátor kúrenia,vodnú pumpu,podtlakový ventil kúrenia,prepláchnutý systém,nová kvapalina.Robí to odkedy mi zmrzla voda a vybuchla mi hadica-tá hrubočizná čo ide hore z chladiča/na šoférovej strane/ do motora pod nalievacie hrdlo oleja.Čo vy na to?Ozaj,aj tú hadicu mám novú... Very Happy Čo mám ešte urobiť,kým nezamrznem-kúpim si propán-butánový varič?Inak keď náhodou kúri,tak ovládanie kúrenia ide normálne-v modrej časti studený,v červenej horúci vzduch.Už ma to fakt sere. Twisted Evil Dík za odpoveď.
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
harry.dj
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.01.2006
Príspevky: 680
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Feb 20, 2006 7:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kašli nato už ide jar,bude teplo. Laughing
neviem čo to može byt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jerryl
Prezidento
Prezidento


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 633
Bydlisko: Topoľčianky

PríspevokZaslal: Po Feb 20, 2006 11:19 pm    Predmet: Re: kúrenie Odpovedať s citátom

undy Napísal:
Mám OmBe MV 6 a raz kúri normálne,raz vôbec.Mám nové:termostat,radiátor kúrenia,vodnú pumpu,podtlakový ventil kúrenia,prepláchnutý systém,nová kvapalina.Robí to odkedy mi zmrzla voda a vybuchla mi hadica-tá hrubočizná čo ide hore z chladiča/na šoférovej strane/ do motora pod nalievacie hrdlo oleja.Čo vy na to?Ozaj,aj tú hadicu mám novú... Very Happy Čo mám ešte urobiť,kým nezamrznem-kúpim si propán-butánový varič?Inak keď náhodou kúri,tak ovládanie kúrenia ide normálne-v modrej časti studený,v červenej horúci vzduch.Už ma to fakt sere. Twisted Evil Dík za odpoveď.



Mal som podobný problém na áčkovej omege.Malo by sa to vedieť samo odvzdušniť,ale nič.Musel som sa postaviť pyskom proti kopcu ,povoliť hadicu od kúrenia a popridávať plyn a súčastne postláčať veľké hadice rukou..Potom som dolial vodu a všetko bolo OK.Teraz mám béčkovú V6-ku a zatiaľ mám pokoj.
Môžeš to mať zavzdušnené.
Poistný ventil na vyrovnávacej nádržke máš v poriadku?Ten by to mal vedieť odvzdušniť.
Viac ti neviem povedať.
jerryl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: St Feb 22, 2006 7:14 am    Predmet: kúrenie Odpovedať s citátom

Dík za odpovede,ten uzáver na vyrovnávacej nádržke som nedávno menil z vrakoviska a bol k inému motoru/2.0/,skúsim s tým niečo urobiť.Časovo by to aj pasovalo,lebo tá hadica mi buchla asi dva týždne potom,čo som menil ten uzáver a odvtedy to prestalo kúriť.Všetko som povymieňal a možno to fakt len treba odvzdušniť s orig.uzáverom.Inak hadica do radiátora aj von je skoro rovnako horúca.
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Po Feb 27, 2006 4:49 pm    Predmet: undy Odpovedať s citátom

Ozaj je možné že to je zavzdušnením?A ten uzáver vyrovnávacej nádržky stojí 1200 peňazí tak neviem či to vyskúšať naslepo.Každopádne s teplotou kvapaliny to nesúvisí-včera som bol z GA v BA-tam to asi 5 minút normálne kúrilo-potom som išiel z BA do Nitry a na autostráde odrazu chladný vzduch.Čím sú ale vyššie otáčky,tým je vzduch teplejší-teplomer sa ale ani nepohne-vodná pumpa by to nemala byť,má asi rok.A keby som si ten uzáver požičal-mal by to odvzdušniť celkom sám od seba?Vopred ďakujem za odpoveď. Laughing
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jerryl
Prezidento
Prezidento


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 633
Bydlisko: Topoľčianky

PríspevokZaslal: Po Feb 27, 2006 11:27 pm    Predmet: Re: undy Odpovedať s citátom

undy Napísal:
Ozaj je možné že to je zavzdušnením?A ten uzáver vyrovnávacej nádržky stojí 1200 peňazí tak neviem či to vyskúšať naslepo.Každopádne s teplotou kvapaliny to nesúvisí-včera som bol z GA v BA-tam to asi 5 minút normálne kúrilo-potom som išiel z BA do Nitry a na autostráde odrazu chladný vzduch.Čím sú ale vyššie otáčky,tým je vzduch teplejší-teplomer sa ale ani nepohne-vodná pumpa by to nemala byť,má asi rok.A keby som si ten uzáver požičal-mal by to odvzdušniť celkom sám od seba?Vopred ďakujem za odpoveď. Laughing


Undy,stačí jedna hlúpa bublina a celý systém je rozhádaný.
Skús si požičať ten uzáver,ale osobne by som ešte vyskúšal to čo som robil na mojej áčkovej omege.Postav auto pyskom proti väčšiemu kopcu,otvor vyrovnávaciu nádržku a skús povoliť hadicu,napr. do kúrenia a pri pracovnej teplote motora skús postláčat tie veľké hadice od chladiča tak ,aby ti cez tú povolenú striekala voda.Potom ešte skús plynom trošku poturovať vyššie otáčky nech sa zvýši tlak.
Určite to bude len tá bublina.
Na iné mi to nevychádza...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Ut Feb 28, 2006 8:20 am    Predmet: undy Odpovedať s citátom

Ďakujem,už som si dohodol hotel v Alpách,najdem tam nejaký kopec Very Happy Dúfam, že to bude OK.
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jerryl
Prezidento
Prezidento


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 633
Bydlisko: Topoľčianky

PríspevokZaslal: Ut Feb 28, 2006 10:15 pm    Predmet: Re: undy Odpovedať s citátom

undy Napísal:
Ďakujem,už som si dohodol hotel v Alpách,najdem tam nejaký kopec Very Happy Dúfam, že to bude OK.


Hádam Alpy nebudú potrebné... Very Happy Very Happy Very Happy
Držím palce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: St Mar 08, 2006 6:08 pm    Predmet: kúrenie Odpovedať s citátom

Bohužilľ,nepomohlo.Ešte by ma zaujímalo,načo je tá tenká hadička,čo vedie do ventilu kúrenia/takí čierny plastový a idú do neho tri hadice hrubé ako Jerrylov palec/ a tá spomínaná tenká hadička-údajne podtlak.Keď som ju odpojil,tak žiadna zmena-nekúri-ale keď som tam do ventilu dal inú hadičku,kde podtlak ozaj bol,tak to začalo fúkať celkom studený vzduch.A keď stojím a dobre túrujem motor tak to kúri skoro dobre,akonáhle ide na voľnobeh,tak fúka ledva vlažný vzduch.Už som naozaj v koncoch,zima nechce skončiť a ja mrznem ako debil,x-krát som bol v servise,všetko už vymenili a nič.Nemám nárok na nejaké bolestné od Adama?
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Otik
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 05.02.2006
Príspevky: 94
Bydlisko: blava

PríspevokZaslal: Ne Mar 12, 2006 6:50 pm    Predmet: Re: kúrenie Odpovedať s citátom

undy Napísal:
Bohužilľ,nepomohlo.Ešte by ma zaujímalo,načo je tá tenká hadička,čo vedie do ventilu kúrenia/takí čierny plastový a idú do neho tri hadice hrubé ako Jerrylov palec/ a tá spomínaná tenká hadička-údajne podtlak.Keď som ju odpojil,tak žiadna zmena-nekúri-ale keď som tam do ventilu dal inú hadičku,kde podtlak ozaj bol,tak to začalo fúkať celkom studený vzduch.A keď stojím a dobre túrujem motor tak to kúri skoro dobre,akonáhle ide na voľnobeh,tak fúka ledva vlažný vzduch.Už som naozaj v koncoch,zima nechce skončiť a ja mrznem ako debil,x-krát som bol v servise,všetko už vymenili a nič.Nemám nárok na nejaké bolestné od Adama?



mozes mat zacpaty radiator to sa stava na omegach.!! Alebo sa ti posralo postlakove ovladanie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Po Mar 13, 2006 11:30 am    Predmet: kúrenie Odpovedať s citátom

Ten podtlakový ventil funguje a radiátor je nový,inak aj ten podtlakový ventil.Ozaj som už zúfalý,celú zimu mrznem a tá ku*va nechce skončiť.
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
harry.dj
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.01.2006
Príspevky: 680
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Mar 13, 2006 1:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

undy,jednu zimu aj moja byvala mazda nekurila a na jar sa spametala a kurila cele leto neslo to vypnut.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jakub kosice
Anonymný





PríspevokZaslal: Št Mar 16, 2006 7:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

moze byt ze mas na ovladanie kurenia klapku co pusta vzduch na radiator a ta klapka neklapkuje a preto ti nejde vzduch na radiator mozno nejake tiahlo alebo tak nejak
Návrat hore
Vinc MI
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 1
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Po Mar 19, 2007 3:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som podobný problem s 2,0 16V a nakoniec sa ukázalo, že to bolo prasknuté tesnenie pod hlavou. Tiež som menil chladič, hadice, vodnú pumpu a nakoniec tesnenie. Teraz je to v pohode.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
.:DeViL:.
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.04.2008
Príspevky: 312
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ut Mar 31, 2009 11:15 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám podobný problem ako tu bol opisovaný. Zapnem kúrenie a fúka teplý vzduch. Keď dosiahne nastavenú teplotu (napr. 20°C), začne fúkať chladný vzduch natrvalo, a to aj keď v aute vyvetrám. Teplý vzduch začne opäť fúkať až keď nastavím teplotu na HI. V čom môže byť problém?
_________________
...::: Opel Omega B "Jubileum 100" 2.0 16V 136HP r.v. 1999 Jungle Green :::...
...::: Opel Omega B "Elegance" 2.5 V6 170HP r.v. 2000 Star Silver :::... - mimo provoz Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - INTERIÉR/EXTERIÉR Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group